مشارکت 28 پایگاه میراث تاریخی در برگزاری برنامه های هفته گردشگری

به گزارش تور گرجستان ارزان، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، مشارکت 28 پایگاه میراث تاریخی در برگزاری برنامه های هفته گردشگری صورت می پذیرد.

مشارکت 28 پایگاه میراث تاریخی در برگزاری برنامه های هفته گردشگری

سید مصطفی فاطمی، مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی گفت: گرامیداشت روز جهانی به مدت یک هفته با شعار رویش اندیشه های نو در گردشگری ایران با تمرکز بر گردشگری موضوعی از جمله گردشگری دسترس پذیر، ادبی، کشاورزی، خوراک و غیره در استانهای کشور مورد توجه قرار خواهد گرفت. از این رو اداره کل امور پایگاه های میراث ملی و جهانی نیز با معرفی 28 پایگاه تاریخی کشور در چهار محور مجزا اعلام آمادگی و همکاری داشته است.

او اضافه کرد: آمادگی کامل و انجام تمهیدات لازم برای ارائه ارتقای کیفی و کمی خدمات شامل معرفی آثار تاریخی فرهنگی و جهت بازدید گردشگران، امکان بازدید گردشگران از فعالیت و اقدامات اجرایی در پایگاه ها همانند کارگاه های بازسازی و ... با رعایت کلیه نکات ایمنی کارگاهی و حفاظتی، ضوابط و مقررات مربوطه در این خصوص و نیز ارائه تخفیف شایسته در تهیه بلیت اماکن تاریخی و فرهنگی و موزه های پایگاه های میراث ملی و جهانی و نیز برگزاری رویدادها، نشست های تخصصی، برپایی نمایشگاه ها با استفاده از ظرفیت های موجود در این خصوص، محورهای در نظر گرفته شده برای مشارکت پایگاه های ملی و جهانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بشمار می آیند.

شهر تاریخی و باغ دولت آباد یزد، میدان امام اصفهان، گنبد سلطانیه زنجان، باغ اکبریه بیرجند، قلعه فلک الافلاک لرستان، موزه میراث روستایی گیلان، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، طاق بستان کرمانشاه، گنبد قابوس گلستان و نیز کاخ گلستان، کاخ نیاوران و کاخ سعدآباد تعدادی از 28 پایگاه میراث ملی و جهانی هستند که در برگزاری مراسم های گرامیداشت روز جهانی و هفته گردشگری مشارکت خواهند داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 6 مهر 1401 بروزرسانی: 6 مهر 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2439

به "مشارکت 28 پایگاه میراث تاریخی در برگزاری برنامه های هفته گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت 28 پایگاه میراث تاریخی در برگزاری برنامه های هفته گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید