لغو مجدد مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه، برقراری پروازها به 11 شهریور موکول شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، مقصود اسعدی سامانی گفت: با آنکه امروز مقرر شده بود از 14 مرداد مجددا پرواز شرکت های هواپیمایی ایرانی به ترکیه برقرار گردد، ساعتی پیش کشور ترکیه به ما اظهار داشت که پروازهای ایران و افغانستان به این کشور تا اول سپتامبر 2020 (11 شهریور 99) ممنوع است.

لغو مجدد مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه، برقراری پروازها به 11 شهریور موکول شد

وی ادامه داد: کشور ترکیه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را عامل این لغو مجوز پروازی اعلام نموده است.

اسعدی سامانی گفت: طبق اعلام کشور ترکیه لغو مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه، به درخواست وزارت بهداشت و وزارت امور خارجه ترکیه اجرا شده است.

همچنین، روز 29 تیرماه سال جاری بود که دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی به فارس گفت: شب گذشته (28 تیرماه)، کشور ترکیه بیان کرد که از ساعت صفر بامداد 29 تیرماه پروازهای ایران و افغانستان اجازه ورود به ترکیه را ندارند، پیش از این برنامه ریزی شده بود که پروازهای ترکیش ایرلاین به شهرهای ما بیاید همچنین پروازهای شرکت های هواپیمایی داخلی به ترکیه انجام گردد اما ترکیه با صدور این پیغام، اجازه انجام پرواز از ایران و افغانستان به ترکیه را صادر نکرد.

پس از این موضوع، امروز 12 مرداد، بود که مقصود اسعدی سامانی به فارس گفت: با اعلام کشور ترکیه، پروازهای شرکت های هواپیمایی ایرانی به ترکیه از روز سه شنبه 14 مرداد برقرار می گردد اما در این پروازها فقط مسافرانی که اقامت دائم و تابعیت ترکیه را دارند امکان سفر به ترکیه دارند.

به گفته وی پروازهای ترکیه که پیش از این طبق مصوبه کشور ترکیه متوقف شده بود، از روز سه شنبه 14 مرداد برای شرکت های هواپیمایی داخلی مجددا برقرار خواهد شد و شرکت ماهان اولین پرواز را انجام خواهد داد، البته کشور ترکیه اعلام نموده است که فقط مسافرانی که اقامت دائم ترکیه را دارند و تابعیت این کشور را دارند، امکان تردد به ترکیه برای آنها وجود دارد.

بنابراین گزارش بعد از ظهر امروز مجددا مجوز پرواز شرکت های هواپیمایی ایرانی و افغانستانی به ترکیه لغو شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1446

به "لغو مجدد مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه، برقراری پروازها به 11 شهریور موکول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو مجدد مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه، برقراری پروازها به 11 شهریور موکول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید