یک رستاخیز سینمایی و اعتراض ستاره های هالیوود: جیمز دین، 65 سال پس از مرگش در فیلم جدیدی بازی می نماید!

به گزارش تور گرجستان ارزان، در آستانه یک رستاخیز سینمایی بزرگ هستیم. در حالی که شاید هواداران سینمای هالیوود و سینه چاکان جیمز دین هیجان زده و تحریک شده هستند؛ ده های ستاره هالیوود به همراه دست اندرکاران معروف و بزرگ به این اقدام اعتراض های تندی نموده و آن را شرم آور، مسخره و خطرناک برای آینده سینمای دنیا خواندند.

یک رستاخیز سینمایی و اعتراض ستاره های هالیوود: جیمز دین، 65 سال پس از مرگش در فیلم جدیدی بازی می نماید!

داستان از این قرار است که آنتون ارنست و تاتی گالیک می خواهند فیلمی به نام در جست و جوی جک بسازند و یکی از بازیگران اصلی آن جیمز دین بازیگر فقید و فراموش نشدنی سینمای هالیوود است که 65 سال از مرگش می گذرد.

جیمز دین تنها در سه فیلم بازی کرد ولی مرگ زودهنگامش در 24 سالگی بر اثر یک سانحه رانندگی باعث جاودانگی اش در ذهن سینما دوستان شد. این بازیگر که بیشتر به خاطر استایل ها و قیافه جذابش معروف است؛ در سال 1955 از جهان رفت و اکنون می خواهد در فیلمی درباره جنگ ویتنام بازی کند؛ یعنی بازه تاریخی که هیچ گاه به چشمش ندیده است.

ظاهرا آنتون ارنست و تاتی گالیک پیروز شدند مالکیت حقوقی استفاده از تصاویر و نام جیمز دین را از خانواده او دریافت و اکنون با فناوری CGI و جلوه های بصری می خواهند بدن کامل این بازیگر را بسازند ولی شخص دیگری به جای او صحبت کند.

برای بازسازی جیمز دین از تصاویر و فیلم های باقیمانده از او استفاده خواهد شد. جیمز دین یکی از بازیگران اصلی فیلم اکشن و درام در جست و جوی جک براساس رمانی از گرت کراکر است.

فیلم نامه این فیلم توسط ماریا سووا نوشته شده و داستان آن درباره سربازی است که در جنگ ویتنام با یک سگ لابرادور به نام جک ارتباط عاطفی خاصی برقرار نموده و وقتی ارتش آمریکا نیروهایش را از این کشور خارج می نماید، مجبور می گردد او را رها کند و به کشورش برگردد.

قرار است شرکت مجیک سیتی فیلمز این فیلم پرسروصدا را بسازد و برای اولین بار در تاریخ سینمای هالیوود شاهد یک رستاخیز سینمایی باشیم.

آثار جدید جان لنون و پیکاسو

اما هنوز ساعتی از انتشار خبر بازگشت جیمز دین به سینما نگذشته، موجی از اعتراض ها و واکنش های منفی و تند نسبت به این اتفاق در شبکه های اجتماعی به راه افتاد. بسیاری از چهره های مشهور صنعت سینمای هالیوود این حرکت را اقدامی شرم آور و منفی برای آینده خواندند.

زلدا ویلیامز فرزند رابین ویلیامز، کریس اوانز ستاره هالیوودی، الیجا وود بازیگر ارباب حلقه ها، جولی آن امری بازیگر سریال پریچر و افراد دیگری در صف اول اعتراض به این تصمیم هستند.

کریس اوانز به طنز و کنایه می گوید: شاید بهتر باشد از کامپیوتر بخواهیم چند آهنگ جدید جان لنون برایمان بسازد یا کامپیوتری بسازیم که یک اثر جدید از پیکاسو بکشد. او این وضعیت را افتضاح و شرم آور خوانده و از عدم درک درست نقش بازیگر در سینما صحبت نموده است.

منتقدان زنده کردن جیمز دین می گویند اگر چنین اتفاقی بیفتد؛ دیگر در آینده معین نیست دقیقا کدام بازیگر زنده و کدام بازیگر شبیه سازی کامپیوتری است. وقتی بدن و شکل یک بازیگر در فیلم مصنوعی ولی صدا از بازیگر دیگری است؛ همه چیز ابهام آمیز خواهد بود و تفاوت بازیگر واقعی و نقش و دستمزد او با بازیگرهای دیجیتالی قاطی خواهد شد.

نگرانی از آینده صنعت سینما

تیم سازنده و کارگردانی فیلم در جست و جوی جک در واکنش به این اعتراض های تند اعلام کردند نتوانستند فردی مناسب برای نقش جیمز دین پیدا نمایند. آن ها اعلام کردند برای انتخاب یک بازیگر مناسب جست وجوی زیادی انجام داده ولی به نتیجه نرسیدند.

بعضی کاربران در رسانه های اجتماعی این دلیل را نپذیرفته و مسخره دانستند. میشل بوشمن که بخش رسانه های اجتماعی مجموعه فیلم های جنگ ستارگان را می گرداند نیز چنین نظری دارد. میشل می گوید: چرا تیم سازنده این فیلم سری به فستیوال سالیانه جیمز دین در ایندیانا نمی زند تا واقعا یک بازیگر مناسب نقش پیدا کند.

در هیاهوی اعتراض ها به رستاخیز سینمایی جیمز دین به نظر می رسد بعضی از بازیگرها نگران آینده شغل و حرفه خود هستند چون تصور کنید تا یک دهه دیگر، لشگری از بازیگرهای معروف و جاودانه سینما از زیر گورها سر برآورده و آغاز به بازی در فیلم های تازه ای نمایند.

مثلا تصور کنید به زودی فیلم هایی روی پرده سینما برود که در آن ها پل واکر، مرلین مونرو، ناتالی وود، برت لنکستر، همفری بوگارت و دیگران بازی می نمایند.

منبع: + و +

منبع: یک پزشک
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 849

به "یک رستاخیز سینمایی و اعتراض ستاره های هالیوود: جیمز دین، 65 سال پس از مرگش در فیلم جدیدی بازی می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک رستاخیز سینمایی و اعتراض ستاره های هالیوود: جیمز دین، 65 سال پس از مرگش در فیلم جدیدی بازی می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید