فرهنگ و هنر

ساخت نخستین مرکز گردشگری سلامت در ارومیه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: ساخت نخستین مرکز گردشگری سلامت ارومیه از پیشرفت فیزیکی 30 درصدی برخوردار است.

11 تیر 1399

کتاب کشتی ساکورا - نوشته کوبو آبه

کشتی ساکورا رمانی نوشته کوبو آبه نویسنده سرشناس ژاپنی است. این اثر که در سال 1984 منتشر شده است درباره ترس مردی از خاتمه یافتن جهان در جنگ سرد است.

11 تیر 1399

آشنایی با شهرضا و قیمت خرید و فروش خانه در آن

سکونت در شهرهای کوچک، شهرستان و توابع استان های مختلف مزایای خاص خود را دارد. سکوت و آرامش، فضای صمیمی و آشنایی بیشتر شهروندان با یکدیگر، فاصله داشتن از زندگی صنعتی، آب و هوای پاک تر و… تنها برخی از این مزایا هستند. این موضوع باعث شده است علاوه بر ساکنان...

1 تیر 1399

کووید 19 ثانیه به زودی آماده نمایش می گردد

انیمیشن کووید 19 ثانیه به زودی آماده نمایش شده و از بعضی شبکه های تلویزیونی و فضای مجازی پخش خواهد شد.

31 خرداد 1399

روابط موزائیکی محصول فقدان نظارت

یک جامعه شناس با اشاره به ضعف نظارت روی سامانه های اینترنتی عرضه فیلم و سریال، نسبت به شکل گیری روابط موزائیکی در جامعه امروز هشدار داد.

29 خرداد 1399

خبرنگاران بازسازی قلعه تاریخی بارده چهارمحال و بختیاری شروع شد

شهرکرد- خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری از شروع عملیات بازسازی بخش های تخریب شده قلعه بارده بر اثر بارندگی های اسفندماه سال گذشته، اطلاع داد.

25 خرداد 1399

کرونا؛ تظاهرات علیه قرنطینه در آلمان (

معترضان به قرنطینه شعارهایی از جمله به زندگی همیشگی بازگردیم و آزادی همه چیز نیست اما بدون آزادی هیچ چیزی معنا ندارد سر دادند.

24 خرداد 1399

پارک دیزنی لند شانگهای، با بلندترین قلعه پریان دنیا!

پارک دیزنی لند شانگهاییکی از جاذبه های شانگهای که شاید در نگاه اول برای بچه ها مکانی رویایی باشد اما بزرگسالان را هم به خود جذب می کند، پارک دیزنی لند شانگهای است. جاذبه ای که در منطقه و جزیره اقامتگاهی دیزنی در چوآنشا نیو تاون بودونگ Chuansha New Town of Pudong New...

24 خرداد 1399

ویلنیوس؛ عروس دریای بالتیک

لیتوانی(Lithuania) با نام رسمی جمهوری لیتوانی، کشوری است در شمال شرقی اروپا که از شمال به لتونی، از مشرق و جنوب شرقی به بلاروس، از جنوب به لهستان، از جنوب غربی به روسیه و از مغرب به دریای بالتیک محدود می گردد.

20 خرداد 1399

موارد ضروری در بازسازی ساختمان

در یکی از تحقیقات اخیر ثابت شده که بیش از چهل درصد صاحبخانه ها، با هدف بهبود محیط زندگی خود خانه شان را بازسازی می نمایند. بازسازی خانه می تواند ارزش ملک را بالا ببرد اگر موارد ضروری در بازسازی ساختمان رعایت شود ، اما تحقیقات نشان داده هدف اصلی استرالیایی...

20 خرداد 1399

افزایش 13درصدی بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی خراسان رضوی در سال 98

رئیس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در سال 98 شاهد افزایش 13درصدی بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی نسبت به سال 97 بوده ایم.

19 خرداد 1399

توجه نداشتن به حجت الهی در برطرف مسائل، مانع ظهور منجی است

یک کارشناس مذهبی گفت: از بدترین باور ها قبول داشتن خودمان برای رفع کردن مسائل بدون در نظر داشتن حجت الهی است.

10 خرداد 1399

جاذبه های تاریخی و بسیار دیدنی شهر سبزوار

شهرستان سبزوار یکی از شهرستان های بزرگ استان خراسان رضوی می باشد.شهر سبزوار در تاریخ ایران با قیام سربداران اهمیت می یابد. سبزوار علاوه بر این اهمیت تاریخی با جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری همراه است .

5 خرداد 1399

رادیو نوروز همچنان به کار خود ادامه خواهد داد

مدیر رادیو نوروز اطلاع داد که این شبکه رادیویی که در آستانه فروردین 99 رادیو نوروز همچنان، همراه و همدل ایرانیان عزیز خواهد بود.

3 خرداد 1399

مرمت نقش برجسته ثلاث باباجانی انتها یافت

معاون میراث فرهنگی کرمانشاه از اتمام مرمت نقش برجسته باستانی شهرستان ثلاث باباجانی پس از یک ماه اطلاع داد.

2 خرداد 1399

10 جاذبه استثنایی گردشگری ایران

به راستی بهار فصل تجدید حیات طبیعت است. عطر دل انگیز گل های بهاری و شکوفه ها همه جای ایران را فرا گرفته است. جوانه ها از دل خاک سر برآورده و سبزه ها چون مخملی سبز ، دشت ها و باغ ها را پوشانده اند. کوهستان ها به گلستانی پر از گل های وحشی رنگارنگ تبدیل شده و...

28 اردیبهشت 1399

8 کارگاه عظیم صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می گردد

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از افرایش تولیدات صنایع دستی داستان اطلاع داد.

27 اردیبهشت 1399

موزه های کشور در نوروز 99 تعطیل هستند

مدیر کل امور موزه های کشور گفت: موزه های کشور تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا، در نوروز 99 تعطیل هستند.

8 اردیبهشت 1399

گزارش، سپر بهار اصرار ترکیه بر تناقض و تنش

مقامات دولت ترکیه٬ بدون آن که کوچک ترین سند و توجیه مبتنی بر حقوق بین الملل ارائه دهند٬ سوریه را به انجام حملات گسترده تهدید می کنند.

30 فروردین 1399

خانه کتاب به داد کتاب فروشی ها برسد

زهرا ابراهیمی بسابی، مدیر کتاب فروشی فانوس در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، درباره شرایط کتاب فروشی ها در بحران کرونا اعلام کرد: شرایط تداوم و بقای کتاب فروشی ها در شرایط کرونایی حاکم بر جامعه و قرنطینه، خوب نیست و کتاب فروشان باید خود به اقداماتی جامع...

30 فروردین 1399
تعداد: (164)