نگرانی روسیه از بازگشت نفت ایران به بازار!

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران: به گزارش اسپوتنیک، الکساندر نوآک، معاون نخست وزیر روسیه و وزیر نفت پیشین این کشور گفت بازگشت نفت ایران به بازار باید مورد آنالیز قرار گیرد اما نخست، باید درک دقیقی از برنامه (بازگشت نفت ایران) و محدودیت های حجم وجود داشته باشد.

نگرانی روسیه از بازگشت نفت ایران به بازار!

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران وی گفت: البته که باید (بازگشت نفت ایران) آنالیز گردد زیرا بر توازن عرضه و تقاضا تاثیر دارد. شما فقط باید دقیقا برنامه بازگشت و اینکه حداکثر حجم چقدر است را بدانید اما همه چیز به زمان انجام این کار بستگی دارد.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش بازار نفت خود بیان کرد ایران می تواند تا سال 2022 اندازه فراوری نفت خود را به 3.8 میلیون بشکه در روز برساند و در صورت برداشته شدن تحریم ها، به منبع اصلی رشد فراوری نفت در دنیا تبدیل گردد.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه در ابتدای ماه جاری به اسپوتنیک گفت مسکو معتقد است اطمینان از شرایط بازگشت نفت ایران به بازار دنیای یکی از مؤلفه های اصلی توافق هسته ای است که تحت مذاکره قرار گرفته است.

به گفته وی، مذاکره نمایندگان در وین بر اندازه تحریم های مختلف می تواند لغو گردد و اقدامات متقابل تهران متمرکز هستند.

کشورهای عضو اوپک و هم پیمانانش نظیر روسیه موسوم به اوپک پلاس با آغاز همه گیری کرونا به اندازه بی سابقه ای از فراوری خود کم کردند تا به تقویت قیمت نفت یاری نمایند، با بهبود تقاضا در دنیا، این کشورها تصمیم گرفته اند به تدریج بر اندازه فراوری خود بیفزایند.

تا این زمان ایران به دلیل تحریم ها از کاهش فراوری این گروه معاف بوده است. اکنون با احتمال بازگشت نفت ایران به بازار، بعضی تحلیلگران نگران به هم خوردن عرضه و تقاضا در بازار هستند اما بسیاری از تحلیلگران معتقدند آنقدر تقاضا در دنیا در اثر کرونا کاهش یافته بود که با بهبود شرایط و افزایش تقاضا، نفت ایران به محض ورود به بازار جذب خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2029

به "نگرانی روسیه از بازگشت نفت ایران به بازار!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی روسیه از بازگشت نفت ایران به بازار!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید