جلسه محاکمه بعدی البشیر و هم قطارانش به انجام کودتای 1989 به 11 اوت موکول شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، دادگاه سودان محاکمه عمر البشیر و هم قطارانش را به 11 اوت آینده موکول کرد. محاکمه رئیس جمهوری برکنار شده سودان به همراه متهمان نظامی و غیرنظامی در پرونده کودتای 1989 این کشور امروز (سه شنبه) برگزار گردید.

جلسه محاکمه بعدی البشیر و هم قطارانش به انجام کودتای 1989 به 11 اوت موکول شد

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، منابع خبری امروز اعلام کردند که جلسه محاکمه عمر البشیر، رئیس جمهوری برکنار شده سودان به همراه 15 افسر نیروهای مسلح این کشور و هشت غیرنظامی از رهبران اخوان المسلمین، در پرونده کودتای 1989 این کشور به 11 اوت (21 مرداد) موکول شد.

دستگاه قضایی سودان امروز عمر البشیر و بعضی از اعضای دولت سابق را در مورد کودتا علیه قدرت در سال 1989 تفهیم اتهام کرد.

تلویزیون سودان گزارش داد، عصام الدین محمد ابراهیم، قاضی دادگاه 28 عضو دولت نجات سابق را در مورد اجرای کودتا در سال 1989 از جمله عمر البشیر، دو معاون سابقش یعنی بکری حسن صالح و علی عثمان طه و نیز عبدالرحیم محمد صالح و عوض الجاز تفهیم اتهام کرد.

قاضی دادگاه با آزادی موقت متهمان علی الحاج، دبیرکل حزب کنگره مردمی و ابراهیم السنوسی از رهبران حزب کنگره مردمی و معاون سابق البشیر قبل از برکناری اش از قدرت در آوریل 2019 مخالفت کرد.

تلویزیون سودان گزارش داد، دادگاه سودان به هیئت دفاع و خانواده های متهمین اجازه دیدار با متهمان را داد.

این افراد متهم به کوشش برای تضعیف قانون اساسی سودان با مشارکت در کودتای ژوئن 1989 با پوشش اخوان المسلمین هستند.

لیست غیرنظامیان متهم در این پرونده شامل علی عثمان طه، نافع علی نافع، عوض الجاز، أحمد محمد علی الفششویه، الزبیر محمد الحسن، دبیرکل اخوان، علی الحاح و إبراهیم السنوسی است.

پیشتر تاج السر علی الحبر، دادستان کل سودان اعلام نموده بود: ما تحقیقات مربوط به پرونده کودتای ژوئن 1989 را به سرانجام رساندیم و به دادگاه ارجاع کردیم. اکنون در انتظار مشخص موعد برگزاری جلسه هستیم و انتظار داریم این اتفاق در آینده ای نه چندان دور رخ دهد.

طبق قانون سودان، مجازات اتهام تضعیف قانون اساسی، که علیه عمر البشیر و حامیانش مطرح شده، اعدام یا حبس ابد است.

البشیر، که آن موقع یکی از افسران ارتش بود، با کودتای نظامی حکومت الصادق المهدی، نخست وزیر منتخب وقت سودان را ساقط کرد و قدرت را در این کشور به دست گرفته بود.

عمر البشیر در سال گذشته میلادی بعد از یک کودتای نظامی از قدرت کنار زده شد. او با پرونده های فساد متعددی روبه به رو است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 23 شهریور 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1424

به "جلسه محاکمه بعدی البشیر و هم قطارانش به انجام کودتای 1989 به 11 اوت موکول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه محاکمه بعدی البشیر و هم قطارانش به انجام کودتای 1989 به 11 اوت موکول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید