علم و تکنولوژی

پکن در واکنش به لایحه ضد چینی سنا: آمریکا دچار اختلال توهم است

کنگره ملی خلق چین ضمن مخالفت با اقدام مجلس سنای آمریکا در تصویب لایحه ای برای مقابله با آنچه تهدید فناوری چین خوانده، آن را نمایانگر توهم واشنگتن و ذهنیت جنگ سرد توصیف کرد.

10 مرداد 1400

فراخوان ایده های نو در زمینه تکثیر نژادهای بومی مرغ منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از اولویت های معاونت علمی و فناوری حفاظت و نگهداری از نژادهای بومی مرغ در کشور است.

7 مرداد 1400

مهاجرت به فرانسه

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی و یکی از مقاصد مهم مهاجرتی و گردشگری خصوصا برای ایرانیان است. افراد بسیاری سالانه با اهداف مختلف کاری، تحصیلی و غیره به این کشور مهاجرت می نمایند. این کشور با توجه به در اختیار داشتن شرایط ایده آل مالی و اجتماعی...

5 مرداد 1400

غلامزاده: در پی کسب مجوز دانش بنیانی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد هستیم

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد گفت: در پی این هستیم مجوز دانش بنیانی را برای صندوق دانشگاه آزاد از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخذ کنیم.

24 تیر 1400

صادرات 40 هزار دلاری محصولات دانش بنیان ایرانی به کنیا

طی مدت کوتاهی از افتتاح خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کنیا، 20 محصول و تجهیز پزشکی از 4 شرکت دانش بنیان در وزارت بهداشت کنیا به ثبت رسیده و صادرات 40 هزار دلاری محصولات دانش بنیان ایرانی هم رقم خورده است.

23 تیر 1400

تبعات توزیع داروهای مخدر در داروخانه ها

تهران (پانا) - دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز سرپایی درمان اعتیاد کشور، نسبت به ابلاغ جدید دستورالعمل مسئولان سازمان غذا و دارو برای عرضه و توزیع داروهای مخدر در سطح داروخانه های کشور انتقاد کرد.

21 تیر 1400

رهبران گروه هفت برسر چه مواردی توافق کردند؟

ایرنا نوشت: رهبران هفت کشور صنعتی دنیا موسوم به گروه 7 که با شعار بازسازی بهتر از قبل، برای دنیا در انگلیس گردهم آمده اند با طرح تخصیص منابع اقتصادی و بودجه رسانی به پروژه های زیرساختی در کشورهای در حال توسعه موافقت کردند.

16 تیر 1400

راه اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، مهدی غفاری در نشست آسیب شناسی دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری کشور بازخوردهای دریافتی از نمایشگاه اینتوتکس 2021 را مثبت ارزیابی کرد و افزود: ایجاد بسترهای لازم برای حضور استارتاپ های عضو پارک در نمایشگاه های ملی...

13 تیر 1400

معرفی یک هیات انتخاب از جشنواره تئاتر دانشگاهی

هیات انتخاب آثار بخش تجربه های اجرا(مرحله دوم) بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران معرفی شدند.

11 تیر 1400

چه می گردد اگر ویروس فراموشی جهان را فرا بگیرد؟

ماجرای ابتلای بشر به ویروسی که حافظه را پاک می نماید تا خطر فراموشی عواطف انسانی و خاطرات خوش آدم ها را به وی گوشزد کند

6 تیر 1400

رونمایی از نخستین اسپری ضدکرونای ایرانی در بیمارستان مسیح دانشوری

تهران (پانا) - اولین اسپری ضدکرونای ایرانی با حضور علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری امروز (پنجشنبه) در محل این بیمارستان رونمایی شد.

3 تیر 1400

در سفر با هواپیما چگونه رفتار کنیم؟

آداب معاشرت در هواپیما بسیار مهم هستند. از زمان های گذشته تا به امروز چگونه معاشرت کردن افراد در موقعیت های مختلف از جمله مسافرت اهمیت زیادی داشته است. امروزه که بسیاری از مسافرت ها با هواپیما انجام می شود برای اینکه پرواز خود را تا حد ممکن هم برای خودتان...

1 تیر 1400

وزیر نیرو: حمله سایبری در کار نیست

وزیر نیرو درباره مقابله با استخراج کنندگان غیرمجاز رمزارز گفت: پذیرفته نیست که فعالیت غیرمجاز عده ای سبب آسیب دیدن دیگران شود و بر این اساس با این فعالان غیرمجاز برخورد می شود.

27 خرداد 1400

کاربرد فناوری های دیجیتال در صنایع معدنی توسعه می یابد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال، نخستین هکاتون صنایع معدنی (رویداد تخصصی حوزه معدن) برگزار می گردد. این رویداد که توسط یکی از شتابدهنده ها و مرکز نوآوری کشور برگزار می گردد به دنبال ارتقای کارایی نیروی انسانی و توسعه فناوری های...

25 خرداد 1400

ارزش کلاب هاوس به چهار میلیارد دلار رسید

شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس دور جدید تامین اقتصادی سری سی را نهایی کرد اما به میزان سرمایه ای که دریافت کرد، اشاره ای نکرد.

21 خرداد 1400

رقیب جدید اسپیس ایکس به پا خاست

یک هواپیمای فضایی جدید می تواند خیلی سریع تر از کپسول دراگون از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین برگردد.

20 خرداد 1400

دانشجویان برگزیده نهایی هشت بهشت معرفی شدند

دانشجویان برگزیده مسابقه کتاب خوانی هشت بهشت از سوی معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی معرفی شدند.

17 خرداد 1400

موج های سینوسی در بورس

خبرنگاران: تداوم موج های پی در پی در بازار سرمایه تا زمان انتخابات ریاست جمهوری1400 و به نتیجه رسیدن مذاکرات مربوط به احیای برجام، طبیعی است.

5 خرداد 1400

هشدار پوتین به غرب: زیاد از حد با ببر روسیه گلاویز نشوید

پوتین رفتار دسته ای و جمعی بعضی کشورهای غربی در مقابل روسیه را کفتارگونه توصیف کرد و گفت کشورش مثل ببر به صورتی سریع و قاطع به هرگونه تهدیدی پاسخ خواهد داد.

2 خرداد 1400

برزیل برای مقابله با انتشار اخبار جعلی قانون وضع می نماید

برزیل در حال وضع قانون جدیدی برای مقابله با انتشار اخبار جعلی است که به موجب آن چنین اقدامی مستوجب زندان و جریمه نقدی خواهد بود.

30 اردیبهشت 1400
تعداد: (317)