تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند زیرساخت ها و ظرفیت هایی است

به گزارش تور گرجستان ارزان، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی نمی تواند راهکارهای کوتاه مدت داشته باشد بلکه نیازمند زیرساخت ها و ظرفیت هایی هست که بتوانیم به صورت مستمر آن را به صورت بالفعل درآوریم.

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند زیرساخت ها و ظرفیت هایی است

سیده حمیده زرآبادی در گفت وگو با تور گرجستان ارزان، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای آن است که از تمام ظرفیت هایی که در داخل وجود دارد استفاده کنیم و در یک مسیر مستمر و باثبات حرکت کنیم تا به توسعه و تقویت استفاده از کالای داخلی برسیم. وی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی برای اینکه محقق گردد نمی تواند راهکارهای کوتاه مدت داشته باشد و یا اینکه در یک بازه زمانی کوتاه منجر به خودکفایی گردد بلکه نیازمند زیرساخت ها و ظرفیت هایی هست که بتوانیم آن را به صورت بالفعل درآوریم. زرآبادی اظهار داشت: بخش عظیمی از این ظرفیت ها نیروی انسانی است که به آن کمتر توجه می گردد بنابراین باید این موضوع جدی گرفته گردد چراکه ما در چهار سال تحصیلات دانشگاهی افرادی را تربیت می کنیم که می توانند بسیار اثرگذار باشند اما در بسیاری از مواقع این ظرفیت ها نادیده گرفته می گردد. وی تأکید کرد: ظرفیت دانشگاهیان بسیار حائز اهمیت است از این رو با استفاده از شکوفایی ظرفیت آن ها می توان در توسعه کشور اثرگذار بود و این افراد می توانند راهکارهایی را برای حل مسائل ارائه دهند.

زرآبادی یادآور شد: با توجه به اینکه هزینه های بسیاری برای این افراد انجام می گردد استفاده از ظرفیت آن ها پس از خروج از دانشگاه بسیار مفید خواهد بود و این در حالی است که در برخی مواقع افراد نخبه و تلاشگر دانشگاهی پس از خروج از دانشگاه به صورت ارزان و راحت در دسترس کشورهای دیگر قرار می گیرند و در کشور نادیده گرفته می شوند. نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در خاتمه گفت: اقتصاد مقاومتی ابعاد دیگری هم دارد که ازجمله آن می توان به همه جانبه نگاه کردن به موضوعات اشاره نمود که تحقق آن سبب حرکت به سوی پیشبرد اقتصاد مقاومتی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 145

به "تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند زیرساخت ها و ظرفیت هایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند زیرساخت ها و ظرفیت هایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید