مقالات گردشگری

نمونه هایی از طرح های نوآورانه و خلق هتل هایی از آینده

در دنیای امروزی که همه چیز در حال تغییر است و روز به روز به سرعت پیشرفت آن افزوده می گردد، ایده پردازی حرف اول را میزند. یکی از جذاب ترین موضوعاتی که سرمایه گذاری های عظیمی در جهت ارتقای هر چه بیشتر آن در جریان است و اهمیت دو چندانی در آینده پیدا خواهد نمود،...

9 فروردین 1399

طرح توسعه و تجهیز مهمان پذیر کمال الملک در نیشابور بهره برداری شد

رئیس اداره میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی نیشابور گفت: طرح توسعه و تجهیز مهمان پذیر کمال الملک هم زمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور و جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی و فعالان حوزه گردشگری...

6 فروردین 1399

4 طرح هادی گردشگری در روستاهای استان زنجان تهیه می گردد

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان به تهیه طرح هادی ویژه در 4 روستای هدف گردشگری اشاره نمود و گفت: این طرح ها به تناسب اعتبارات اجرایی می گردد.

1 فروردین 1399

افتتاح چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی به دست پیشکسوتان و هنرمندان کشور

معاون صنایع دستی کشور از افتتاح چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی فردا یکشنبه 13 بهمن ساعت 15 با دستان پرتوان پیشکسوتان و هنرمندان صنایع دستی در موزه ملی ایران خبر داد.

1 فروردین 1399

منچسترسیتی با بازیکن موردنظر بارسلونا به توافق رسید

بازیکنی که تیم فوتبال بارسلونا قید خریدش را زده در آستانه عقد قرارداد با تیم تحت راهنمایی پپ گواردیولا واقع شده است.

29 اسفند 1398

کرونا؛ به کامِ فرصت طلبان به ضرر شمالی نشینان، کرونا؛ خانه ها و پلاک های شمال را گران کرد

افزایش متقاضیان برای ورود به شهر های شمالی کشور، کام بعضی از فرصت طلبان را در روز های تلخِ کرونایی شیرین کرد.

28 اسفند 1398

شرکت هواپیمایی آریانا سقوط هواپیمای این شرکت در غزنی را تکذیب کرد

در پی گزارش سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی آریانا در ولایت غزنی، این شرکت هوایی هرگونه سانحه هوایی را تکذیب کرد.

25 اسفند 1398

چین همان کارخانه دنیاست

نزدیک به دو ماه از زمان انتشار ویروس کرونا در ووهان می گذرد که در این مدت به کشورها و قاره های دیگر نیز راه پیدا نموده و حتی مسیرهای آبی را نیز از تاثیرات خود مصون نگذاشته است. روز گذشته اداره ملی آمار چین برآوردهای اولیه از میزان تاثیرپذیری اقتصاد چین...

24 اسفند 1398

اولین گالری نقاشی موزیکال در ایران برگزار می شود

پژمان تدین، هنرمند جوان کشور که چند سالی است در ایتالیا زندگی، تحصیل و فعالیت می کند، دست به تلفیق دو هنر نقاشی و موسیقی زده است. اقدامی که در تاریخ هنر برای نخستین بار عملی شده است. تارهای تعبیه شده در تابلوها، امکان نواختن موسیقی را فراهم می کند.

22 اسفند 1398

تغییر ساعت کاری موزه های تهران ، فعالیت موزه ها به سمت شب می رود

مدیر اداره کل موزه ها اطلاع داد: با تغییر ساعت کاری چهار موزه بزرگ تهران، کوشش می کنیم به مرور فعالیت موزه ها را به سمت شب ببریم تا با طولانی شدن شب ها نیز بتوانیم فعالیت موزه ها در شب را به مرور در کشور جا بیاندازیم.

20 اسفند 1398

استراحتگاه های معروف اسکی در کانادا

ورزش اسکی یکی از ورزش های زمستانی مفرح است که در مناطق پربرف و کوهستانی اجرا شده و به جز اسکی بازان حرفه ای که در مناطق مخصوصی به اسکی می پردازند، خانواده ها و افراد مبتدی نیز می توانند به پیست های مختلف اسکی رفته و از این ورزش لذت ببرند. بعضی از کشورها،...

20 اسفند 1398

خانه امیرکبیر بازسازی می گردد

به گزارش خبرنگاران، عبدالمهدی مستکین در جشنواره انگور روستای هزاوه با اشاره به موقعیت جغرافیایی و گردشگری و وجود فضای طبیعی این روستا اضافه کرد: نگذارید سایه شوم ویلاها چهره زیبای این منطقه را خدشه دار کند و این ترکیب عالی و طبیعت بکر را بر هم زند.

16 اسفند 1398

آسباد چیست؟ آسبادهای نشتیفان

از راهنمای تور مشهد بپرسید آیا آسبادها را در فهرست گردشگری شان دارند یا نه. البته بیشتر آن ها در این فصل شما را برای بازدید از این مجموعه تاریخی خواهند برد، چرا که بهترین زمان سفر به این ناحیه از اردیبهشت تا پاییز است.

16 اسفند 1398

راه اندازی مرکز پشتیبانی تجاری روسیه در ایران

نشست روز اقتصاد روسیه به منظور آنالیز زمینه های همکاری ایران و فدراسیون روسیه با حضور رئیس نمایندگی بازرگانی فدراسیون روسیه، معاون امور بین الملل اتاق ایران، نمایندگان وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت و جمعی از فعالان مالی برگزار گردید.

12 اسفند 1398

آبشار ویکتوریا Victoria - آفریقا

آبشار ویکتوریا آبشاری است طبیعی در جنوب قاره آفریقا که بر روی رودخانه زامبزی و بر روی خط مرزی زامبیا و زیمبابوه قرار گرفته است.

10 اسفند 1398

افزایش قربانیان شریف و علم و صنعت

علاوه بر دو دانشجوی دانشگاه علم و صنعت ایران که متأسفانه در سانحه سقوط هواپیمای تهران- کی یف جان باخته اند، روابط عمومی این دانشگاه لیست هفت نفره ای از قربانیان این حادثه که از دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت بودند، منتشر کرده است.

9 اسفند 1398

خیابان لاله زار، شانزلیزه طهران

لوکیشن اصلی سریال دایی جان ناپلئون خانه اتحادیه است. خانه ای تاریخی که در یکی از کوچه های خیابان لاله زار تهران قرار گرفته است.

8 اسفند 1398

پرداخت سود 2400 میلیونی یارانه سود و تسهیلات گردشگری

خبرنگاران/یزد معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به پرداخت 2400 میلیون ریال یارانه سود و تسهیلات به طرح ها و تاسیسات بخش گردشگری از ابتدای سال جاری تا به امروز، تهیه بسته و مشوق های سرمایه گذاری در بخش گردشگری را عامل...

7 اسفند 1398

پرداخت یارانه سود تسهیلات به پروژه های گردشگری یزد

معاون سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: از ابتدای سال تا کنون شش پروژه گردشگری یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی دریافت نموده اند.

7 اسفند 1398

شروع تمرینات صنعت نفت زیر نظر اسکوچیچ

تمرینات تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در هفته جاری برگزار می گردد.

6 اسفند 1398
تعداد: (314)