خانواده بیمار کرونایی در منزل ماسک بزنند

به گزارش تور گرجستان ارزان، مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اروپا می گوید که اگر عضوی از خانواده به نشانه های کووید 19 دچار شد، همه در خانه از ماسک استفاده نمایند.

خانواده بیمار کرونایی در منزل ماسک بزنند

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، رؤسای بهداشت اروپا می گویند اگر فردی از اعضای خانواده به نشانه های کووید 19 دچار شد یا آزمایش مثبت داشت، همه باید در داخل خانه شان از ماسک استفاده نمایند.

به توصیه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اروپا (ECDC)، افرادی که در یک خانه زندگی می نمایند، در صورتی که فردی آزمایش مثبت داشت یا به تب، سرفه یا از دست دادن چشایی و بویایی دچار شد، در داخل خانه شان باید از ماسک استفاده نمایند.

هم فردی که بیمار است و هر فرد دیگری که با او زندگی می نماید باید تا جایی که امکان دارد از ماسک یا

پوشش صورت استفاده نمایند.

این آژانس اروپایی یک گزارش فنی منتشر کرد که چگونگی استفاده از ماسک را در پیشگیری از گسترش ویروس کرونا آنالیز می نماید.

پژوهش ها درباره اینکه گونه های مختلف ماسک و پوشش های صورت، با چه کیفیتی در برابر ویروس محافظت می نمایند، متفاوت هستند، اما کارشناسان و سیاستمداران به طور کلی به این ایده گرایش پیدا نموده اند که بعضی محافظت ها از هیچ بهتر است.

در انگلستان، استفاده از ماسک و پوشش های صورت ابتدا در ماه ژوئن در وسیله های حمل و نقل همگانی و سپس برای فروشگاه ها و سایر فضاهای بسته اجباری شد.

سیمون کلارک استادیار میکروب شناسی مولکولی در دانشگاه ریدینگ، گفت که شواهد برای پشتیبانی از استفاده از ماسک ها در خانه قوی تر از استفاده آن در خارج از خانه است.

سال گذشته، پژوهشی در چین نشان داد که استفاده از ماسک ها پیش از پدیدار شدن نشانه های بیماری، در کاهش انتقال ویروس بین افراد در یک خانه 79 درصد مؤثر بود.

اما پروفسور کلارک اعلام نمود که این پژوهش نشان نداد که ماسک ها هنگامی که نشانه ها ایجاد شد محافظت ایجاد کردند و ECDC تنها استفاده از آنها را هنگامی که فردی به نشانه های بیماری دچار شد، پیشنهاد می نماید.

به نظر می رسد که افرادی در یک خانه مشترک زندگی می نمایند، احتمالاً کمتر بتوانند رعایت فاصله اجتماعی را به درستی رعایت نمایند و کمتر بتوانند از استفاده مشترک از آشپزخانه و سرویس بهداشتی خودداری نمایند.

آژانس ECDC همچنین پیشنهاد می نماید که افراد در فضاهای همگانی محدود از ماسک استفاده نمایند و استفاده از آنها باید در محیط های شلوغ در فضای باز مورد توجه قرار گیرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1788

به "خانواده بیمار کرونایی در منزل ماسک بزنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده بیمار کرونایی در منزل ماسک بزنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید