تورج منصوری حال را برای ترویج امید می سازد

به گزارش تور گرجستان ارزان، تورج منصوری که اخیرا برای تهیه فیلم حال پروانه ساخت گرفته است، هدف از فراوری این فیلم را ترویج امید به زندگی و نفس کشیدن عنوان می نماید.

تورج منصوری حال را برای ترویج امید می سازد

این فیلمبردار با سابقه سینما که این روزها در الجزایر مشغول فیلمبرداری فیلم احمد بای به کارگردانی جمال شورجه است، درباره تازه ترین تجربه تهیه کنندگی خود، در گفت وگویی با تور گرجستان ارزان اعلام کرد: به تازگی برای ساخت فیلمی با نام حال به نویسندگی و کارگردانی عباس رزیجی که پیش از این فیلم دَم سرد ر اساخته بود، مجوز گرفته ایم و نگارش فیلمنامه هم تقریبا تمام شده است که پس از بازگشت از الجزایر ساخت آن را شروع خواهیم کرد.

منصوری با اشاره به اینکه فعلا یکسری کارهای مقدماتی این فیلم پیش برده می گردد، درباره حضور احتمالی آن در جشنواره فیلم فجر سال جاری اضافه نمود: گمانم این است که به جشنواره فیلم فجر سال جاری نرسد و اصلا معقول هم نیست با توجه به زمانی که داریم، این فیلم را به جشنواره برسانیم. اما ممکن است آن را برای جشنواره جهانی فجر تمام کنیم چون زمان بهتری برای آماده کردن فیلم در اختیار داریم.

او که تهیه کنندگی فیلم های سینما نیمکت، فرار مرگبار و بازیچه را برعهده داشته، درباره فضای کلی این فیلم گفت: حال یک کمدی اجتماعی است و کوشش می کنیم امید به زندگی را در حدی که برای بیننده اشتیاق به زندگی به وجود آورد، ایجاد کنیم. هدف ما این است که این فیلم ترویج دهنده زندگی باشد چون فکر کردیم در شرایطی که رئالیسم افراطی در سینمای ایران رواج پیدا نموده و البته موفق هم بوده تا آنجا که تماشاگران خارجی هم استقبال نموده اند و شاید همین موضوع، فیلمسازان را بیشتر به این سمت بکشاند که فیلم هایی با پرداخت به واقع بینی زمان حال بسازند، جای یک چیزهای دیگر این وسط خالی است.

وی گفت: درواقع به نظر ما رسید شاید تماشاگر در میان این واقع بینی ها، مسائلی را هم ببیند که میل به زندگی بیشتری پیدا کند.

به گزارش تور گرجستان ارزان، فیلم احمد بای که منصوری فیلمبرداری آن را برعهده دارد، پروژه ای مشترک میان ایران و الجزایر است که بازیگران همه خارجی هستند و به زبان عربی و فرانسوی فراوری می گردد.

این فیلم تاریخی که بیشتر عوامل پشت دوربین آن ایرانی هستند، به زندگی احمد بای، یکی از چهره های مطرح ضداستعماری و استقلال طلب الجزایر می پردازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 136

به "تورج منصوری حال را برای ترویج امید می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورج منصوری حال را برای ترویج امید می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید