خبرنگاران شبکه چهار سیما از انتشار صحبت ناصحیح درباره ملا محمدفضولی عذر خواست

به گزارش تور گرجستان ارزان، تبریز- خبرنگاران- شبکه چهار سیما به دنبال واکنش و پیگیری اهالی فرهنگ،هنر و ادب و استاندار، نمایندگان مجلس و مدیران فرهنگی آذربایجان شرقی در مورد صحبت ناصحیح دبیر فارسی در مورد شاعر شهیر شیخ محمد فضولی، بیانیه ای صادر و عذرخواهی کرد.

خبرنگاران شبکه چهار سیما از انتشار صحبت ناصحیح درباره ملا محمدفضولی عذر خواست

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی شبکه چهار با انتشار این بیانیه ضمن تکریم مقام شیخ محمد فضولی شاعر نامدار و خوش آوازه آذری زبان سده دهم از اشتباه پیش آمده توسط دبیر ادبیات فارسی در برنامه مدرسه تلویزیونی ایران در تاریخ 26 دیماه 1399 عذر خواهی کرد.

در این بیانیه آمده است: انتخاب و تایید تمام معلمان و محتوای دروس ارائه شده در برنامه های مدرسه تلویزیونی ایران اعم از شبکه چهار یا شبکه آموزش سیما، به عهده وزارت آموزش و پرورش است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه رسانه ملی با همکاری آموزش و پرورش کوشش دارد خلاء آموزشی فزرندان ایران زمین در دورترین نقاط آن را از این طریق پر کند، خاطرنشان شده است: این کلاس ها به طور زنده و روزانه روی آنتن می رود و اشتباه دبیر ادبیات فارسی مورد تایید رسانه ملی و آموزش و پرورش نیست.

در بخش پایانی بیانیه با درود و تحیت به مردم نخبه پرور و ادب دوست خطه آذربایجان ادای احترام شده است.

به گزارش خبرنگاران، در همان دقایق اولیه در مورد انتشار فیلم توهین آمیز به شاعر نامی آذربایجان ملا محمد فضولی در فضای مجازی و شبکه 4 سیما، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با مدیر این شبکه تماس گرفته و خواهان پاسخگویی و عذرخواهی این شبکه از اشتباه صورت گرفته شد .

استاندار آذربایجان شرقی نیز در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیما، خواهان برخورد با رویه مذموم توهین به وحدت اقوام ایرانی در این رسانه شد.

انتشار توهین یکی از معلمین آموزش مجازی شبکه چهار صدا و سیما به شاعر بلند آوازه تبریزی ملا محمد فضولی، با واکنش و اعتراض مجازی فعالان حوزه ادب و فرهنگ کشورمان همراه شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1928

به "خبرنگاران شبکه چهار سیما از انتشار صحبت ناصحیح درباره ملا محمدفضولی عذر خواست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شبکه چهار سیما از انتشار صحبت ناصحیح درباره ملا محمدفضولی عذر خواست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید