چند روش درمان خانگی که خطرناک هستند

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران : مردم گاهی برای درمان بعضی مسائل به پزشک مراجعه نمی نمایند و روش های خانگی را در پیش می گیرند، در حالی که بعضی از این درمان ها خطرآفرین هستند.

چند روش درمان خانگی که خطرناک هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ، مدت هاست مردم دیگر زحمت مراجعه به پزشک و درمانگاه را به خود نمی دهند و به همان روش های درمان خانگی اکتفا می نمایند. هر چه هزینه های درمانی و پزشکی کمتر گردد بهتر؛ بنابراین سراغ روش های خانگی می فرایند، اما بعضی از این روش ها ما را به آن چیزی که می خواهیم نمی رسانند و حتی ممکن است خطرناک هم باشند. در ادامه با این روش ها آشنا شوید.

درمان خانگی برای سوختگی

مالیدن کره یا روغن روی سوختگی بیشتر آسیب می رساند. وقتی دچار سوختگی می شوید سوزش پوست شدیدتر می گردد به همین خاطر توصیه می گردد پوست را زیر آب خنک بگیرید تا کمی خنک گردد. کره یا روغن سرعت خنک شدن سوختگی را کاهش می دهند.

خمیردندان برای درمان جوش و تبخال

استفاده از خمیردندان برای درمان آکنه و تبخال به دلیل داشتن جوش شیرین معقول به نظر می رسد، اما مشکل وجود مواد دیگری در خمیردندان است که باعث التهاب پوست می شوند. خمیردندان حاوی الکل، منتول و هیدروژن پراکسید است و تمام این ها باعث التهاب پوست می شوند.

غرغره با دهان شویه

غرغره با دهان شویه هیچ تاثیری در درمان سرماخوردگی ندارد. برترین کار برای درمان سرماخوردگی استراحت است. دهان شویه التهاب گلودرد را بیشتر می نماید. سرماخوردگی فقط با استراحت و نوشیدن آب ولرم قابل درمان است.

بریدن زگیل

بعضی مردم برای خلاص شدن از زگیل آن را با چاقو یا قیچی می برند. درست است که این روش ساده و سریع است، اما باعث التهاب و عفونت می گردد.

گوش پاک کن شمعی

مدتی است مردم برای تمیز کردن گوش از شمع استفاده می نمایند. اما همانطور که گزارش شده است بسیاری از مردم به دلیل آسیب پرده و کانال های گوش به پزشک مراجعه نموده اند.

روش های خطرناک درمان شپش

روش های مختلفی در اینترنت برای درمان شپش پیشنهاد شده است. مثل نفت سفید، بنزین و بعضی حشره کش ها. همه می دانیم که این مواد سمی هستند و به پوست آسیب می رسانند. البته روش های دیگری هم هستند که هیچ ضرری ندارند، اما شپش را درمان نمی نمایند. مثل روغن زیتون یا وازلین. تنهای کاری که باید برای درمان شپش انجام دهید این است که به پزشک مراجعه کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2011

به "چند روش درمان خانگی که خطرناک هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند روش درمان خانگی که خطرناک هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید