تایلند مجازات اعدام را برای مقام های فاسد آنالیز می نماید

به گزارش تور گرجستان ارزان، مقام های تایلند که در پرونده های فساد بیش از 28 میلیون دلار محکوم شوند، با احتمال اعدام روبرو هستند. این پیشنهاد در کمیته اصلاحات ملی تحت امر ارتش تایلند تایید شد.

تایلند مجازات اعدام را برای مقام های فاسد آنالیز می نماید

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش تور گرجستان ارزان، به نقل از خبرگزاری رویترز، تحلیلگران معتقدند که چنین مجازاتی برای تمام اشکال فساد، راه خونتای حاکم برای کنترل مخالفان از جمله متحدان تاکسین شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند است که سال 2006 در یک کودتا برکنار شد.

کمیته اصلاحات ملی تایلند با 155 رای موافق این پیشنهاد را تایید کرد. آنها همچنین اعلام کردند که متهمانی که با فساد کمتر از 28 میلیون دلار روبرو هستند، با مجازات پنج سال حبس روبرو می شوند.

یکی از اعضای کمیته مذکور در سخنانی تلویزیونی گفت: در نشست با این تدابیر موافقت شد. ما نظر قانونگذاران را هم پیش از اجرا جویا می شویم. این پیشنهادات اکنون باید پیش از تصویب به کابینه، مجلس و سپس به کمیته قانون اساسی تایلند ارجاع گردد. این مراحل زمان بر است.

خونتای تایلند سال 2014 پس از کودتا بر سر کار آمد. اقدام آنها چندین ماه پس از اعتراضات مردمی انجام شد که به عزل دولت یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر غیرنظامی تایلند انجامید. از آن موقع، ارتش تایلند جهت حفظ وجهه اش در مقابل فساد سرکوب هایی را شروع نموده است. با این حال آنها سمت افراد مذهبی، ارتش و یا خاندان سلطنتی نمی روند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 558

به "تایلند مجازات اعدام را برای مقام های فاسد آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایلند مجازات اعدام را برای مقام های فاسد آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید