علم و تکنولوژی

خطر اضافه وزن برای مبتلایان به کرونا

دکتر ولش به تایمز گفت: گروه همکاران او دریافتند که به ازای هر چهار و نیم واحد اضافی در شاخص توده بدنی، خطر مرگ بر اثر ویروس کرونا تا 25 درصد افزایش می یابد.

16 تیر 1399

کتاب کشتی ساکورا - نوشته کوبو آبه

کشتی ساکورا رمانی نوشته کوبو آبه نویسنده سرشناس ژاپنی است. این اثر که در سال 1984 منتشر شده است درباره ترس مردی از خاتمه یافتن جهان در جنگ سرد است.

11 تیر 1399

طراحی مدرسه اینترنتی برای برگزاری کلاس های تصویری

یک شرکت دانش بنیان سامانه ای طراحی نموده است که به وسیله اینترنت، امکان برگزاری کلاس های تصویری را برای معلمان فراهم می نماید.

8 تیر 1399

تفاوت میان اینترنت ADSL و VDSL و فیبرنوری چیست؟ (به روزرسانی 8 اردیبهشت ماه 1399)

اوایل اسفندماه گذشته، شرکت مخابرات از سرویس اینترنت پرسرعت VDSL رونمایی کرد و ارایه سرویس آن در برخی مناطق تهران آغاز شده است.

4 تیر 1399

قیمت گوشی های سامسونگ چقدر به خاطر کرونا افزایش پیدا نموده است؟

کرونا روی قیمت گوشی های سامسونگ هم تاثیر گذاشته است. آنالیز قیمت این گوشی ها نسبت ابتدای سال نشان می دهد مدل های میان رده و ارزان قیمت مثل سامسونگ Galaxy A50 و سامسونگ Galaxy A10s که پرفروش ترین گوشی های سامسونگ به حساب می آیند، شاهد افزایش قیمت نیم میلیونی از...

3 تیر 1399

اپلیکیشنی که ویرایش سلفی ها را تشخیص می دهد و عکس اصلی چهره را بازسازی می نماید

شبکه های اجتماعی، گاهی تبدیل به شبکه های دروغ می شوند! یکی از جنبه های دروغ پردازی کاربران، ارائه عکس های غیرواقعی است. اگر کاربران لطف نمایند و عکس شخص دیگری را به عنوان عکس خودشان جا نزنند، روی عکس ویرایش سنگین انجام می دهند و در مواردی این کار را به...

2 تیر 1399

روابط موزائیکی محصول فقدان نظارت

یک جامعه شناس با اشاره به ضعف نظارت روی سامانه های اینترنتی عرضه فیلم و سریال، نسبت به شکل گیری روابط موزائیکی در جامعه امروز هشدار داد.

29 خرداد 1399

فارس من، حذف نمره مردودی از کارنامه دانشجویان امکان پذیر نیست

معاون آموزشی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: مطابق مقررات فعلی معاونت آموزشی دانشگاه حذف نمره مردودی از کارنامه دانشجویان امکان پذیر نیست.

27 خرداد 1399

ستاری: تقویت زیست بوم اقتصاد دانش بنیان رمز پیروزی بر ویروس کرونا است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در بازدید از 5 شرکت دانش بنیان مستقر در استان البرز تقویت زیست بوم اقتصاد دانش بنیان را رمز پیروزی علیه بیماری کرونا دانست.

26 خرداد 1399

افشای نتایج معالجه 7 مورد ابتلای اولیه به ویروس کرونا در ووهان

اولین پزشک تشخیص دهنده کرونا در چین برای اولین بار اسناد مربوط به نتایج معالجه و درمان هفت مورد ابتلای اولیه به کرونا ویروس در ووهان چین را فاش کرد.

25 خرداد 1399

پارک دیزنی لند شانگهای، با بلندترین قلعه پریان دنیا!

پارک دیزنی لند شانگهاییکی از جاذبه های شانگهای که شاید در نگاه اول برای بچه ها مکانی رویایی باشد اما بزرگسالان را هم به خود جذب می کند، پارک دیزنی لند شانگهای است. جاذبه ای که در منطقه و جزیره اقامتگاهی دیزنی در چوآنشا نیو تاون بودونگ Chuansha New Town of Pudong New...

24 خرداد 1399

سرانجام ضدعفونی و گندزدایی همه فضاهای دانشجویی، دانشجوها وسایل یا مدارک جا مانده را از خوابگاه ها برداشتند

معاون دانشجویی دانشگاه تهران از ضدعفونی و گندزدایی کردن همه خوابگاه ها و محیط های دانشجویی این دانشگاه اطلاع داد و گفت: فعلا دیگر امکان مراجعه دانشجوها به خوابگاه برای برداشتن وسایل فراهم نیست.

22 خرداد 1399

افزایش 13درصدی بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی خراسان رضوی در سال 98

رئیس گروه موزه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: در سال 98 شاهد افزایش 13درصدی بازدید از موزه ها و اماکن فرهنگی نسبت به سال 97 بوده ایم.

19 خرداد 1399

مناطق پرخطر سونامی در مکران شناسایی می گردد، ایجاد امواج عظیم در صورت وقوع زلزله 9.1 در عمان

عضو هیات علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان اینکه بر اساس مدل های زلزله در منطقه مکران در صورت وقوع زلزله 9.1 در گسل مکران، موج های بزرگی در سواحل چابهار ایجاد می گردد، گفت: به منظور آنالیز پتانسیل وقوع سونامی در این منطقه پروژه ای با مشارکت...

19 خرداد 1399

ویروس کرونا از راه لباس منتقل می شود؟

دکتر مسعود پارسانیا، عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، درباره انتقال ویروس کرونا از طریق لباس گفته است که به طور کلی ویروس ها در دمای حدود 25 درجه پایداری محدودی دارند. هرچه دما سردتر باشد، پایداری بیشتری خواهند داشت و حتی تا چند روز...

17 خرداد 1399

آمریکا بیشترین مرگ روزانه کرونا را گزارش کرد، آمریکا از لحاظ شمار تلفات اول شد

آمریکا با گزارش بیشترین مرگ روزانه ناشی از ویروس کرونا از لحاظ شماره کلی تلفات ناشی بیماری نیز با پشت سر گذاشتن ایتالیا به رده نخست رسید.

14 خرداد 1399

آلمان آزمایش واکسن کرونای ساخت این کشور را به زودی شروع می نماید

وزارت بهداشت آلمان اظهار داشت نخستین کارآزمایی بالینی واکسن کرونا ساخته شده در این کشور از اواخر ماه آوریل (اواسط اردیبهشت) شروع می گردد.

14 خرداد 1399

ترشحات کرونایی با عطسه تا 2 متر پرتاب می شود

خبرنگاران/گیلان یک متخصص عفونی گفت: زمانی که فرد مبتلا به کرونا سرفه یا عطسه می کند، ذرات ریزی از بینی و دهانش خارج و به اطراف پرتاب می شود. این ذرات حدود یک تا دو متر می تواند در هوا معلق بماند و بعد از آن روی سطوح یا زمین می نشیند.

12 خرداد 1399

سالمندان نگران در قاره پیر و بحران کرونا

کشورهای اروپایی با افزایش شمار مبتلایان به کووید 19 و کمبود تجهیزات پزشکی، خود را در شرایط سخت اول حفظ جان جوانان می یابند و این مساله سبب شده تا سالمندان بیش از پیش احساس تبعیض را در قاره پیر تجربه نمایند.

10 خرداد 1399

پشه و مگس ویروس کرونا را به انسان انتقال می دهند؟

برای انتقال ویروس از طریق پشه و نیش کنه ویروس باید بتواند در پشه یا کنه تکثیر یابد. مگس ها و پشه ها ظاهراً در برابر بیماری کشنده ویروس کرونا که جان افراد بسیار زیادی را در سراسر جهان را به خطر انداخته، مصون هستند.

9 خرداد 1399
تعداد: (190)