تاکید نماینده آمریکا بر لزوم دیپلماسی مستقیم در مساله کره شمالی

به گزارش تور گرجستان ارزان، نماینده ویژه آمریکا در مسائل سیاسی کره شمالی، امروز (آدینه) اظهار کرد، آمریکا باید در کنار تحریم های اعمال شده بر سر برنامه های مربوط به موشک های هسته ای و بالستیک، در دیپلماسی مستقیم با پیونگ یانگ مشارکت کند.

تاکید نماینده آمریکا بر لزوم دیپلماسی مستقیم در مساله کره شمالی

به گزارش تور گرجستان ارزان، به نقل از خبرگزاری رویترز، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا پیشنهاد داده که بدون معین پیش شرط، مذاکره با کره شمالی شروع گردد، اما پس از آن کاخ سفید اظهار کرد، تا زمانی که کره شمالی بهبودی در رفتار خود ایجاد نکند، هیچ مذاکره ای نمی تواند صورت گیرد.

جوزف یان، نماینده ویژه سیاست کره شمالی آمریکا در بانکوک به تور گرجستان ارزان گفت: ما باید دیپلماسی مستقیم را همچون تحریم ها تمرین کنیم. این سیاست ما است که بر پایه فشار و تعهد واقع شده است و ما مشتاقیم تا در اعمال فشار و دیپلماسی مشارکت داشته باشیم.

یان این هفته به ژاپن و تایلند سفر کرد تا با مقامات این کشورها ملاقات نموده و درخصوص راه هایی برای اعمال فشار بر کره شمالی پس از تازه ترین آزمایش موشکی بالستیک این کشور گفت وگو کند.

روز گذشته، یان با ژنرال والوپ رهسانوه، رییس شورای امنیت ملی تایلند و ویراساک فوتراکول، معاون وزیر امور خارجه این کشور ملاقات کرد.

یان اظهار کرد: گفت وگوی سازنده ای داشتیم که هنوز به انتها نرسیده است. آمریکا درخواست خاصی از تایلند ندارد.

نخست وزیر تایلند، پرایوت چان-اوچا هفته گذشته گفت، هیچ تجارتی میان تایلند و کره شمالی صورت نمی گیرد و تایلند به مصوبه سازمان ملل درخصوص کره شمالی وفادار بوده است.

یان به تور گرجستان ارزان گفت: ما درخواست خاصی (از تایلند) نداشتیم، چرا که معاون وزیر امور خارجه گفت، کاملا بر اساس مصوبه سازمان ملل عمل می نمایند.

روابط تایلند و کره شمالی در امسال زیر نظر بوده است. تیلرسون طی ملاقاتی از بانکوک در ماه اوت، تایلند، قدیمی ترین متحد آمریکا در آسیا را تحت فشار قرار داد تا اقدامات بیشتری را علیه کره شمالی صورت دهد.

علیرغم درخواست تیلرسون برای انجام مذاکره با پیونگ یانگ بدون معین پیش شرط، کاخ سفید گفت، اکنون زمان مناسبی برای این کار نیست و هرگونه مذاکره با این کشور باید درخصوص توقف زرادخانه هسته ای آن باشد.

یان گفت: به نظر من چیزی که وزیر امور خارجه درخصوص آن صحبت کرد، این است که ما مشتاق به گفت وگو با آن ها هستیم. ما برای مذاکره آماده ایم و امیدواریم کره شمالی نیز موافق آن باشد. تیلرسون آمادگی ما برای این کار را روشن کرد.

هیئت نمایندگان آمریکا در ماه اوت اظهار کرد که معتقد است شرکت های کره شمالی در تایلند فعالیت می نمایند و از تایلند درخواست کرد که فعالیت آنان را متوقف کند.

در واکنش به این اظهارات، وزیر امور خارجه تایلند به تور گرجستان ارزان گفت که تجارت با کره شمالی، طی سال گذشته تا 94 درصد متوقف شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 899

به "تاکید نماینده آمریکا بر لزوم دیپلماسی مستقیم در مساله کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید نماینده آمریکا بر لزوم دیپلماسی مستقیم در مساله کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید