اخبار اقتصادی

عراق، جزئیات طرح امنیتی ویژه نیمه شعبان در کربلا، پیام های نوروزی الکاظمی و حکیم

جزئیات طرح امنیتی ویژه نیمه شعبان، پیام های تبریک نوروزی نخست وزیر و رهبر جریان حکمت ملی عراق و جمع آوری امضا برای انحلال مجلس از مهمترین اخبار عراق است.

25 فروردین 1400

کانادا مجوز صادرات تجهیزات نظامی به ترکیه را لغو کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، مارک گارنئو وزیر خارجه کانادا روز دوشنبه اعلام نمود که در پی انجام تحقیقات و روشن شدن این مسئله که تسلیحات صادراتی کانادا به ترکیه در مناقشه قره باغ به کار رفته است، مقامات اُتاوا مجوز صادرات نظامی به ترکیه را لغو...

25 فروردین 1400

خبرنگاران نخستین سفر الکاظمی به عربستان، بن سلمان از نخست وزیر عراق استقبال کرد

بغداد - خبرنگاران - مصطفی الکاظمینخست وزیر عراق پس از حرف و حدیث ها و فراز و فرودهای زیاد و 11 ماه انتظار بالاخره امروز چهارشنبه به عربستان سفر کرد و مورد استقبال بن سلمان ولیعهد سعودی نهاده شد.

24 فروردین 1400

160 شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه فناوری های نوین در سال 99 شناسایی شدند خبرنگاران

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شناسایی 160 شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه فناوری های نوین و حمل و نقل پیشرفته در سال گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: زنجیره فناوری های صنعت حمل ونقل سال جاری تکمیل می گردد تا ارایه خدمات در این حوزه ارتقا یابد.

24 فروردین 1400

نباید از ابزارهای قهریه برای تحت فشار قرار دادن دیگر دولت ها استفاده گردد

تهران (پانا) - به گفته نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد کشورها نباید از ابزارهای قهریه مالی و سیاسی برای تحت فشار قرار دادن دیگر دولت ها استفاده نمایند و باید حذف فوری تحریم ها به عنوان یک اقدام اساسی در مقابله با ناامنی غذائی مد نظر قرار گیرد.

23 فروردین 1400

ارزش بیت کوین 10 درصد سقوط کرد

پایگاه اینترنتی کوین دسک در گزارشی گفت که قیمت بیت کوین با 10.2 درصد سقوط به 51304 دلار رسیده است.

23 فروردین 1400

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجاری منصوب شد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در حکمی، پژمان قضائی پور را به عنوان مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری منصوب کرد.

18 فروردین 1400

روایت جالب سایت مطرح از مهدی طارمی

سایت فوتبال پلنت، گزارشی در مورد مهدی طارمی نوشت و از جهت او در رسیدن به پورتو و بالاترین سطح فوتبال اروپا صحبت کرد که می توانید آن را در زیر بخوانید:

16 فروردین 1400

حقایقی درباره ارزش زمان در زندگی

حتماً از دیگران شنیده اید که می گویند وقت طلاست. اگرچه این جمله ای درست است اما متأسفانه بیشتر مردم وقت خود را صرف چیزهایی می نمایند که واقعاً مهم نیستند یا مواردی که از اهداف و رویاهای آنها پشتیبانی نمی کند. مواردی مانند آنالیز مداوم خبرهای شبکه های...

15 فروردین 1400

مشکل حریم شبکه ؛ یکی از دغدغه های برق استان

مدیر عامل شرکت توزیع برق لرستان مشکل حریم شبکه را یکی از دغدغه های برق استان مطرح نمود.

12 فروردین 1400

مشارکت قطعه سازان داخلی در طراحی و توسعه پلت فرم بومی

55 قطعه ساز داخلی در حالی به منظور عملیاتی شدن فراوری پلتفرم خودروی طراحی شده توسط بخش خصوصی گرد هم آمدند که به نظر می رسد فصل جدیدی در تاریخ صنعت خودرو کشور شروع شده است. سازندگان داخلی که تا پیش از این، حیاتشان وابسته به دو خودروساز عظیم بوده، اکنون در...

9 فروردین 1400

مناطق پیشتاز در ارزانی و گرانی قیمت مسکن در انتها سال

فرایند کاهشی قیمت مسکن در دی ماه دچار توقف شد و رشد اندک 1.8 درصدی نسبت به ماه گذشته را تجربه نموده بود، این اتفاق در بهمن ماه نیز ادامه پیدا کرد، اما شیب افزایش شدیدتر شد.. آمار های بانک مرکزی نشان می دهد د در بهمن ماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای...

8 فروردین 1400

امیرآبادی: تحریم ها عملاً لغو گردد، مصوبه مجلس امتیازی در اختیار دولت است خبرنگاران

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه باید همه تحریم ها و نه فقط تحریم های هسته ای برداشته گردد، گفت: درخواست مجلس هم همین است که تحریم ها عملاً لغو گردد.

2 فروردین 1400

سبک زندگی در افزایش ناباروری موثر است

ایرنا/ استاد ارولوژی دانشگاه علوم پزشکی بابل از افزایش سهم مردانه در ناباروری اطلاع داد و هشدار داد که طبق نتایج مطالعات سبک زندگی معاصر هم خطر بروز ناباروری را بیشتر از گذشته نموده است.

2 فروردین 1400

اعضای جدید هیأت مدیره بیمه نوین انتخاب شدند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بیمه نوین صبح روز سه شنبه 5 اسفند ماه به منظور انتخاب اعضای جدید هیات مدیره این شرکت، با حضور 60.02 درصد از سهامداران برگزار گردید.

30 اسفند 1399

نگاهی به مریخ نورد استقامت، یکی از پیشرفته ترین سازه های دست بشر

ایسنا: جدیدترین ساخته دانشمندان و مهندسان ناسا با نام استقامت(Perseverance) بامداد روز جمعه گذشته (به وقت ایران) با موفقیت روی سطح مریخ فرود آمد و ماموریت تاریخی خود را برای یافتن نشانه هایی از زندگی در مریخ باستان در یک دلتای باستانی در دهانه برخوردی موسوم...

29 اسفند 1399

عراق، رایزنی حکیم با سفیر چین، تاکید بر لزوم کاهش تنش در منطقه

رهبر جریان حکمت ملی عراق بر ضرورت استفاده از روابط میان کشورها در سطح منطقه ای و جهانی برای کاهش تنش در منطقه و استفاده از مذاکره برای حل تنش ها تاکید نمود.

28 اسفند 1399

آنالیز و تصویب بودجه سال 1400 و تراز اقتصادی سال 97و 98 اتاق اصناف ایران

تهران (پانا) - خزانه دار و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت آنالیز بودجه سال1400 و تراز اقتصادی سال 97و 98 اتاق اصناف ایران با رای نمایندگان اتاق اصناف ایران در ششمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران با اکثریت آرا به تصویب رسید.

26 اسفند 1399

کمای سینمای استراتژیک ایران در دهه نود

سینمای سال 1400 آغازگر قرن 15 شمسی است و باید طلیعه دار سینمایی تحول خواه و آرمان گرا برای کشور باشد همانطور که سینمای کشور های دیگر مانند آمریکا در این راستا در سال های پایانی قرن 20 میلادی سینمای استراتژیک را هدف خود قرار دادند.

23 اسفند 1399

افزایش 16.8 برابری ظرفیت فراوری خودروی سواری در 42 سال

تهران (پانا) - آنالیز آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از فراوری 700 هزار و 800 دستگاه خودروی سواری از سوی کارخانجات داخلی از ابتدای سال جاری تا سرانجام دی ماه است.

22 اسفند 1399
تعداد: (469)