3 هزار میلیارد تومان در 2 ماه: ضربه کووید 19 به هتل های ایران

به گزارش تور گرجستان ارزان، جامعه هتلداران ایران با این برآورد که بیش از 3 هزار میلیارد تومان از شیوع ویروس کرونا به هتل و هتل آپارتمان های کشور خسارت وارد شده است، تخصیص یاری بلاعوض و تسهیلات کم بهره درخواست کرد.

3 هزار میلیارد تومان در 2 ماه: ضربه کووید 19 به هتل های ایران

به گزارش تور گرجستان ارزان، پس از آن که بسته حمایت از صنعت گردشگری در بحران ویروس کرونا رونمایی شد، بعضی فعالان گردشگری به نقد آن پرداختند و محتویات آن را در شرایطی که صنعت گردشگری با 100در صد ضرر (طبق گزارش وزارت صنعت) روبرو شده، چندان کارآمد و موثر ندانستند.

این بسته شامل امهال سه ماهه اقتصادیات، اعم از اقتصادیات بر درآمد و اقتصادیات بر ارزش افزوده است. تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی. امهال پرداخت 23 درصد حق بیمه کارفرمایی پرسنل شاغل در واحدهای گردشگری. تعویق پرداخت قبوض حامل های انرژی (آب، برق، گاز) به مدت سه ماه و پس از آن به صورت اقساطی. امکان استفاده از اوراق سرمایه در گردش طرح گام (گواهی اعتبار مولد با هدف تامین نقدینگی بنگاه های اقتصادی بدون افزایش تورم) امکان استفاده از تسهیلات بانکی با نرح 12 درصد، است

جامعه هتلداران ایران اما در نامه ای خطاب به معاون گردشگری، پیشنهادهای دیگری را برای جبران خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا و لغو سفرها، مطرح نموده است.

در این نامه که نسخه ای از آن در اختیار تور گرجستان ارزان قرار داده شده، آمده است: تقریبا از ابتدای اسفندماه سال گذشته (1398) بسیاری از واحدهای اقامتی کشور در حالت تعطیلی به سر می برند.

براساس برآوردهای اجرا شده، بیش از سه هزار میلیارد تومان ضرر و زیان به حوزه اقامتی کشور (2050 واحد) طی ماه های اسفند و فروردین وارد شده است.

بیش از 80 هزار نفر به طور مستقیم در حوزه هتلداری کشور فعالیت می نمایند که بحران موجود تاثیر بسیاری بر اشتغال ایشان خواهد داشت.

به نظر می رسد مهمترین بخش بسته حمایتی دولت از صنعت گردشگری، می تواند یاری بلاعوض برای پرداخت حقوق کارکنان واحدها براساس فهرست بیمه تامین اجتماعی باشد.

تسهیلات کم بهره نیز می تواند بخشی از هزینه های جاری و خسارات واحدهای اقامتی را جبران کند که پیشنهاد می گردد به صورت استانی و بر اساس تعداد تخت، درجه و هزینه های جاری واحدها، بدون درنظر دریافت تضامین ملکی و با اخذ چک و سفته، تخصیص داده گردد.

امید است با همفکری و همدلی بیش از پیش دست اندرکاران صنعت گردشگری کشور، شاهد بازگشایی دوباره واحدها و فعالیت مجدد فعالان این صنعت باشیم.

در نامه جمشید حمزه زاده به ولی تیموری اشاره شده که این پیشنهادها حاصل اجماع نظر هیأت مدیره جامعه هتلداران ایران و جوامع هتلداری استان ها، بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1219

به "3 هزار میلیارد تومان در 2 ماه: ضربه کووید 19 به هتل های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 هزار میلیارد تومان در 2 ماه: ضربه کووید 19 به هتل های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید