غریب آبادی تکلیف آژانس را روشن کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، نماینده ایران در آژانس انرژی اتمی در واکنش به گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ایران متعهد به تعهدات پادمانی است، نه کمتر و نه بیشتر.

غریب آبادی تکلیف آژانس را روشن کرد

به گزارش تسنیم، کاظم غریب آبادی در مصاحبه با شبکه خبر درباره زیاده خواهی آژانس انرژی اتمی سازمان ملل گفت: ایران بر مبنی حسن نیت پس از لغو تفاهم فنی با اعتبار سه ماهه، داده ها را همچنان برای یکماه دیگر ضبط و نگهداری می کرد. تفاهم با آژانس یک تفاهم سیاسی و صرفا بر اساس پادمان های بین المللی است.

نماینده ایران در آژانس انرژی اتمی درباره تفاهم فنی مشترک بین دو طرف و عدم پاسخ ایران در این خصوص، گفت: آژانس هیچگونه وظیفه ای برای ارائه گزارش در مورد تفاهم منقضی شده مشترک و ثبت داده ها نداشته و ندارد.

نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل متحد در وین و نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر تعهدات پادمانی آژانس اضافه کرد: ایران ملزم به اجرای تعهدات فراتر از برجام نیست. ضبط یکماه داده ها پس از لغو تفاهم نامه فنی فقط بر اساس حسن نیت بود نه بعنوان تعهدات ایران به آژانس بین المللی.

وی گفت: ایران الزامی برای انجام درخواست آژانس ندارد، نقش آژانس صرفا در حد یک مجری است.

غریب آبادی با بیان اینکه این آمریکا است که باید به برجام برگردد، نه ایران، گفت: این اظهارات با پیام های سیاسی همراه است. ما هم مکررا اعلام کردیم تا انتظارات ما برآورده نشود توافقی صورت نخواهد گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1995

به "غریب آبادی تکلیف آژانس را روشن کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی تکلیف آژانس را روشن کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید