مقاله: 10 بازیگر سرشناس که 3 سال پیاپی نامزد اسکار شدند

به گزارش تور گرجستان ارزان، تریسی در طی سال های فعالیت خود نه مرتبه نامزد اسکار شد. اولین مرتبه 1937 بود و آخرین مرتبه 1968. او پس از این که در سال 1937 برای فیلم سان فرانسیسکو (San Francisco) نخستین بار نامزدی اسکار را تجربه کرد، در سال 38 و 39 هم برای فیلم های ناخداهای دلیر و شهرک پسرها نامزد اسکار شد که هر دو نامزدی برای او اسکار به همره داشتند.

مقاله: 10 بازیگر سرشناس که 3 سال پیاپی نامزد اسکار شدند

او با جودی توانست دومین اسکار را به خانه ببرد، برای چهارمین بار نامش را در تاریخ گلدن گلوب ثبت کند و جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن را از بیشتر انجمن ها و حلقه های منتقدان به خود اختصاص دهد. اما جودی اولین درخشش زلوگر نیست. زلوگر از همان ابتدا وقتی که در سال 1996 با دو فیلم تمام دنیا پهناور و جری مگوایر خودش را به سینما وارد کرد توانست به عنوان بازیگری آینده دار خودش را به تمام مخاطبان اثبات کند.

برگمن نخستین نامزدی اسکار خود را برای فیلم زنگ ها برای که به صدا در می آیند تجربه کرد و بلافاصله در سال بعد برای دومین بار با فیلم چراغ گاز کیوکر نامزد اسکار شد، اما ماجرا به این جا ختم نشد و برای سومین بار متوالی برگمن با زنگ های کلیسای سنت مری (The Bells of St. Marys) توانست نامزد اسکار شود. اگرچه نخستین بار اسکار را به جنیفر جونز و سومین بار آن را به جوآن کرافورد واگذار کرد، اما در دومین مرتبه ای که برای اسکار نامزد شد توانست نخستین اسکار خود را به دست آورد. برگمن دومین اسکار خود را دوازده سال بعد برای فیلم آناستازیا (Anastasia) به خانه برد و سومین اسکار خود را، هجده سال پس از آن، برای ایفای نقش مکمل زن در تریلر رازآلود سیدنی لومیت، قتل در قطار سریع السیر شرق (Murder on the Orient Express)، به کارنامه خود اضافه نمود.

منبع مقاله: 10 بازیگر سرشناس که 3 سال پیاپی نامزد اسکار شدند

انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2121

به "مقاله: 10 بازیگر سرشناس که 3 سال پیاپی نامزد اسکار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: 10 بازیگر سرشناس که 3 سال پیاپی نامزد اسکار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید