هشدار روسیه نسبت به آزمایش های بیولوژیک آمریکا در گرجستان

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از تاس، ولادیمیر یرماکوف، دبیرکل اداره منع گسترش سلاح های اتمی در وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه خاطرنشان کرد که کشورش به آمریکا اجازه نخواهد داد که در نزدیکی مرزهای روسیه آزمایش های بیولوژیک انجام دهد.

هشدار روسیه نسبت به آزمایش های بیولوژیک آمریکا در گرجستان

برخی منابع دیپلماتیک به نقل از ایگور گیورگادزه وزیر امنیتی سابق گرجستان اوایل این ماه خاطرنشان کردند که مدارکی در دست دارند که نشان می دهد آمریکا مشغول انجام آزمایش های سری بر روی انسان ها در آزمایشگاه های گرجستان است.

یرماکوف گفته است که به طرف های آمریکایی اعلام نموده مسکو اجازه انجام آزمایش های بیولوژیک در نزدیکی مرزهای خود را نخواهد داد.

منابع روسی گفته اند شواهد و مدارکی را در اختیار دارند که نشان می دهد آژانس های نظامی و امنیتی آمریکا در قلمرو خاک گرجستان و در همکاری با آن ها مشغول انجام کار بر روی مواد شیمیایی و بیولوژیک است.

علاوه بر این کمتر از دو هفته پیش نیز، گیورگادزه در جریان نشستی خبری در مسکو خاطرنشان کرد که امکانات پزشکی تأمین مالی گردیده توسط آمریکا در گرجستان، پوششی برای آزمایشگاه سلاح های بیولوژیک است که در آمریکا منع گردیده است.

پیش از این وزارت دفاع روسیه نیز با تائید اظهارات گیورگادزه اعلام نموده بود که به مدارکی دست یافته که نشان می دهد واشنگتن پروتکل های منع توسعه و فراوری تسلیحات بیولوژیک و سمی را نقض نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 217

به "هشدار روسیه نسبت به آزمایش های بیولوژیک آمریکا در گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه نسبت به آزمایش های بیولوژیک آمریکا در گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید