خبرنگاران 25 خانه ورزش روستایی در خراسان جنوبی تجهیز شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، بیرجند - خبرنگاران - کاروان نشاط و امید برای تجهیز 25 خانه ورزش روستایی در چهارمین روز سفر معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی اعزام شد.

خبرنگاران 25 خانه ورزش روستایی در خراسان جنوبی تجهیز شد

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران این تجهیزات با اعتبار بیش از چهار میلیارد ریال روز شنبه در آیینی با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی برای تجهیز و راه اندازی 25 خانه ورزش روستایی استان اهدا شد.

همچنین امروز تعداد 6 خودروی پژو 405 به ادارات ورزش و جوانان شهرستان های بیرجند، سرایان، سربیشه، نهبندان، قاینات و طبس تحویل شد. این خودروها با اعتبار 10 میلیارد ریال خریداری شد و در اختیار ادارات شهرستان ها نهاده شد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزیر ورزش و جوانان که یازدهم فروردین همراه وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی آمد، در چهارمین روز سفرش با همراهی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به شهرستان های مرزی نهبندان و سربیشه سفر کرد.

چند طرح عمرانی ورزشی با حضور جمشید تقی زاده در این 2 شهرستان افتتاح یا کلنگ زنی شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: زمین چمن مصنوعی روستای طبسین نهبندان امروز افتتاح شد که برای ساخت این زمین چمن مصنوعی به مساحت هزار و 500 متر مربع، 500 میلیون تومان هزینه شده است.

حسن عزیزی اضافه نمود: عملیات اجرایی سالن ورزشی سرپوشیده روستای چاهدراز با اعتبار 2 میلیارد تومان و عملیات اجرایی زمین چمن مصنوعی روستاهای دهسلم، سهل آباد، ابراهیمی، مهل آباد و طارق با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون تومان در شهرستان نهبندان شروع شد.

وی بیان نمود: همچنین زمین چمن مصنوعی روستاهای نازدشت و ماخونیک شهرستان سربیشه با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان به بهره برداری رسید و به طور همزمان عملیات احداث زمین چمن مصنوعی روستاهای ماهیرود و مختاران با اعتبار یک میلیارد و 600 میلیون تومان شروع شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: خانه جوان شهر سربیشه نیز با اعتبار 50 میلیون تومان به بهره برداری رسید.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: از محل اعتبارات مسوولیت های اجتماعی وزارت نفت 42 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های ورزشی نهبندان و سربیشه اختصاص یافته است.

مصطفی نخعی اضافه نمود: امیدواریم با قول های گرفته شده از وزارت نفت، فرایند احداث زمین های ورزشی با هدف افزایش سرانه فضاهای ورزشی نهبندان و سربیشه تسریع گردد.

وی خواهان افزایش تعداد خانه های ورزش روستایی با توجه به پراکندگی جمعیت شهرستان های نهبندان و سربیشه و همچنین کوشش بیشتر وزارت ورزش و جوانان برای احیای ورزش های بومی و محلی همچون شترسواری در این شهرستان ها شد.

خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد و نهبندان در 200 کیلومتری و سربیشه در 66 کیلومتری بیرجند است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1862

به "خبرنگاران 25 خانه ورزش روستایی در خراسان جنوبی تجهیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 25 خانه ورزش روستایی در خراسان جنوبی تجهیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید