پیش بینی ناامیدکننده صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهانی در2020

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران: صندوق بین المللی پول در آخرین گزارش خود، پیش بینی اش از شرایط اقتصاد جهان در سال 2020 را بدبینانه تر کرد و گفت اقتصاد جهانی 4.9 درصد کوچک می شود.

پیش بینی ناامیدکننده صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهانی در2020

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از ایرنا روزنامه واشنگتن پست بامداد پنجشنبه نوشت که صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود که روز چهارشنبه منتشر شد، گفت که همه گیری جهانی کرونا بیش از آنچه این نهاد پیشتر گمان می کرد بر اقتصاد جهانی تاثیر منفی گذاشته است که فرایند بهبود پس از آن را کندتر می کند.

براساس این گزارش، در حالی که صندوق بین المللی پول پیشتر سقوط 3 درصدی برای اقتصاد جهانی پیش بینی کرده بود، در گزارش جدید گفت که تحلیل ها حاکی است اقتصاد جهانی تا خاتمه سال جاری میلادی 4.9 درصد کوچکتر خواهد شد.

به گفته این نهاد بین المللی، هیچ قدرت اقتصادی از این همه گیری در امان نخواهد ماند. اقتصاد ایالات متحده آمریکا که بزرگترین در جهان است، سال جاری 8 درصد کوچک می شود و کشورهایی که تنها از ارز یورو استفاده می کنند، سقوطی بیش از 10 درصدی را در اقتصادشان تجربه خواهند کرد.

این در حالی است که اقتصاد ژاپن 5.8 درصد کوچکتر می شود و چین که تا به امروز رشد اقتصادی بالایی را داشت، تنها یک درصد رشد را شاهد خواهد بود که بدترین عملکرد طی چند دهه اخیر است.

گیتا گوپینات اقتصاددان ارشد صندوق بین المللی پول در این باره گفت: شاید بتوان گفت که اقتصاد جهانی هم اکنون سقوط کرده و ما در مرحله بازیابی هستیم. اما قدرت بازیابی همچنان نامشخص است، چراکه هنوز راه حلی نهایی برای بحران کرونا پیدا نشده است.

گوپینات تاکید کرد که تا خاتمه سال 2019 میلادی اقتصادی جهانی 12.5 تریلیون دلار را از دست خواهد داد.

وی اضافه نمود شرایط کنونی بسیار بدتر از آن چیزی است که صندوق بین المللی پول تا دو ماه پیش گمان می کرد.

ویروس کرونا موسوم به کوید 19 اواسط ماه دسامبر (24 اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین گفت.

*تدروس آدهانوم مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه 21 اسفندماه 98 در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه همه گیر (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را همه گیر جهانی شناسایی و اعلام می کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1375

به "پیش بینی ناامیدکننده صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهانی در2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی ناامیدکننده صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهانی در2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید