ذوالفقاری: 22 درصد از بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته اند

به گزارش تور گرجستان ارزان، تهران (پانا) - رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، گفت طبق گزارش سازمان حراست کل کشور، حدود 22 درصد کل بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته اند و ضروری است در این باره با موضوع وزارت بهداشت تدابیر جدی اندیشیده گردد.

ذوالفقاری: 22 درصد از بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری در هفتاد و یکمین جلسه کمیته که با حضور نمایندگان دستگاههای ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار گردید با اشاره به کوشش همه دستگاههای درگیر در امر مبارزه با کرونا در جلوگیری از شیوع و توسعه این بیماری در سراسر کشور، گفت: خوشبختانه با کوشش همه دستگاه ها پیروز به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده ایم.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان این مساله که تجربه بیماری طی 15 ماه اخیر نشان داده که سهل انگاری و عادی انگاری باعث شیوع بیماری در کشور شده است، گفت: باید از فرصت عبور از پیک چهارم بیماری برای مهار و ریشه کن کردن بیماری در کشور استفاده کنیم.

ذوالفقاری با بیان کوشش های شبانه روزی کادر درمان در مهار موج چهارم بیماری، اظهار کرد: انصافا در موج چهارم کادر درمان خوش درخشیدند و ضرورت دارد همه دستگاه ها و البته مردم عزیز کشورمان با رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه فراگیری دوباره بیماری را در کشور ندهیم.

وی به بعضی گزارش ها مبنی بر احتمال ورود به پیک پنجم بیماری اشاره و توضیح داد: شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور طبق آخرین گزارش ها مطلوب نیست و انتظار می رود شرایط رعایت دستورالعمل های بهداشتی ارتقا یابد.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور درباره موضوع نقض قرنطینه بیماران کرونا گفت: طبق گزارش سازمان حراست کل کشور، حدود 22 درصد کل بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته اند و لازم است در این خصوص با موضوع وزارت بهداشت تدابیر جدی اندیشیده گردد.

ذوالفقاری با تاکید براینکه در موضوع نقض قرنطینه نباید صرفاً به جریمه اکتفا کرد، ادامه داد: اطلاع رسانی مناسب در این موضوع لازم است؛ بنابراین، ارسال پیامک سریع به ناقضان قرنطینه از سوی وزارت بهداشت باید هدفمند اجرا گردد تا ناقض متوجه جدیت کار گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2034

به "ذوالفقاری: 22 درصد از بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوالفقاری: 22 درصد از بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید