تخصیص 300 میلیارد تومان اعتبار برای طرح زهکشی

به گزارش تور گرجستان ارزان، تهرن (پانا) - مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به تخصیص تومان اعتبار برای طرح زهکشی می گوید 35 هزار هکتار از این طرح در دست اجرا است و امیدواریم در سال 1400 به بهره برداری برسد . همچنین150 میلیاردتومان از اعتبار این طرح در فاز نخست پرداخت شده است.

تخصیص 300 میلیارد تومان اعتبار برای طرح زهکشی

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ضمن اعلام این مطلب، اضافه کرد: 35 هزار هکتار از این طرح در دست اجرا است و امیدواریم در سال 1400 به بهره برداری برسد.

رضا سرافرازی با بیان اینکه امسال دولت اعتبار خوبی به این طرح اختصاص داده است، اظهار کرد: کل اعتبار مصوب این طرح 300 میلیارد تومان است که 150 میلیاردتومان آن در فاز نخست پرداخت شده است.

وی گفت: استان گلستان حدود 280 هزار هکتار، مازندران 150 هزار هکتار و گیلان 100 هزار هکتار زمین مستعد برای زهکشی دارند.

سرافرازی اضافه کرد: طرح زهکشی از طرح های مکملی است که همراه اجرای طرح آب بندان ها به تأثیرگذاری طرح های شالیزاری در استان های شمالی کشور کمک می کند.

وی درباره بهره وری آب کشاورزی نیز اذعان داشت: اجرای طرح های مختلف از سوی معاونت آب و خاک در اراضی کشاورزی همچون تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، آبکمک تحت فشار، انتقال آب با لوله، اجرای شبکه های فرعی آبکمک درجه 3و 4 و بازسازی قنوات به افزایش بهره وری آب و راندمان آبکمک کمک کرده است.

مدیرکل دفتر امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: در حال حاضر بهره وری آب کشاورزی عدد 1.46 و میزان راندمان آبکمک در اراضی کشاورزی 45 تا 47 درصد است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1675

به "تخصیص 300 میلیارد تومان اعتبار برای طرح زهکشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص 300 میلیارد تومان اعتبار برای طرح زهکشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید