هشدار هواشناسی به کشاورزان ، بارش در بیشتر استان ها کمتر از نرمال است

به گزارش تور گرجستان ارزان، مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به گلخانه داران توصیه می گردد که نسبت به تهویه و تامین سوخت گلخانه در مناطق سردسیر اقدام نمایند.

هشدار هواشناسی به کشاورزان ، بارش در بیشتر استان ها کمتر از نرمال است

به گزارش خبرنگاران، مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه در اغلب مناطق کشور جو آرام و صاف است، اظهار کرد: با عبور موج ضعیف تراز میانی جو، روز پنج شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و روز آدینه در البرز شرقی و بعضی نقاط شمال شرق بارش پراکنده پیش بینی می گردد .

او اضافه کرد: با توجه به مساعد بودن شرایط جوی طی روزهای آینده به کشاورزان توصیه می گردد که نسبت به برداشت گوجه فرنگی و صیفی جات اقدام نمایند.

حقیقت در توصیه ای دیگر به کشاورزان گفت: با توجه به شروع فصل برداشت نارنگی در استان هرمزگان و مساعد بودن شرایط جوی، طی روزهای آینده باغداران نسبت به برداشت اقدام نمایند.

مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی ادامه داد: با توجه به افزایش دما و احتمال طغیان ملخ در استان بوشهر در اواخر بهمن شرایط برای پایش و مبارزه با ملخ طی روزهای آینده فراهم است.

او در توصیه ای به گلخانه داران گفت: با توجه به شرایط جوی به گلخانه داران توصیه می گردد که نسبت به تهویه، تنظیم دما و تامین سوخت گلخانه و سالن پرورش قارچ در مناطق سردسیر اقدام نمایند.

در بیشتر استان های کشور بارش کمتر از نرمال است

حقیقت درباره آخرین شرایط بارش کشور گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال زراعی تا روز گذشته، مجموع بارش کشور 79.1 میلی متر بوده که در دوره بلندمدت 116.9 میلی متر بوده است و این امر کاهش 41 درصدی بارش نسبت به سال قبل و 32 درصدی نسبت به دوره نرمال بلندمدت را نشان می دهد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در بیشتر نقاط کشور بارش کمتر از نرمال است، اضافه کرد: بنابر آمار بارش در استان های خراسان رضوی، سمنان، گلستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان در شرایط نرمال قرار گرفته است.

مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی توضیح داد: مدل های اقلیمی نشان می دهد که از نظر دما در استان های مازندران، خوزستان، بوشهر، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان 1 تا 3 درجه و سایر نقاط 3 تا 6 درجه افزایش خواهد داشت .

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1776

به "هشدار هواشناسی به کشاورزان ، بارش در بیشتر استان ها کمتر از نرمال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی به کشاورزان ، بارش در بیشتر استان ها کمتر از نرمال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید