نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و 1

به گزارش تور گرجستان ارزان، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و 1+4 بعدازظهر فردا چهارشنبه در وین برگزار می گردد.

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و 1

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و 1+4 بعدازظهر فردا (چهارشنبه) 29 اردیبهشت ماه در شهر وین برگزار می گردد.

این نشست با حضور نمایندگان ایران و گروه 1+4 (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس) و نمایده اتحادیه اروپا در گرند هتل وین برگزار خواهد شد.

ریاست هیأت ایرانی را در این جلسه سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه بر عهده خواهد داشت و ریاست نشست هم برعهده انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

شرکت کنندگان با توجه به بازگشت احتمالی ایالات متحده به برجام و چگونگی اطمینان از اجرای کامل و موثر برجام، بحث های خود را ادامه خواهند داد.

به گزارش فارس، دور جدید رایزنی ها در وین به منظور احیای برجام که از 17 اردیبهشت ماه از سر گرفته شد، از آن روز در پایتخت اتریش و در سطوح مختلف در جریان است و براساس اظهارنظر مقام ارشد وزارت خارجه ایران، به مرحله مذاکره درباره متن رسیده است.

دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام 13 فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه شنبه 17 فروردین این گفت وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال گردد و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم ها و هسته ای تشکیل و آنالیز ها را انجام دهد. نتایج آنالیز های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز آدینه 20 فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت های برای تنفس و مشورت به پایتخت ها برمی گردند و مقرر شد روز چهارشنبه 25 فروردین دوباره در وین گردهم بیایند. این نشست با یک روز تاخیر به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا به کرونا در روز پنجشنبه 26 فروردین برگزار و مقرر شد که نشست های کارشناسی به کار خود ادامه دهند.

نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام روز شنبه 28 فروردین ماه در وین برگزار گردید و در این چند روز رایزنی ها در سطوح کارشناسی و کارگروه ها ادامه داشت. نشست بعدی هم روز سه شنبه 31 فروردین ماه در وین برگزار و هیأت های توافق کردند که دوباره گفت وگوها را از سر بگیرند که نشست مزبور سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل وین برگزار گردید و عصر شنبه یازدهم اردیبهشت ماه نیز روسای هیأت های ایران و 1+4 در جلسه ای دوباره گردهم آمدند و بعد از آن به پایتخت ها برگشتند و مقرر شد دور جدید نشست روز آدینه 17 اردیبهشت ماه برگزار گردد که این نشست نیز برگزار گردید.

پس از نشست کمیسیون مشترک برجام در روز آدینه 17 اردیبهشت ماه، بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس شروع شد و کماکان در جریان است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1969

به "نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و 1" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور ایران و 1"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید