مرکل در سفر به چین در زمان پخش سرود ملی کشورش نشست!

به گزارش تور گرجستان ارزان، صدر اعظم آلمان که امروز (آدینه) برای دیدار با رهبران چین وارد این کشور شده در زمان پخش سرود ملی کشورش در مراسم استقبال رسمی از وی مجبور به نشستن روی جایگاه شد.

مرکل در سفر به چین در زمان پخش سرود ملی کشورش نشست!

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در تصاویری که از مراسم استقبال رسمی امروز چین از مرکل با حضور لی کچیانگ، نخست وزیر این کشور منتشر شده، مرکل در این مراسم و در زمان پخش سرود ملی کشورش مجبور به نشستن بر روی جایگاه شده است؛ رخدادی که مرتبط با لرزیدن های مکرر او در زمان دیدارهای رسمی اخیرش از جمله در فنلاند و شهر برلین است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان طی سفر خود با چالش مهم برقراری تعادل بین مطرح کردن نگرانی های حقوق بشری به مقامهای چین و عمل به نفع مراودات مالی با این کشور به عنوان یکی از بزرگترین شرکای تجاری آلمان روبرو است.

آنگلا مرکل در چین با لی کچیانگ، نخست وزیر چین دیدار نموده و قرار است عصر امروز نیز با شی جینپینگ، رئیس جمهوری این کشور دیدار و صرف شام داشته باشد.

چین، یکی از بزرگترین شرکای تجاری آلمان به شمار می رود و این رابطه تجاری برای آلمان که بزرگترین اقتصاد اروپا است، اهمیت بالایی دارد؛ به خصوص آنکه احتمال بروز یک دوره رکود در آلمان نیز مطرح شده است.

آلمان برای مدت ها، روابط محبت آمیز خود با چین را حفظ نموده و برای کارخانجات چین، ادوات مختلف فراهم آورده است؛ با این حال، مراودات مذکور تحت الشعاع انتقادهای آلمان درخصوص دسترسی به بازار چین و سیاست های تکنولوژیکی این کشور واقع شده است.

روابط تجاری این دو کشور، صدر اعظم آلمان را درخصوص راضی ساختن انتظارات آمریکا و فعالانی که از او خواسته اند مسائل حقوق بشر -از جمله رفتار چین با اقلیت های قومی در مناطق سین کیانگ و تبت و نیز تظاهرات هنگ کنگ- را با چین به بحث بگذارد، به دشواری انداخته است.

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان، روز پنجشنبه گفت نادیده دریافت عمدی تعهدات توسط چین درخصوص مساله هنگ کنگ و نقض حقوق بشر در سین کیانگ، نشان از آن دارد که رهبری حزب کمونیست، علیه ارزش هایی موضع گرفته که آلمان آن ها را گرامی می دارد.

این سفیر افزوده است: ما امیدواریم صدر اعظم مرکل، در حفظ ارزش هایی که موجب اتحاد آلمان پس از سقوط کمونیسم شد، موضعی جدی داشته باشد: حقوق بشر، دموکراسی و حاکمیت قانون.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 561

به "مرکل در سفر به چین در زمان پخش سرود ملی کشورش نشست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل در سفر به چین در زمان پخش سرود ملی کشورش نشست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید