فیروز فاضلی: نمی توان منکر تأثیرات سینما در جامعه شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، تهران (پانا) - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به سابقه درخشان این استان در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه سینما و معرفی چهره های برجسته سینمایی، گفت در سال های گذشته گیلانی ها استقبال خوبی از برنامه های فرهنگی و هنری به خصوص در حوزه سینما داشته اند.

فیروز فاضلی: نمی توان منکر تأثیرات سینما در جامعه شد

فیروز فاضلی در گفت وگو با پانا با اشاره به آغاز فعالیت سینماها در استان گیلان، اظهار کرد: اهالی هنر به ویژه علاقه مندان به حوزه فیلم و سینما بعد از حدود دو سال تعطیلی شاهد فعالیت دوباره این مراکز هستند.

وی به نقش مهم سینماها در توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع بشری اشاره و اضافه نمود: سینما به عنوان یک پدیده نو در سال های بعد از پیدایش علاوه بر تأثیر بر حوزه هنر با توجه به ظرفیت و پتانسیل های خود بر حوزه های فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی و سیاسی جوامع نیز تأثیرگذار بوده است.

فاضلی با اشاره به نقش مهم سینماها در توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع بشری، گفت: سینما در سال های بعد از پیدایش علاوه بر تأثیر بر حوزه هنر با توجه به ظرفیت و پتانسیل های خود بر حوزه های فرهنگی و اجتماعی و حتی اقتصادی و سیاسی جوامع نیز تأثیرگذار بوده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به کاستی ها و نواقص سینماها به ویژه تجهیزات و امکانات، گفت: با وجود همه این کاستی ها نمی توان منکر تأثیرات سینما در جامعه شد.

فاضلی در ادامه به آسیب های اقتصادی ناشی از کرونا در حوزه سینما و سینماداران اشاره و تأکید کرد: کرونا طی دو سال گذشته به این بخش بیش از سایر حوزه ها آسیب وارد کرده و قطعا فعالان این عرصه نیازمند نگاه ویژه متولیان هستند.

این مدیر فرهنگی با اشاره به حمایت های اجرا شده طی این مدت در قالب بسته های حمایتی کرونا، اضافه نمود: این کمک ها خوب بوده اما کافی نیست زیرا با وجود تعطیلی سینماها هزینه هایی همانند پرداخت حقوق کارگران، بیمه، اقتصادیات، هزینه های نگهداری تجهیزات و امکانات سالن های سینمایی بر صاحبان این مراکز تحمیل شده است.

وی با تأکید بر حمایت ویژه از فعالان این عرصه برای بازگشت دوباره به چرخه فعالیت، اضافه نمود: حضور در سالن های سینما برای تماشای فیلم به همراه خانواده یکی از سالم ترین سرگرمی ها است که قطعا همه برای یک بار آن را تجربه کرده اند لذا باید زمینه تداوم این تجربه برای جامعه به ویژه نسل جوان فراهم شود.

فاضلی به برگزاری همزمانی جشنواره فیلم فجر در حدود هفت سال گذشته در استان گیلان اشاره و با بیان اینکه بارها در طول جشنواره به دلیل استقبال خوب مردم سانس ها تجدید شده است، گفت: به عنوان متولیان حوزه فرهنگ و هنر گیلان ضمن تقدیر از مدافعان سلامت و زحمات این عزیزان برای واکسیناسیون و ایجاد ایمنی در استان، تلاش می کنیم تا با فراهم کردن شرایط لازم، سینماهای استان را بعد از دو سال تعطیلی دوباره به چرخه فعالیت بازگردانیم.

وی با بیان اینکه از چهارشنبه هفته گذشته با اکران فیلم قهرمان در سینما 22 بهمن رشت، حیات به سینماهای استان بازگشته است، اضافه نمود: خوشبختانه استقبال از این فیلم به گونه ای بوده که سانس فوق العاده برای آن در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه این اندازه استقبال نویدبخش بازگشت به روزهای خوب گذشته برای سینماهای استان است، گفت: باید با برنامه ریزی مناسب و اکران فیلم های عامه پسند و خوب، فعالیت باقی سینماهای استان نیز به شرایط عادی بازشود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2179

به "فیروز فاضلی: نمی توان منکر تأثیرات سینما در جامعه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیروز فاضلی: نمی توان منکر تأثیرات سینما در جامعه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید