شرایط کرونا در گناوه قرمز شد ، فرایند نگران کننده است

به گزارش تور گرجستان ارزان، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان گناوه در این روزها خیز برداشته و تا به امروز به 117 مورد مثبت رسیده است که این شرایط ابتلا و افزایش تعداد مبتلایان نگران کننده است.

شرایط کرونا در گناوه قرمز شد ، فرایند نگران کننده است

به گزارش خبرنگاران این روزها شرایط نمودار ابتلاء به بیماری کرونا در استان بوشهر و شهرستان گناوه سیر صعودی تندی دارد و هر روز بر مبتلایان این ویروس اضافه کرده می گردد.

شیب تند افزایشی در نمودار مبتلایان به ویروس کرونا نشان از خطر نگران نماینده در ارتباط با آلودگی به این ویروس مرگبار است و در این شرایط کنترل و نظارت بیشتر از سوی مسئولان و رعایت دستورهای بهداشتی از سوی مردم بیش از گذشته لازم است و نباید با سهل انگاری شرایط را از این سخت تر کرد.

در دوره ای که تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان گناوه و استان بوشهر بسیار پایین تر از شرایط کنونی بود شرایط بسیار سختی برای عبور و مرور و رعایت نکات بهداشتی اتخاذ شد و مردم نیز با حساسیت و دقت بیشتری نکات بهداشتی را رعایت می کردند، در حالی که این روزها شاهد سهل انگاری های زیاد در اوج گیری این ویروس هستیم.

درحالیکه تعداد مبتلایان شهرستان گناوه در اسفند ماه سال گذشته، فروردین و اردیبهشت کمتر بود ولی در خرداد خیز برداشته و تا به امروز به 117 مورد مثبت رسیده است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر تا 14 خرداد با شناسایی 123 نفر دیگر، در حال حاضر به هزار و 383 نفر رسید.

شهرستان بوشهر با 579، دشتستان با 310 و گناوه با 117 نفر، رتبه اول تا سوم موارد ابتلاء به ویروس کرونا را در استان دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی استان بوشهر را یکی از استان هایی گفت که در شرایط هشدار واقع شده است.

کیانوش جهانپور گفت: شرایط خوزستان علی رغم کاهش نسبی موارد بستری همچنان قرمز است و استان های هرمزگان، آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی در شرایط هشدار قرار دارند.

با توجه به این شرایط و نظر به اینکه صنوف و کسب و کارها بازگشایی شده، تردد بین شهرها و استان ها در جریان است و کرونا در حال اوج گیری باید قبل از آنکه شرایط باز هم بدتر گردد بیش از گذشته به رعایت پروتکل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، عدم حضور در مکان های شلوغ، مراسم ختم، عروسی، تولد و دور همی های خانوادگی اهتمام جدی ورزید.

در کنار آن نظارت کامل بر اجرای دستورات بهداشتی و برخورد با متخلفان در زمینه نادیده دریافت قوانین وضع شده برای حفظ سلامت جامعه نیز با قاطعیت انجام گردد.

فرایند افزایشی ابتلاء به کرونا در گناوه

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه در مصاحبه با خبرنگار مهر گفت: فرایند افزایشی ابتلاء به ویروس کرونا در گناوه نگران نماینده است.

هادی جوانبخت گفت: از ابتدای خرداد ماه با ازدیاد مبتلایان به بیماری کرونا، بازدیدهای بهداشتی از واحدهای صنفی و سایت های تجاری و بازار در قالب بازرسی های کارشناسان بهداشت و گشت های مشترک ستاد مقابله با کر ونا به دو برابر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: تا کنون 466 بازدید از صنوف توسط کارشناسان این شبکه انجام گرفته است و تعداد 49 اخطاریه صادر و 20 واحد صنفی به تعزیرات معرفی شده است.

جوانبخت بیان نمود: از این تعداد 12 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل بهداشتی و توجه به اخطاریه های بازرسان بهداشت محیط این شبکه پلمپ شده است.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه تاکید نمود: سخت گیری ها و تاکید به رعایت پروتکل های بهداشتی تنها جهت تأمین سلامت متصدیان واحدهای صنفی و خانواده های آنها و شهفرایندان است.

وی بیان نمود: از همه شهفرایندان گناوه ای در خواست می کنیم با توجه به فرایند صعودی این بیماری در شهرستان از شرکت در هر گونه تجمعی بپرهیزند زیرا شرکت در مراسم ختم، عروسی، تولد و دور همی های خانوادگی، حتی صف های شلوغ خرید احتمال ابتلاء به بیماری را بالا می برد.

بی توجهی ها باعث افزایش ابتلا

فرماندار گناوه در گفت وگو با خبرنگار مهر گفت: اصل و اساس کار حفظ و صیانت از سلامت مردم است و هرگونه بی توجهی و سهل انگاری به کرونا باعث خواهد شد تا آمار بیماران همچنان سیر صعودی داشته باشد.

غلامرضا مهرجو گفت: همراهی آحاد و اقشار جامعه اعم از بازاری و ادارات و دستگاه های اجرایی در رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی یاری به قطع زنجیره بیماری کرونا خواهد نمود.

مهرجو گفت: قشر بازاری و اداری نباید احساس نمایند نظارتی بر اجرای مصوبه های ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان نیست بلکه در این مقطع که شیوع بیماری خیز برداشته باید دقیق تر و با شدت بیشتر عمل کنیم.

فرماندار گناوه اضافه کرد: شبکه بهداشت و درمان به رغم کارهای زیاد نظارت و بازرسی از سطح بازار و اماکن عمومی را با همکاری دیگر ارگان های مرتبط انجام دهد.

فرایند صعودی کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: بر اساس آمارها از یک ماه گذشته تا به امروز فرایند شیوع ویروس و ابتلاء به بیماری کرونا در این استان صعودی و در حال افزایش است.

کشمیری اضافه کرد: در ماه گذشته شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان بوشهر کمتر از 500 نفر بود اما امروز این آمار به هزار و 383 نفر رسیده است.

وی بیان نمود: با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر شمار بیماران بستری نیز در بیمارستان ها افزایش می یابد و این امر در افزایش شمار فوتی ها نیز بی تأثیر نخواهد بود.

کشمیری ادامه داد: با توجه به افزایش بستری ها و فوتی های استان های هم جوار ازجمله هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خوزستان به نظر می رسد شاید مسائل اقلیمی، ازدحام مردم در اتاق ها به خاطر گرمی هوا و استفاده از سرد نماینده ها در شیوع ویروس کرونا بی تأثیر نباشد به همین دلیل توصیه می گردد افراد پنجره ها را باز نگه دارند و فضا به طور کامل بسته نباشد.

وی گفت: توجه نکردن به مسائل بهداشتی، افزایش مسافرت ها، برگزاری مراسم جشن و عزاداری و دور همی ها در خانه باغ ها ازجمله دلایل افزایش شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد: با توجه به فرایند افزایش بیماری در استان و نبود امکان تعطیلی اجتماع ها انتظار می رود به هر شکلی از ازدحام و تشکیل هرگونه تجمعی جلوگیری گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در زمان حاضر در پیک بیماری قرار داریم و باید کاری کرد که این افزایش در یک نقطه بشکند و بیش از این بیماری در استان گسترش نیابد.

در این شرایط می طلبد که همه مردم به مسائل و قواعد بهداشتی توجه داشته باشند و با رعایت این موازین به سلامت خود و دیگران یاری نمایند.

خبرگزاری مهر - عصمت اسماعیلی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1345

به "شرایط کرونا در گناوه قرمز شد ، فرایند نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کرونا در گناوه قرمز شد ، فرایند نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید