ضعف در مدیریت و نبود بازار عامل تعطیلی واحدهای صنعتی لرستان است

به گزارش تور گرجستان ارزان، سید موسی خادمی ظهر سه شنبه در رابطه با پروژه های قابل افتتاح در بروجرد به مناسبت پنجمین روز از هفته دولت در جمع خبرنگاران گفت: در طول هفته دولت برای افتتاح برخی پروژه ها به شهرهای مختلف استان سفر نموده ایم.

ضعف در مدیریت و نبود بازار عامل تعطیلی واحدهای صنعتی لرستان است

وی با بیان اینکه امروز نیز با سفر به بروجرد شاهد افتتاح پروژه های خوبی بودیم، اضافه کرد: در سطح استان سال جاری در هفته دولت عملیات گاز رسانی به 204 روستا را داشتیم که امروز هم پروژه گاز رسانی به 27 روستای بروجرد افتتاح و به بهره برداری رسید.

استاندار لرستان توضیح داد: گاز رسانی به روستاها از کارهای خوب دولت تدبیر و امید است که به دنبال آن روستاهای کشور از نعمت گاز برخوردار می شوند.

خادمی ادامه داد: خوشبختانه به مناسبت هفته دولت پروژه ها و طرح های قابلی در بروجرد به بهره برداری رسید که این هدیه دولت است به مردم و امیدواریم این پروژه ها در زمینه ایجاد اشتغال و درآمد زایی مستمر بوده و به رفاه و ارتقای سطح زندگی مردم کمک کند.

وی با اشاره به برخی صنایع تعطیل بروجرد، با بیان اینکه برخی از واحدهای صنعتی تعطیل است که این تعطیلی می تواند دو دلیل داشته باشد، گفت: صاحبان برخی از این واحدها توان مدیریت لازم را ندارند که این مشکلی است که حل شدنی نیست چون نمیتوانیم به جای آنها مدیریت کنیم و برخی دیگر از واحدهای تعطیل مشکلشان عدم وجود بازار ضروری است.

استاندار لرستان با بیان این مطلب اضافه کرد: بدین معنا که این واحدها یا به لحاظ تکنولوژی از مسیر خارج گردیده اند یا به لحاظ تغییر بازار در کشور بازار هدف ندارند.

خادمی توضیح داد: تعدادی هم هستند که به دلیل نرخ ارز و سود بانکی دچار مشکل گردیده اند که وظیفه داریم در راه اندازی مجدد، آنها را حمایت کنیم.

به گفته وی در ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری این واحدهای فراوریی آنالیز می گردد و تا کنون تعداد زیادی از این واحدها هم به مدار فراوری برگشته اند.

وی با اشاره به علت تعطیل شدن واحدهای فراوریی بروجرد بیان داشت: یکی از واحدها به دلیل اینکه مدیرعامل آن در قید حیات نیست و وراث هم تا کنون اقدامی انجام نداده اند مشکل دارد و دیگر واحد فراوریی هم بدهی بیمه ای داشته که مشکل آن چندین بار در کمیته ملی برطرف موانع فراوری مطرح گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 89

به "ضعف در مدیریت و نبود بازار عامل تعطیلی واحدهای صنعتی لرستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعف در مدیریت و نبود بازار عامل تعطیلی واحدهای صنعتی لرستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید