رونمایی از نخستین اسپری ضدکرونای ایرانی در بیمارستان مسیح دانشوری

به گزارش تور گرجستان ارزان، تهران (پانا) - اولین اسپری ضدکرونای ایرانی با حضور علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری امروز (پنجشنبه) در محل این بیمارستان رونمایی شد.

رونمایی از نخستین اسپری ضدکرونای ایرانی در بیمارستان مسیح دانشوری

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری، در این مراسم علیرضا زالی رئیس ستاد ملی مقابله با کرونای تهران و پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در ابتدای این مراسم با قدرانی از تمامی مدافعان سلامت و از جمله کوشش های دلسوزانه همکاران این مرکز، به اهتمام و توجه ویژه به حوزه پژوهشی و انجام فعالیت های اساسی به منظور پیشبرد علم در جهت برطرف نیازهای حوزه پزشکی اشاره نمود و گفت: همیشه این مهم به عنوان دغدغه جدی اساتید و متخصصان بیمارستان مسیح دانشوری بوده است و مسئله امروز کشور انفجار فاجعه آمیز ویروس منحوس کروناست که باید برای از بین بردن و جلوگیری از انتشار آن همت و کوشش کرد.

ولایتی با تاکید بر این که استفاده از ماسک بهترین وسیله برای پیشگیری از ابتلا و انتشار ویروس کروناست، اضافه نمود: با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به زودی شاهد فراوری و توزیع اسپری ضد کرونا در کشور که امروز در این مرکز رونمائی شده نیز خواهیم بود.

علیرضا زالی نیز با اشاره به قطب ارجاعی بیمارستان مسیح دانشوری از روزهای ابتدایی آغاز کرونا به صورت شبانه روزی گفت: این بیمارستان علاوه بر صندلی وزین در بخش ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بیمارانی کرونایی، فعالیت های جدی علمی، پژوهشی و تحقیقی را نیز دنبال نموده و صندلی بیمارستان مسیح دانشوری فراملی و بین المللی است که از همان ابتدای آغاز کرونا، کادر درمان و پزشکی آن به دنبال پارادایم مقابله با کرونا بوده است که به مرحله عملیاتی رسید.

رئیس ستاد ملی مقابله با کرونای تهران ضمن تاکید بر اینکه همچنان استفاده از ماسک در سطح دنیا بهترین راه جلوگیری از ابتلا به ویروس کروناست، اضافه نمود: عملکرد اسپری ضد کرونا که امروز به مرحله رونمایی رسید به گونه ای است که پس از آغشته شدن بر روی سطح ماسک یا لباس، ویروس کرونا به صورت اختصاصی شناسائی شده و غیر فعال می گردد.

وی گفت: تهران در شرایط وخیمی واقع شده است اما آمارها حاکی است که از روز اول آغاز کرونا تا به امروز حدود 93.7 درصد بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و این نشان از ثمر بخشی فعالیت های شبانه روزی تیم پزشکی دارد.

مخترع اسپری ضد کرونا نیز در این مراسم گفت: شواهد نشان می دهد بخش عظیمی از انتقال ویروس کرونا به وسیله ذرات هوا صورت می گیرد که این محصول قابلیت شناسایی ویروس کرونا به صورت اختصاصی را داشته و فورا ویروس را غیر فعال می نماید.

پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری ریاست جمهوری نیز در مورد حمایت از شرکت های دانش بنیان و به طور خاص فلیت های فوری و اولویت دار در کشور گفت: از آنجایی که موضوع سلامت در کشور بسیار حائز اهمیت می باشد قبل از اینکه کرونا شیوع یابد، نقشه نیازهای کشور از جمله خط فراوری ماسک، ونتیلاتور، محلول ضد عفونی کننده و فراوری انواع دارو توسط نخبگان و شرکت های دانش بنیان طراحی شد.

وی با اشاره به اینکه کشور ما در حال حاضر صادر کننده ماسک و ونتیلاتور به کشورهای اروپایی است، توضیح داد: ملاک برای رونمایی و حمایت از این محصول ضد کرونای ایرانی اخذ مجوز از مراجع ذی ربط بود که تمامی مجوزها و پروانه فراوری از وزارت بهداشت گرفته شده و ما نیز در حوزه تجاری سازی حمایت های لازم را انجام خواهیم داد تا این محصول ایرانی به بازار دنیای راه یابد.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید 19 از اواخر سال 2019 در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه دنیا منتشر شد؛ به طوری که سازمان بهداشت دنیای در اسفند 98 (فوریه 2020) بروز پاندمی (همه گیری دنیای) این بیماری را تأیید کرد.

بر اساس آمار رسمی کشورها ویروس کرونا تا به امروز حدود 146 میلیون نفر را در دنیا به طور قطعی مبتلا نموده و حدود سه میلیون نفر نیز بر اثر بیماری کووید19 جان خود را از دست داده اند.

ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی به وسیله دهان، بینی و چشم منتقل می گردد. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مسائل گوارشی از جمله علائم بیماری کووید 19 است. بیش از 80 درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان، برزیل، هندوستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری زایی و مرگ و میر شده، نگرانی های جدیدی را در دنیا به وجود آورده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1967

به "رونمایی از نخستین اسپری ضدکرونای ایرانی در بیمارستان مسیح دانشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از نخستین اسپری ضدکرونای ایرانی در بیمارستان مسیح دانشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید