آشنایی با چتر سازی در تایلند

به گزارش تور گرجستان ارزان، در سفر به کشور تایلند در شهرهایی مانند بوسانگ و شیانگ می با زنانی روبرو خواهید شد که در حال ساخت چتر هستند. نکته جالب این است که ممکن است هر خانواده در ساخت یک مرحله از چتر حرفه‌ای باشد.

آشنایی با چتر سازی در تایلند

برای ساخت اسکلت چتر و بسته و باز شدن آن از چوب درخت کاج استفاده می‌کنند و برای دسته آن نیز از چوب درخت خیزران استفاده می‌کنند. برای ساخت چتر از نوارهای پارچه پنبه به شکل طرح و قالب چتر استفاده کرده و پیش از استفاده نهایی آنها را در حوضچه‌های مخصوص قرار داده تا در آخر به شکل بسیار نازکی دربیایند که در آفتاب خشک شده و سپس زنان بر روی آنها طرحهاس تزئینی گوناگونی نقاشی می‌کنند و با نوعی چسب که از زرین درخت خرمالو تهیه شده آنها را بر روی اسکلت نهایی چتر می‌چسبانند.

چترها در طرح‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلفی می‌سازند. یک نوع چتر بسیار بزرگ ساخته می‌شود که برای انجام مراسم و جشن‌های خاص کاربرد دارد.

مردم تایلند معتقد هستند که در قرن پیش راهبی بودایی در بوسانگ به زندگی می‌پرداخت که برای عبادت و مراسم مذهبی به خارج از معبد و به شهرها و روستاهای اطراف سفر می‌کرد. در یکی از این سفرها مردی برمه‌ای برای راهب به عنوان هدیه و احترام یک چتر آورد تا او را از نور خورشید و باران محافظت کند. راهب برای آن مرد طلب برکت کرد و از او پرسید: آیا این چتر را خودت ساخته ای؟ مرد پاسخ داد: بله. من این چتر را با دستان خود ساخته‌ام. راهب از مرد برنامه‌ای خواست تا بتواند خویشاوندان خود را به روستا ببرد تا از نزدیک با شیوه ساخت چتر آشنا شود. بعد از یک روز پیاده‌روی آنها به روستا مرد برمیه‌ای رسیدند.

در سال 1941 مردم روستا تعاونی ویژه فروش چترهای خود شکل دادند و به تدریج به پیشرفتهای خوبی دست پیدا کردند. برای تجربه یک سفر عاله و پر از عجایب با تور تایلند ارزان همراه شوید.

انتشار: 18 مرداد 1396 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 3

به "آشنایی با چتر سازی در تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با چتر سازی در تایلند" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با چتر سازی در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید