تقابل منتقدان و تماشاگران در 10 فیلم سینمایی

به گزارش تور گرجستان ارزان، در این گزارش به مقایسه 10 فیلم که مخاطبان و منتقدان را در مقابل یکدیگر قرار داد، می پردازیم.

تقابل منتقدان و تماشاگران در 10 فیلم سینمایی

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، منتقدان و مخاطبان همواره در قالب نقد نماینده قرار نمی گیرند و به نظر می رسد که این موضوع در سال 2021 بیشتر از همواره به چشم می آید. مدت هاست شاهد فیلم هایی بودیم که با وجود مشکلاتی توانستند صد ها میلیون دلار عایدی داشته باشند.

به عنوان مثال، Eternals اولین فیلم مارول بود که رتبه بدی را کسب کرد و از نظر منتقدان نیز مورد توجه نهاده شد، اما این مانع از محبوب شدن آن ها به وسیله هواداران نشد. فیلم های زیر رتبه بد دارند، اما با این وجود فروش خوبی داشتند.

جنگ فردا (منتقدان: 52 ٪ / مخاطب: 77 ٪)

در دنیایی که هر سرویس استریم برای بیشترین مشترک رقابت می نماید، هر حرکت بزرگ از پلتفرم ها مانند یک حرکت شطرنج است. نتفلیکس برای ساخت سری دوم Knives Out به رایان جانسون و دنیل کریگ هر کدام 100 میلیون دلار پرداخت کرد، اپل مایل بود برای فیلم بعدی مارتین اسکورسیزی بودجه 200 میلیون دلاری بدهد و آمازون یک فیلم علمی تخیلی مفهومی با بازی کریس پرت در The Tomorrow War منتشر کرد.

معین نیست که چه تعداد مخاطب تازه به خاطر فیلم جذب شده اند، اما منتقدان تمام کوشش خود را کردند تا نقد این فیلم را به خوبی انجام دهند. آن ها با 52 درصد امتیاز منتقد، فکر کردند که این فیلم یکی از فراموش نشدنی ترین فیلم های علمی تخیلی اخیر است. اما آنقدر سرگرم نماینده و اکشن بود که بینندگانی که از خانه فیلم را تماشا کردند از آن لذت بردند و امتیاز مخاطب 77 ٪ را به آن اختصاص دادند.

F9 (منتقدان: 59 ٪ / مخاطب: 82 ٪)

وقتی صحبت از تحسین منتقدان به میان می آید، سریال Fast and Furious در واقع عملکرد بسیار خوبی داشت است اما متأسفانه، سری نهم این فیلم سینمایی، این مجموعه را از بین برد، چرا که 59 درصد امتیاز منتقدان را به خود اختصاص داد.

اما نقطه قوت این سریال سریع و خشن این بود که به هواداران دقیقاً همان چیزی را که می خواهند، بدهد و هرگز تظاهر به پنهان کردن این واقعیت وجود نداشته است؛ بنابراین پس از سال ها شوخی هایی که بین هواداران در خصوص نحوه رفتن خدمه به فضا به وسیله فرنچایز انجام می شد، F9 این شوخی را به واقعیت تبدیل کرد که منجر به امتیاز 82 درصدی تماشاگران شد.

فیلم Spiral: From The Book Of Saw (منتقدان: 37 ٪ / مخاطبان: 75 ٪)

جای تعجب نیست که اسپیرال در Rotten Tomatoes امتیاز 35 درصدی داشته باشد، زیرا هیچ فیلمی در سری Saw وجود ندارد که رتبه بندی گردد، اما به مقدار کافی خنده دار باشد؛ Spiral هنوز هم بالاتر از سایر فیلم های Saw است. این فیلم نوید بازگشت به فیلم های فرنچایز را به همان مقدار که جنایی و ترسناک بودند، می داد اما به گفته منتقدان، نتیجه آن پیچیده و احمقانه است.

از سوی دیگر، این فیلم با امتیاز 75 درصدی تماشاگران توانست بینندگان را تحت تأثیر قرار دهد، زیرا هنوز هم معیار خوبی از آنچه در وهله اول در خصوص سریال دوست داشتند را برای هواداران ارائه می دهد.

اعلامیه قرمز (منتقدین: 35 ٪ / مخاطب: 92 ٪)

نکته ای که امروزه در خصوص بازیگران صنعت سینما وجود دارد این است که همه آن ها در پی ساختن برند خود هستند. رایان رینولدز به خاطر ایفای شخصیت ها با کنایه های شبیه به خودش شناخته می گردد، و همین امر در خصوص دواین جانسون نیز صدق می نماید، و این مشکل تا حد زیادی در Red Notice است. امتیاز 35 درصد از منتقدان فیلم به عدم جذابیت فیلم و اینکه جذابیت قابل پرداخت روی صفحه کافی نیست، خلاصه می گردد.

اما امتیاز 92 درصدی مخاطبان چیز دیگری می گوید. از نظر تماشاگران، منتقدان از جمله رینولدز، جانسون و گال گدوت هیچ کاری نمی توانند بنمایند، زیرا این فیلم 70 میلیون بار تماشا شده است.

هالووین می کشد (منتقدان: 41 ٪ / مخاطبان: 66 ٪)

متأسفانه، دنباله این سری در سال 2021 فیلم را با شکست روبرو کرد فیلم تازه تنها 41 درصد امتیاز منتقدان را به خود اختصاص داده است، اما امتیاز تماشاگران 66 درصد است. هواداران و تماشاگران نسبت به فیلم راحت تر بودند و از کاستی های آن گذشتند، زیرا هنوز هم لحظات بزرگ و ترسناکی را فراهم می نماید.

فیلم Space Jam: A New Legacy (منتقدان: 25 ٪ / مخاطبان: 79 ٪)

دنباله، Space Jam: A New Legacy پر از انیمیشن های مسحورنماینده، ترفند های چشمگیر بسکتبال و هزاران ارجاع به فرهنگ پاپ و تخم مرغ های عید پاک است. با امتیاز تماشاگران 79 درصد، تماشاگران با تماشا ماسک، مستر فریز و حتی الکس از فیلم A Clockwork Orange که لبرون جیمز را تشویق می نمایند و نمی توانستند از تماشا فیلم لذت نبرند.

فیلم Venom: Let There Be Carnage (منتقدان: 59 ٪ / مخاطبان: 84 ٪)

درست مانند اولین Venom، سری دوم آن سرگرم نماینده است و سعی در جلب نظر منتقدان ندارد. با این حال، بر خلاف نسخه قبلی خود، Let There Be Carnage در آستانه Rotten Tomatoes قرار گرفته است. این فیلم با امتیاز 59 ٪ تقریباً در روزهای ابتدایی اش است، اما بسیاری از منتقدان هنوز نتوانستند جلوه های بصری بد و سرگرم نماینده احمقانه را بپذیرند. اما انتقاداتی که انجام شد نتوانست مانع از امتیاز دهی مخاطبان گردد. زیرا امتیاز تماشاگران فیلم 84 ٪ است. این سری نه تنها سرگرم نماینده است، بلکه بیشتر به رابطه زوج مانند عجیب بین ادی و همزیست می پردازد.

فیلم Eternals (منتقدان: 47 ٪ / مخاطبان: 80 ٪)

فیلم Eternals یکی از بزرگترین ناراحتی های چند سال گذشته است و اگرچه سال ها درباره خستگی ابرقهرمانی صحبت می شد، اما خاتمه با منتقدان زیادی روبرو شد. با این همه صحبت در خصوص پتانسیل فیلم برای نامزدی برترین فیلم قبل از اکران، ناامیدی بزرگی برای منتقدان بود.

با توجه به اینکه Eternals از Man of Steel الهام گرفته شده است که امتیاز بدی هم دارد، قطعا فایده ای نداشت. اما علیرغم اینکه تنها فیلم بد MCU با امتیاز منتقد 47 درصد بود، مخاطبان آن را به مقدار هر فیلم دیگری از مارول دوست داشتند. به علت طنز و اکشن زیادی که دارد به 80 درصد امتیاز مخاطب دست یافت.

شوالیه سبز (منتقدان: 89 ٪ / مخاطبان: 50 ٪)

اغلب فیلم هایی که منتقدان و تماشاگران بر سر آن ها اختلاف نظر دارند، معمولاً فیلم هایی هستند که منتقدان از آن ها متنفرند و تماشاگران از آن ها دوست دارند، اما در این مورد نادر، برعکس است. شوالیه سبز که برادرزاده شاه آرتور را دنبال می نماید که شجاعت او را با نهاده شدن در مقابل آنتاگونیست عنوان می آزماید، مورد نفرت تماشاگران، اما مورد علاقه منتقدان است.

دیگر فیلم های فانتزی عالی مانند شوالیه سبز همین داستان را روایت می نمایند، اما تعداد کمی از آن ها به مقدار فیلم 2021 قانع نماینده هستند و 89 درصد امتیاز منتقدان را به خود اختصاص داده اند. اما مخاطبان تا حد زیادی از آن متنفر بودند، زیرا تنها 50 درصد امتیاز تماشاگر دارد، زیرا فکر می کردند که بیش از حد به حال و هوا و جو متکی است و سرعت آن بسیار کند است.

فیلم Mortal Kombat (منتقدان: 54 ٪ / مخاطبان: 86 ٪)

فیلم Mortal Kombat بر اساس سری بازی های رایانه ای محبوب به همین نام، با در نظر گرفتن هواداران ساخته شد. با وجود اینکه انتخاب های عجیبی وجود داشت، مانند ضعیف کردن گورو و اینکه او قهرمان مسابقات بوده، فیلم تازه به شدت به بازی ها وفادار است.

این یک درجه R سخت است، به این معنی که تلفات وحشیانه بسیار رضایت بخش هستند و جلوه های بصری نیز خیره نماینده به نظر می رسند و چه چیزی بیشتر این است که خود را خیلی جدی نگرفته است، این همان چیزی است که اقتباس های اخیر بازی های رایانه ای مانند Assassins Creed و World of Warcraft در آن مقصر هستند. اما همه این ها علتی برای تنفر منتقدان از این فیلم است، زیرا در مقایسه با امتیاز شگفت انگیز 86 درصدی مخاطبان، 54 درصد امتیاز منتقدان را به خود اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2389

به "تقابل منتقدان و تماشاگران در 10 فیلم سینمایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل منتقدان و تماشاگران در 10 فیلم سینمایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید