توان رمزارزها در تحول حوزه اقتصادی و ایجاد همبستگی

به گزارش تور گرجستان ارزان، این روزها با رشد قیمت بیت کوین، این رمزارز نُقل تمامی محافل شده و همگی سعی دارند تا در این عرصه از رمز و رموز این طلای دیجیتال که هر لحظه سرمایه داران را به سمت خود جلب می نماید، با خبر شده و درنتیجه به نوعی وسوسه به سرمایه گذاری می شوند.

توان رمزارزها در تحول حوزه اقتصادی و ایجاد همبستگی

یکی از مسائل و موضوعاتی که در این عرصه جلب توجه می نماید، موضوع نحوه و دلیل سرمایه گذاری در این حوزه است. به هر حال در جهت سرمایه گذاری، حجمی از نقدینگی در بازارهای مالی به سمت آن سرازیر خواهد شد و سپس بازار مالی ای با نام رمزارزها شکل خواهد گرفت. در نتیجه یک نسخه جدید از بازارهای مالی تلقی و رمزارزهایی نمانند بیت کوین به عنوان یک شکل جدیدی از پول محسوب می گردند.

در این باره مایکل سوننشاین، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری Grayscale می گوید: صندوق های سرمایه بازنشستگی، از دلایل اصلی رشد گسترده سرمایه تحت مدیریت این شرکت در دوره اخیر بوده اند.

مهندس سینا استوی، مدیر عامل کریپتولند و پروژه Bridge Oracle یکی از کارشناسان و فعالان مطرح حوزه بلاکچین است. وی جز صاحب نظران این عرصه محسوب می شود و در مصاحبه های خود با رسانه ها، بر احتیاج دنیا به یک همبستگی مالی، تاکید ویژه ای نموده است. او در این باره می گوید:

موضوع همبستگی مالی دنیای، اکنون در شرایط بحران مالی و پس از ورود پاندمی کرونا به کشورها، به عنوان یک کمبود در سراسر دنیا احساس می شود و احتیاج است که به این مهم توجه بیشتر شود.

مدیرعامل کریپتولند، مهم ترین فاکتور ورود به حوزه رمزارزها در دنیا را آموزش و دانش کافی می داند و در این باره در مصاحبه با رسانه های ایران اظهار نموده است: افراد پیش از ورود به این حوزه باید دانش و علم کافی در این حوزه را داشته باشند تا یک سرمایه گذاری مطمئن را حاصل کنند.

حال جای سوال پیش می آید که چرا سینا استوی فعال حوزه بلاکچین، به دفعات در مصاحبه های خود به مبحث آموزش در این حوزه اشاره می نماید؟ آیا واقعا افراد نمی توانند بدون داشتن دانش کافی و یا دانشی حداقلی در این حوزه سرمایه گذاری ای داشته باشند و سهمی از بازار را در اختیار بگیرند؟!

آینده بازارهای مالی

پاسخ پرسش بالا کاملا روشن و واضح است. در واقع زمانی که بازارهای مالی به جهت دیجیتالی شدن و کسب سود به وسیله یک تکنولوژی نظیر بلاکچین گام بر می دارد، داشتن دانش کافی و کامل، یک نکته ضروری محسوب می شود. مهندس سینا استوی، کارآفرین حوزه بلاکچین نیز بر این موضع تاکید زیادی دارد و اظهار می نماید:

بلاکچین مجموعه ای از بلوک ها است که به صورت زنجیروار و با حجم تعیینی می تواند داده ها را دریافت کند و در نهایت قابل انتقال به شخص دیگری نماید. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که داده ها به صورت رمزنگاری شده انتقال می یابند و تنها فرستنده و گیرنده اطلاعات می توانند رمزگشایی انجام دهند.

حال یک سوال عظیم تر و جدی تر مطرح می شود. آیا انتقال های مالی با استفاده از رمزارزها به صورت رمزنگاری شده خواهند بود و آیا آینده بازارهای مالی، رمزنگاری شده است؟!

باید در این خصوص گفت که این روزها امنیت یکی از عظیم ترین فاکتورها است. مباحث مالی باید در این زمینه مورد توجه افراد باشد و در یک بستر ایمن - از دو جهت سرمایه گذار و سرمایه پذیر- عملی شود. در بازار رمزارزها، موضوع اصلی بین المللی بودن آن است که در نتیجه احتیاجمند یک امنیت بالا در این عرصه هستیم و اگر بخواهیم به نحوه ایجاد همبستگی مالی و تحولات آن اشاره داشته باشیم، باید بگوییم که بخش رمزنگاری شدن تراکنش ها همان تحول ایجاد شده است و بخش بین المللی بودن بازار آن نیز همان همبستگی مالی محسوب می شود.

ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان CIA، در توییتر خود اظهار داشته است که پس از مدت ها احساس می کنم اکنون زمان خرید بیت کوین است!

در نهایت باید به این نکته اشاره داشته باشیم که آموزش تکنولوژی های این حوزه سبب می شود تا با آگاهی از عقبه یک پروژه و برنامه های آینده آن، اقدام به سرمایه گذاری و حمایت کرد که در نتیجه باعث نوعی همبستگی و ایجاد تداوم مالی در این حوزه میان سایر کشورها می شود. با این همبستگی می توان به معنای واقعی ، مرزها را در این حوزه از میان برداشت.

توان رمزارزها در ایجاد تحولات مالی

هر روز که می گذرد افراد یک قدم به دیجیتالی شدن کامل موضوعات مالی نزدیک تر می شوند. به نوعی که سرمایه افراد بدون هیچگونه مرزی در حال جابجایی است و می تواند در تمامی بازارهای مالی با درصد تورمی تعیین تبادل و انتقال یابد. به نوعی با حذف مرزها، حاکمیت مالی در بازار وجود نخواهد داشت و به نوعی دیگر واژه ای به نام تحریم مالی در هیچ کشوری به صورت دنیای شاهد نخواهیم بود و یک سیستمی کاملا غیرمتمرکز و بر اساس احساسات افراد شاهد خواهیم بود.

همین موضوع یک قدرت در مباحث مالی برای هر یک از افراد در هر کشور محسوب می شود و دیگر مباحث مربوط به تورم معنایی نخواهد یافت. گردش سرمایه بدون مرزی یکی از قدرتمندترین ویژگی های رمزارزها بر بستر یک تکنولوژی و بر پایه یک دانش امروزی است. در نهایت اگر بتوان سیستم های مالی را به شکلی غیرمتمرکز تبدیل کرد، می توان آینده مالی دنیا را به صورت مناسب و در جهت توسعه سرمایه توصیف نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1740

به "توان رمزارزها در تحول حوزه اقتصادی و ایجاد همبستگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان رمزارزها در تحول حوزه اقتصادی و ایجاد همبستگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید