رزمایش ناو هواپیمابر چین در دریای جنوبی

به گزارش تور گرجستان ارزان، همزمان با افزایش رزمایش ها و تردد ناوها و کشتی های جنگی آمریکا در اطراف چین، نیروی دریایی چین هم اظهار داشت با استفاده از یک ناو هواپیمابر خود در دریای جنوبی، رزمایش جنگی برگزار نموده است.

رزمایش ناو هواپیمابر چین در دریای جنوبی

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

از تلویزیون سی جی تی ان چین، گائو شیوچنگ سخنگوی نیروی دریایی ارتش این کشور روز دوشنبه گفت: این رزمایش با شرکت ناو هواپیمابر شاندونگ در دریای جنوبی چین برگزار شده است.

گائو گفت که این رزمایش یک تمرین معمولی است که طبق برنامه کاری سالانه سازماندهی شده بود.

به گفته وی، این رزمایش یاری می نماید تا توانایی نیروهای نظامی در حفاظت از حاکمیت ملی، امنیت و منافع توسعه بهبود یابد.

گائو گفت: این امر برای صلح و ثبات در این منطقه نیز مفید است.

برگزاری این رزمایش در حالی است که از زمان روی کار آمدن دولت بایدن، فعالیت کشتی های جنگی ایالت متحده در نزدیکی آب های چین در مقایسه با سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، تردد هواپیماهای شناسایی آمریکا هم بیش از 40 درصد افزایش یافته است.

دریای جنوبی چین دریایی حاشیه ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می آید و ناحیه ای در حدود 3.5 میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را دربر می گیرد این دریا پس از پنج اقیانوس دنیا بزرگترین ناحیه دریایی دنیا است.

جزیره های واقع در دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف هستند به همین علت حتی نام های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می رود که البته دریای جنوبی چین نام پذیرفته شده بین المللی، حداقل در انگلیسی و زبان های اروپایی است.

جمهوری خلق چین تقریبا بر کل دریا و کشورهای ویتنام، فیلیپین، مالزی، برونئی و تایوان هریک بر بخش هایی از آن ادعای مالکیت دارند، همچنین این کشورها بر سر جزایر غنی از نفت و گاز اسپراتلی و پارسل اختلاف دارند.

ایالات متحده این دریا را از آب های بین المللی می داند و بر حق قانونی کشتی ها و زیر دریایی هایش در رفت و آمد در این دریا تاکید دارد و مخالف ساخت تاسیسات دریایی توسط چین در این آب راهه است موضوعی که همیشه با واکنش منفی چین روبرو شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم در واکنش به دخالت آمریکا در دریای جنوبی چین گفته بود که این دریا ایالت هاوایی آمریکا نیست که در آن دخالت می نماید.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1937

به "رزمایش ناو هواپیمابر چین در دریای جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش ناو هواپیمابر چین در دریای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید