قیمت برنج در ماه رمضان تغییر می نماید؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، تهران (پانا) - رئیس نظام صنفی کشاورزی گفت با توجه به ذخایر برنج داخلی و خارجی در انبارها پیش بینی می گردد که قیمت برنج در ماه رمضان تغییری نداشته باشد.

قیمت برنج در ماه رمضان تغییر می نماید؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمدشفیع ملک زاده گفت: بنابر آمار سالانه 3 میلیون تن برنج در کشور مصرف می گردد که با احتساب فراوری 2 میلیون و 200 هزار تن داخل کسری احتیاج کشور باید به وسیله واردات تامین گردد.

او گفت: با توجه به مقدار مناسب واردات و مانده فراوری داخل در انبارها پیش بینی می گردد که ازدیاد تقاضا ماه رمضان تاثیری در بازار داخل نداشته باشد.

به گفته رئیس نظام صنفی کشاورزی، دلالان و واسطه ها در زمان برداشت اقدام به خرید محصول و نگهداری در انبارها کردند تا بتوانند قیمت را افزایش دهند که در نهایت گرانی های اخیر موجب شد بسیاری از مردم توان خرید برنج با کیفیت را نداشته باشند.

آنالیز ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت هر کیلو برنج طارم 70 تا 90 هزار تومان، فجر 50 تا 60 هزار تومان، شیرودی 40 تا 50 هزار تومان و نیم دانه 30 تا 50 هزار تومان است.

با توجه به کمبود منابع آبی تنها 2 استان گیلان و مازندران اجازه فراوری را دارند، درحالیکه کشاورزان بعضی منطقه ها چاره ای جز کشت ندارند.

به گفته رئیس نظام صنفی کشاورزی، سود منطقی عمده فروشی تا خرده فروشی 10 تا 15 درصد است که متاسفانه بعضی سوداگران و دلالان برای کسب درامد بیشتر به این سودها قانع نیستند.

دست اندرکاران بخش کشاورزی براین باورند که هم اکنون در عرضه برنج هیچ گونه کمبودی نداریم که بر التهاب قیمت در بازار دامن بزند و تمهیدات دولت مبنی بر قیمت گذاری و توزیع هوشمند تا حدودی بر کنترل و تعادل قیمت در بازار اثر گذار است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2342

به "قیمت برنج در ماه رمضان تغییر می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت برنج در ماه رمضان تغییر می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید