عوامل عقب ماندگی گردشگری خوزستان چیست؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: استان خوزستان به دلیل قرارگیری در نقطه خاص جغرافیایی خود یک کشور است؛ استانی که با جاذبه های گردشگری که در کل کشور وجود دارد می تواند رقابت کند و پابه پای کشور در حوزه گردشگری پیشرفت داشته باشد.

عوامل عقب ماندگی گردشگری خوزستان چیست؟

به گزارش خبرنگاران، سیدمصطفی فاطمی فیروزآبادی در اولین همایش گردشگری سبز خوزستان که روز چهارشنبه در سالن همایش های سازمان منطقه آزاد اروند برگزار گشت، اعلام نمود: استان خوزستان به واسطه موضوعات مختلفی که در دوران جنگ و پس از آن به آن ها پرداخته است نتوانسته به درستی به حوزه گردشگری بپردازد و این امر باعث شده تا گردشگری استان مغفول بماند.

فاطمی فیروزآبادی ادامه داد: در جلسه هیات دولت رییس جمهور و بسیاری دیگر از مقامات کشوری تاکید ویژه ای بر توسعه گردشگری منطقه داشته اند و یکی از دلایل برگزاری این نشست نیز همین موضوع بود

او با بیان این که استان خوزستان در حوزه تاریخ و تمدن بسیار غنی است اضافه کرد: این استان در حوزه گردشگری تاریخی، طبیعت گردی روستایی، عشایری، گردشگری حیات وحش، گردشگری دریایی، گردشگری سلامت و ... بسیار غنی است.

فاطمی فیروزآبادی با اشاره به این که همایش گردشگری سبز سومین نشست ملی است و با بیان این که برگزاری نشست در استان های دیگر خروجی های خاص و مختلفی داشته است تاکید کرد: ما برای خوزستان خروجی می خواهیم؛ خروجی که قابل ارزیابی باشد.

مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به این که انجمن خدمات مسافری منطقه پکیج های تور گردشگری برای منطقه آزاد اروندرود تهیه کرده اند ابراز امیدواری کرد: تا انتها سال رصد تعداد تورهایی که با هدف طبیعت گردی به منطقه اروند می آیند را از استان های مختلف کشور داشته باشیم.

وی گفت: خروجی ما در این جلسه به جز آموزش هایی که در طول این دوره خواهیم داشت و همچنین نشست طبیعت گردی که دو تا سه مصوبه خوب برای آن خواهیم داشت، خروجی تورهایی است که در منطقه آزاد اروند برگزار خواهند شد.

فاطمی فیروزآبادی بیان نمود: استان خوزستان به دلیل قرارگیری در نقطه خاص جغرافیایی خود یک کشور است؛ استانی که با جاذبه های گردشگری که در کل کشور وجود دارد می تواند رقابت کند و پابه پای کشور در حوزه گردشگری پیشرفت داشته باشد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 2 آذر 1402 بروزرسانی: 2 آذر 1402 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2594

به "عوامل عقب ماندگی گردشگری خوزستان چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل عقب ماندگی گردشگری خوزستان چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید