تعاریف و اصطلاحات

نشانه های خونریزی مغزی چیست؟

علائم خونریزی مغزی شامل سردرد های شدید، تاری دید، ضعف در یک سمت بدن و سفتی گردن می شوند.

4 مهر 1399

چگونه بهترین مسواک و نخ دندان را انتخاب کنیم؟

برنا/ مسواک وسیله ای ساده، ارزان و مفید برای تمیز کردن دندان هاست که هر روز از آن استفاده می شود. خیلی مهم است مسواک مرغوب را بشناسیم و چگونگی استفاده صحیح از آن را بدانیم. در این مطلب با دکتر محمدرضا خامی، متخصص سلامت دهان و دندان پزشکی اجتماعی و دانشیار...

15 شهریور 1399

پرفروش ترین کولر گازی های 10 سال اخیر کدام است؟

طبق آنالیز آمار چند شرکت معتبر فروش کولر گازی تعیین شد که به ترتیب کولر گازی های برند اجنرال، ال جی، بوش، گری و سامسونگ پرفروش ترین برندهای کولر گازی در ایران می باشد.

29 مرداد 1399

جزئیات تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، جزئیات تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان مطرح شد.

26 مرداد 1399

اعلام بازسازی موزه هفت چنار تا انتها سال

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، بازسازی موزه هفت چنار تا خاتمه سال انجام می گیرد.

12 مرداد 1399

30 درصد سهام عدالتمان را بفروشیم یا نه؟

به گزارش خبرنگاران، یکی از مهم ترین دغدغه این روزهای جامعه، نحوه آزادسازی و یا بهتر است بگوییم فروش سهام عدالتشان در بورس یا به وسیله بانک هاست.

7 مرداد 1399

انواع عایق رطوبتی

عایق رطوبتی چیست؟ یکی از دلایلی که باعث ایجاد خسارت به ساختمان و کاهش عمر مفید آن می شود نم و رطوبت است. به همین منظور عایق بندی ساختمان در برابر رطوبت امری ضروری می باشد.

21 تیر 1399

تحلیل ، واشنگتن از مذاکره با بغداد در ماه ژوئن به دنبال چیست؟

شماری ازتحلیل گران عراقی مذاکرات میان واشنگتن و بغداد در ماه ژوئن آینده را تلاشی از سوی آمریکا برای دور زدن طرح مصوب مجلس عراق و خریدن زمان بیشتر برای بهانه تراشی های جدید در راستای تداوم اشغالگری توصیف می کنند.

20 تیر 1399

اعلام توقف بازدید عمومی از لاله های کندر

ایسنا/ براساس سخنان دهیار روستای کندر، توقف بازدید عمومی از لاله های کندر صورت گرفت.

14 تیر 1399

تفاوت میان اینترنت ADSL و VDSL و فیبرنوری چیست؟ (به روزرسانی 8 اردیبهشت ماه 1399)

اوایل اسفندماه گذشته، شرکت مخابرات از سرویس اینترنت پرسرعت VDSL رونمایی کرد و ارایه سرویس آن در برخی مناطق تهران آغاز شده است.

4 تیر 1399

چمن مصنوعی چیست و کاربردهای آن در فضاهای مختلف ساختمان

فضای سبز در هر مقیاس و هر مکانی که باشد همواره مسائل خاص خود را دارد. چمن های طبیعی به عنوان یکی از المان های اصلی در فضای سبز می توانند بسیار چالش برانگیز باشند اما خوشبختانه جایگزین هایی برای آن ها وجود دارد. چمن مصنوعی که در انواع مختلفی در دسترس هستند...

30 خرداد 1399

تفکر کارشناسی باید در دستگاه های اجرایی استان همدان احیا گردد

به گزارش خبرنگاران، شهرام طهماسبی بعدازظهر چهارشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران بابیان اینکه در مقطعی از زمان تفکر کارشناسانه نادیده گرفته یا کنار گذاشته شد و متأسفانه هیچ خروجی از این نوع تفکرات را شاهد نبودیم، گفت:اگر حرفی کارشناسی بوده و پشتوانه...

27 فروردین 1399

تفاوت ایران با کشورهای دیگر در حوزه صنایع دستی

مدیر اجرایی مسابقه طراحی و خلاقیت در صنایع دستی معاصر ایران گفت: خوشبختانه صنایع دستی ایران جزو صنایع دستی مطرح دنیاست؛ اما آن چیزی که موجب شده رشد ما نسبت به کشورهایی مانند چین و هند متفاوت باشد، ایده پردازی و خلاقیت است.

19 فروردین 1399