توان آفرین، سامانه ای برای اعطای تسهیلات اکوسیستم نوآوری

به گزارش تور گرجستان ارزان، سامانه وام وجوه اداره شده (توان آفرین) با هدف حمایت هوشمند از کسب وکارهای نوپا و اکوسیستم نوآوری رونمایی شد.

توان آفرین، سامانه ای برای اعطای تسهیلات اکوسیستم نوآوری

امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم رونمایی از سامانه وام وجوه اداره شده (توان آفرین) وزارت ارتباطات گفت: تامین منابع اقتصادی در حوزه نوآوری، یاری به مکانیزم هایی مانند صندوق های سرمایه گذاری جسورانه است. در این مدل از تامین اقتصادی، به جای این که نهادی باشیم که تسهیلات در اختیار شرکت های استارت آپی قرار دهد، ترجیح دادیم صندوق های جسورانه این کار را انجام دهند و ما رقیب بخش خصوصی نشویم.

معاون وزیر ارتباطات اضافه کرد: سعی کردیم با یاری به این بخش کاری کنیم که ریسک های سرمایه گذاری کاهش پیدا کند، به این معنی که اگر صندوق سرمایه گذاری جسورانه، روی یک استارت آپ سرمایه گذاری کند، بخشی از سرمایه گذاری در قالب وام های ارزان قیمت با بهره پایین و دارای تنفس از سوی وزارت ارتباطات در اختیار صندوق جسورانه قرار می گیرد تا ریسک کار آن ها را کاهش دهد.

وی با بیان این که این ها راهبردهایی بوده که سعی کردیم در دبیرخانه وام وجوه اداره شده به آن ها پایبند باشیم، اعلام کرد: سامانه توان آفرین که امروز رونمایی شد، امکان درج درخواست برای دریافت تسهیلات را فراهم می نماید، همچنین می تواند به عنوان یک منبع اطلاعاتی تسهیل گر در کنار متقاضیان باشد و به آنان یاری کند تا بهترین مدل همکاری که برای شان کارآمد است را انتخاب نمایند.

ناظمی تاکید نمود: ویژگی بعدی این سامانه امکان پیگیری فرایند است، فرد متقاضی این امکان را دارد تا ببیند در کدام مرحله دریافت درخواست خود واقع شده است و در هر مرحله چه اتفاقی اتفاق افتاده است، همچنین می تواند برآوردی از زمان دریافت وام داشته باشد؛ این ویژگی ها در سامانه های قبلی وجود نداشت یا به شکل ضعیف تری فعال بود.

وی ابراز امیدواری کرد که این سامانه پاسخ گوی بخشی از مطالباتی باشد که مورد انتظار شرکت ها و فعالان حوزه فناوری اطلاعات است.

به گزارش ایرنا، سامانه ملی ایران نوآفرین سامانه ای جامع در حوزه نوآفرینی کشور است تا امکان رشد و شکوفایی در این حوزه را به وسیله تسهیل دسترسی به اطلاعات و امکانات مورد احتیاج ذی نفعان اصلی این حوزه و یکپارچه سازی آن ها را فراهم آورد.

اکنون سامانه جامع توان آفرین رونمایی شده، سامانه ای جامع که به منظور اعطای تسهیلات کم بهره برای حمایت حداکثری از شرکت های فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و اکوسیستم نوآوری کشور است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1915

به "توان آفرین، سامانه ای برای اعطای تسهیلات اکوسیستم نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان آفرین، سامانه ای برای اعطای تسهیلات اکوسیستم نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید