اخبار اقتصادی

سیمان مقرون به صرفه کجاست؟

دو هفته از کاهش بهای سیمان در بورس کالا می گذرد و شاهد ثبت میانه قیمت هایی بین 23 تا 30 هزار تومان برای هر پاکت سیمان هستیم اما هنوز سیمان در بازار آزاد با قیمت بین 50 تا 70 هزار تومان به دست مشتری نهایی می رسد. فعالان ساختمانی می گویند جهت دسترسی به سیمان بورسی...

3 مهر 1400

بازسازی منزل: بازسازی 10 هزار دستگاه رایانه و جایگاه دانش آموزی به همت هنرآموزان

در تابستان سال جاری حدود 10 هزار دستگاه رایانه ، میز و جایگاه دانش آموزی با همت هنرجویان هنرستان های خراسان جنوبی ستان بازسازی و بازسازی شدند.

29 شهریور 1400

دلایل مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو

میرسلیم به اسم یکی از اعضا کمیسیون اصل 90 مجلس از دلایل مخالفت شورای نگهبان با واردات خودرو گفت. اما راه چاره برای اجرای این طرح چیست؟

28 شهریور 1400

ویزای کانادا: کاهش 26 درصدی ویزاهای مهاجرتی کانادا در ماه مارس

بنا به اعلام وزارت مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در ماه مارس 2020 تعداد ویزاهای اقامت دائم صادره به وسیله دولت کانادا نسبت به ماه قبل کاهش 26 درصدی داشته است. این خبر حاکی از تاثیری است که ویروس کرونا بر سیستم مهاجرتی کانادا داشته است.

26 شهریور 1400

ویزای کانادا: بازتعریف مسافرت ضروری به کانادا طی بحران کرونا

کرونا قصد رفتن ندارد و محدودیت های سفر به کانادا همچنان برقرار است؛ به همین علت کانادا بار دیگر مشخصا سفر ضروری را باز تعریف نموده تا در اذهان ابهامی باقی نماند. اتباع خارجی که از محدودیت های سفر به کانادا طی بحران کرونا معاف هستند، نظیر نیروی کار خارجی...

26 شهریور 1400

خودروسازان در موقعیت مسلط هستند، ولی انصاف هم داشته باشند

رئیس شورای رقابت با اشاره به اینکه پیش فروش خودرو زمانی به نفع مصرف کننده است که امتیازی به او بدهد، گفت: درست است خودروسازان در موقعیت مسلط قرار دارند اما انصاف هم داشته باشند.

24 شهریور 1400

رییس حوزه هنری کرمانشاه: دومین دوره رکود سینماها در کشور شروع شده است

خبرنگاران/کرمانشاه رییس حوزه هنری استان کرمانشاه با اشاره به حال و روز ناخوش سینماها گفت: بعد از رکود دهه 70 به نظر می رسد با استمرار کرونا سینماها وارد دومین دوره رکود خود شده باشند.

22 شهریور 1400

آیا همه باید واکسن آنفلوآنزا را دریافت نمایند؟

اگرچه گفته می گردد که هر فرد بالای 6 ماه به جز موارد استثنا، باید در فصل همه گیری، واکسن آنفلوآنزا را دریافت کند اما این واکسیناسیون به ویژه برای افرادی که در معرض خطر عوارض جدی ناشی از آنفلوآنزا هستند، بسیار مهم تر است. باید به خاطر داشته باشیم که آنفلوآنزا...

10 شهریور 1400

عظیم ترین توربین بادی دنیا با قدرت فراوری 16 مگاوات برق در چین ساخته می گردد

شرکت چینی MingYang Smart Energy یک توربین بادی دریایی غول پیکر، حتی عظیم تر از هیولای Haliade-X شرکت GE ساخته است.

3 شهریور 1400

نقش آفرینی الهه حصاری در زخم کاری؛ فرصتی برای درخشش

فیلیموشات/ در همه جای جهان، به علت اینکه بخش عمده ای از مخاطبان صنعت تفریح را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند، ساخت سریال هایی بر اساس شخصیت هایی با همین سن و سال، رویه مرسوم و رایجی است. درنتیجه بازیگران جوان خیلی زود به معروفیت می رسند و چهره می شوند....

30 مرداد 1400

قالیباف: باید از ظرفیت هوش مصنوعی در تنقیح قوانین استفاده کنیم

تهران (پانا) - رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت استفاده از هوش مصنوعی برای تنقیح قوانین گفت ضرورت امروز مجلس اصلاح قوانین در حوزه های مختلف اقتصادی همچون تجارت، معدن، اقتصادیات، نقدینگی، بانکداری است و باید این مسائل را در دستور کار قرار دهیم.

17 مرداد 1400

مصرف برق کشور به 62 هزارمگات رسید

وزیر نیرو گفت: پارسال در31تیرماه اوج بار حدود 58 هزار مگاوات را سپری کردیم و قله مصرف پارسال ظرفیت 58 هزار و حدود 300 مگاوات را داشت اما دیروز و امروز پیک بار به نزدیکی 62 هزار مگاوات رسید.

15 مرداد 1400

سریال هاوک آی؛ هر آنچه از بازیگران، زمان انتشار و جزئیات دیگر می دانیم

زمان آن فرا رسیده است که مشعل را به یکی دیگر از قهرمانان دنیای سینمایی مارول منتقل کنیم. فاز 4 مارول شامل تعدادی قهرمان نو در صحنه بوده و قهرمانان قدیمی نقش های نوی را به عهده گرفته اند. در سریال هاوک آی در دیزنی پلاس شاهد پیوستن یک قهرمان شگفت انگیز نو...

15 مرداد 1400

آیا شرایط اقتصاد ایران بدتر می گردد؟

محمد مهدی حاتمی؛ اقتصاد ایران اکنون بیش از یک دهه است که در چاله ای افتاده که خروج از آن سخت به نظر می رسد. برای درک بحران، به این آمار ها نگاه کنید: در حالی که تا سال 1384 خورشیدی اقتصاد ایران (از منظر فراوری ناخالص داخلی یا GDP) هم میزان اقتصاد ترکیه بود،...

13 مرداد 1400

پکن در واکنش به لایحه ضد چینی سنا: آمریکا دچار اختلال توهم است

کنگره ملی خلق چین ضمن مخالفت با اقدام مجلس سنای آمریکا در تصویب لایحه ای برای مقابله با آنچه تهدید فناوری چین خوانده، آن را نمایانگر توهم واشنگتن و ذهنیت جنگ سرد توصیف کرد.

10 مرداد 1400

چرا روسیه در حال احیای ساختارهای نظامی خود در قطب شمال است؟

مقام وزارت امور خارجه روسیه گفت: تصمیم برای احیای زیرساختارهای نظامی این کشور در منطقه ها قطبی برای تأمین امکانات دفاعی در این جهت گیری اتخاذ شده که اهمیت راهبردی برای امنیت ملی و اقتصاد روسیه دارد.

8 مرداد 1400

فراخوان ایده های نو در زمینه تکثیر نژادهای بومی مرغ منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از اولویت های معاونت علمی و فناوری حفاظت و نگهداری از نژادهای بومی مرغ در کشور است.

7 مرداد 1400

آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته

پناهنده شدن بیش از 130 نظامی افغانستان به تاجیکستان، تدوین استراتژی امنیت ملی قزاقستان تا سال 2025 و دوشنبه میزبان نشست دبیران شورای امنیت سازمان شانگهای؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.

7 مرداد 1400

نگرانی روسیه از بازگشت نفت ایران به بازار!

خبرنگاران: به گزارش اسپوتنیک، الکساندر نوآک، معاون نخست وزیر روسیه و وزیر نفت پیشین این کشور گفت بازگشت نفت ایران به بازار باید مورد آنالیز قرار گیرد اما نخست، باید درک دقیقی از برنامه (بازگشت نفت ایران) و محدودیت های حجم وجود داشته باشد....

6 مرداد 1400

افغانستان محور رایزنی وزرای خارجه کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان

نشست ویدئویی وزرای امور خارجه کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان به ابتکار مرکز دیپلماسی پیشگیرانه سازمان ملل متحد برگزار گشت.

5 مرداد 1400
تعداد: (536)