راهنمای انتخاب برترین پروفیل upvc متناسب با دکوراسیون خانه

به گزارش تور گرجستان ارزان، انتخاب برترین پروفیل UPVC برای دکوراسیون خانه شما به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل سبک دکوراسیون، رنگ، مقدار و نوع پنجره ها و درب ها، محل و موقعیت مکانی خانه، احتیاجهای ایزولاسیون حرارتی و صوتی، مقدار نور مورد احتیاج، هزینه و بودجه، و موارد دیگر می گردد. این راهنما و نکاتی که برای هر بخش بیان شده میتواند برای انتخاب بهتر به شما یاری کند.

راهنمای انتخاب برترین پروفیل upvc متناسب با دکوراسیون خانه

مهمترین نکته ای که در انتخاب برترین پروفیل upvc باید مدنظر قرار دهید کیفیت است. تعداد برندهای تولیدنماینده پروفیل در ایران زیاد است و هر روز بر این تعداد افزوده میگردد اما بیشتر آنها پروفیل های بی کیفیت و لیبل شده هستند. برای آنالیز کیفیت و اصالت محصولات قبل از تحقیقات بازار و پرس و جو از فعالین این صنف میتوانید تحقیقات لازم را برای برند مورد نظر در فضای اینترنت انجام دهید. برندهای معتبر و کارخانه های بزرگ تولیدنماینده محصولات upvc را به راحتی و با کمی جست و جو میتوانید پیدا کنید.

6 موردی که در انتخاب برترین پروفیل upvc باید آنالیز کنید:

1- سبک دکوراسیون:

  • مدرن:

برای دکوراسیون های مدرن، پروفیل های ساده با خطوط صاف و ظریف مناسب هستند. می توانید از رنگ های سفید یخچالی، مشکی یا خاکستری و یا دودی بهره ببرید. متالیک بودن رنگها دکوراسیونی مجذوب نماینده برای شما فراهم میکند. یکی از برترین پروفیلهای upvc موجود در بازار ایران که در رنگ های متالیک مشکی و دودی رتبه اول را دارد برند سی فور است.

  • کلاسیک:

برای دکوراسیون های کلاسیک، پروفیل های با جزئیات بیشتر و طرح های برجسته مناسب هستند. می توانید از پروفیل های upvc با رنگ های کرم، قهوه ای یا طلایی بهره ببرید.

  • مینیمال:

برای دکوراسیون های مینیمال، پروفیل های upvc باریک و ظریف با کمترین جزئیات مناسب هستند. می توانید از رنگ های سفید یا خاکستری بهره ببرید. پنجره های بزرگ برای این سبک دکوراسیون مناسب تر هستند.

  • روستیک:

برای دکوراسیون های روستیک، پروفیل های upvc با طرح چوب برترین گزینه هستند.به جز طرح چوب می توانید از رنگ های قهوه ای یا عسلی نیز بهره ببرید.

2- رنگ پروفیل:

پروفیل های UPVC در رنگ ها و طرح های متنوعی موجود هستند. شما می توانید با توجه به سلیقه و دکوراسیون منزلتان، رنگ و طرح مناسب را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که بعضی از رنگ ها، مانند رنگ های تیره، در مقابل نور خورشید بیشتر گرما جذب می نمایند و حتما باید پروفیل انتخابی کیفیت لازم را داشته باشد تا در مرور زمان باعث تغییر رنگ پروفیل نگردد.

اگر می خواهید فضایی روشن و دلباز داشته باشید، از پروفیل های upvc سفید یا رنگ های روشن بهره ببرید.

اگر می خواهید فضایی گرم و صمیمی داشته باشید، از پروفیل های upvc قهوه ای یا رنگ های گرم و طلایی بهره ببرید.

اگر می خواهید فضایی شیک و مدرن داشته باشید، از پروفیل هایupvc مشکی یا خاکستری و یا دودی متالیک بهره ببرید.

3- مقدار و نوع پنجره:

مقدار و نوع پنجره ها و درب ها نقش مهمی در انتخاب پروفیل UPVC دارند. برای هر نوع پنجره یا درب، پروفیلی با ویژگی های متناسب باید انتخاب گردد. از پروفیل هایی که سبد محصولات کاملی دارند میتوان برای هر مدل پنجره ای استفاده نمود. پنجره ها در انواع مختلف بازشو مانند لولایی، کشویی، کلنگی، فولکس واگنی و… ساخته میشوند که هرکدام ویژگیهای خاص خود را دارند.

  • بازشو:

پنجره های بازشو یا لولایی برای پنجره ها در موقعیتهایی که احتیاج به عایق بالاتری دارد مناسب هستند. در خصوص پنجره های نوع بازشو فضایی که قرار است در آن کار گردد را باید آنالیز کنید و متناسب با آن فضا انتخاب کنید چرا که پنجره های بازشو احتیاج به فضای اضافه تری دارند.

  • کشویی:

پنجره های کشویی برای پنجره های بزرگ و فضاهایی که محدودیت جا دارند مناسب هستند. این مدل نسبت به مدل بازشو عایق کمتری دارند.

  • کلنگی:

بازشوهای کلنگی برای پنجره های کوچک و میانه و در محل هایی که فقط به تهویه هوا احتیاج دارند مناسب هستند. معمولا از این مدل در سرویسهای بهداشتی استفاده میگردد.

  • فولکس واگنی:

مکانیزم باز و بسته شدن این نوع از پنجره ها، به صورتی متفاوت طراحی شده است، در ابتدا پنجره متحرک کمی به عقب حرکت می نماید و سپس با استفاده از ریلی که برای آن تعبیه شده است، حرکت می نماید. این دسته از پنجره ها از لحاظ کاهش مقدار مصرف انرژی در سطح بسیار خوبی قرار می گیرند. از طرفی نه مسائل عایقی در پنجره های کشویی را دارند و نه مشکل مربوط به فضا در پنجره های لولایی را دارا هستند. هزینه بالای یراق آلات این مدل را میتوان از معایب آن برشمرد.

4- موقعیت و محل خانه:

انتخاب برترین پروفیل های upvc بسته به موقعیت مکانی محل مورد نظر احتیاج است تفاوتهایی داشته باشند. برای منطقه ها با آب و هوای سرد، پنجره ها و درها باید دارای خواص عایق حرارتی بالا باشند. پس از پروفیل های با ضخامت دیواره استاندارد و حداقل 4 کاناله باید استفاده گردد.

برای منطقه ها پر سر و صدا، به جز ضخامت و کیفیت پروفیل انتخابی به جنس و شیشه نیز باید توجه ویژه ای داشته باشید در بعضی نقاط پر سر و صدا احتیاج است از شیشه های سه جداره استفاده گردد.

5- برند و گواهی نامه ها:

هنگام خرید پروفیل UPVC، در پی برندهای معتبر و شناخته شده باشید که با اصالتند و دارای گواهی نامه ها و استانداردهای مورد احتیاج داخلی و خارجی هستند. مجموعه استانداردهایی که برای پنجره و پروفیلهاهای UPVC به وسیله سازمان ملی استاندارد معین شده است، مبحث 6840 نام دارد که پروفیل را در همه شاخص ها مورد سنجش قرار میدهند. گواهینامه و استانداردهای خارجی زیادی نیز برای این موضوع وجود دارند مانند گواهینامه آزمایشگاه اطلس آمریکا که به aztest معروف است و شامل آزمونهای هوازدگی و تغییر رنگ در صحرای آریزونا میگردد. یکی از معتبرترین برندهای پروفیل upvc که استاندارد مورد احتیاج داخلی و خارجی را کسب نموده است برند سی فور یکی از محصولات هلدینگ صنایع فناورپلاستیک سپاهان است.

6- هزینه و بودجه:

پروفیل های با کیفیت و ویژگی های بالاتر ممکن است هزینه بالاتری نیز داشته باشند، اما در طولانی مدت هزینه های انرژی و نگهداری را کاهش خواهند داد. بهتر است با دید بلند نسبت به این موضوع تصمیم گیری نمایید. چرا که هم در طول مدت استفاده از پنجره برای شما اثر گذار است و هم در کاهش هزینه های مصرف انرژی.

نکات نهایی:

قبل از خرید پروفیل UPVC، از چندین کارگاه و فروشنده استعلام قیمت بگیرید و در پی پروفیل هایی باشید که با توجه به بودجه و احتیاجتان، برترین کیفیت را ارائه می دهند.

در پی انتخاب برندها و پروفیلهایی باشید که محصول خود را ضمانت مینمایند. چون متاسفانه در این بازار پروفیلهای بی کیفیت که کارخانه مشخصی ندارند و به اصلاح لیبل هستند زیاد است.

از برندی خرید کنید که خدمات پس از فروش مناسبی ارائه می دهد تا در صورت بروز هرگونه مشکل، بتوانید از خدمات آنها بهره ببرید.

در پی پروفیل هایی باشید که دارای ضخامت و تعداد کانال های مناسبی باشند.

از یراق آلات با برندهای معتبر و شناخته شده بهره ببرید.

رنگ و طرح پروفیل را با توجه به سلیقه و دکوراسیون منزلتان انتخاب کنید.

با رعایت این نکات، می توانید برترین پروفیل UPVC را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید و از مزایای آن مانند عایق حرارتی و صوتی بودن، مقاومت در برابر رطوبت و پوسیدگی، و تنوع رنگ و طرح بهره مند شوید.

قبل از انتخاب پروفیل UPVC، با مشاوره از متخصصان و تولیدنمایندگان معتبر، احتیاجهای خود را مورد آنالیز قرار دهید و پروفیلی را انتخاب کنید که برترین تطابق را با دکوراسیون، احتیاجهای ایزولاسیون، و بودجه شما داشته باشد. برای این موضوع میتوانید به یکی از معتبرترین و قدیمی ترین تولیدنمایندگان صنعت محصولات upvc رجوع کنید و مشاورهای مورد احتیاج خود را بگیرید.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 20 خرداد 1403 بروزرسانی: 20 خرداد 1403 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2605

به "راهنمای انتخاب برترین پروفیل upvc متناسب با دکوراسیون خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب برترین پروفیل upvc متناسب با دکوراسیون خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید