پمپئو هم درخواست آژانس از ایران را تکرار کرد، ایران کمک ترامپ برای کرونا را قبول کند!

به گزارش تور گرجستان ارزان، فارس نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس خبری گفت که ایران باید به تعهدات خود به آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبند باشد.

پمپئو هم درخواست آژانس از ایران را تکرار کرد، ایران کمک ترامپ برای کرونا را قبول کند!

مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در سخنانی گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک گروه کاری مخصوص برای مقابله با کرونا تشکیل داده و امیدوار هستیم که ایران همکاری مشترک برای کمک به این کشور را قبول کند.

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می کرد، افزود: به دنبال کمک به کشورهای دیگر هستیم و امیدوار هستیم که ایران دریافت کمک های انسانی و پزشکی را قبول کند.

پمپئو به توافق صلح میان آمریکا و طالبان اشاره کرد و گفت: راستا صلح در افغانستان طولانی و سخت خواهد بود و تشدید خشونت ها در این کشور که از دو روز پیش آغاز شده غیرقابل قبول بوده و باید کاهش یابد.

وزیر خارجه آمریکا به فضاسازی اخیر آژانس بین الملل انرژی علیه ایران اشاره کرد و گفت: ایران باید تمامی تاسیسات هسته ای خود را به روی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی بازگشایی کرده و به تعهدات خود به آژانس پایبند باشد.

پمپئو در ادامه فرافکنی های خود افزود: ایران باید دروغ گویی درباره پرونده هسته ای خود را همانند دروغ گویی درباره کرونا متوقف کند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: شورای امنیت سازمان ملل باید به اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران فکر کند و تهران با پنهان سازی موادی که برای ساخت سلاح هسته ای به کار می رود، تعهدات خود ضمن معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای را نقض کرده است.

وی در ادامه گفت: باید به انزوای ایران ادامه دهیم تا نظام این کشور مجبور به تغییر رفتارش شود.

گزارش جدید مدیرکل آژانس درباره راستی آزمایی اجرای برجام دیروز (سه شنبه) 13 اسفند ماه منتشر شد. در این گزارش ادعا شده است آژانس ذرات اورانیوم طبیعی ساخت بشر در مکانی که توسط ایران به آژانس اظهار نشده بود، شناسایی کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1156

به "پمپئو هم درخواست آژانس از ایران را تکرار کرد، ایران کمک ترامپ برای کرونا را قبول کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو هم درخواست آژانس از ایران را تکرار کرد، ایران کمک ترامپ برای کرونا را قبول کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید