تیموری: آرامگاه شهید محسن حججی جاذبه گردشگری است

به گزارش تور گرجستان ارزان، معاون گردشگری در ملاقات با شهردار نجف آباد گفت: آرامگاه شهید محسن حججی امتیازی برای گردشگری شهر نجف آباد است.

تیموری: آرامگاه شهید محسن حججی جاذبه گردشگری است

از سفر با بهترین تور پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری در نشست با محمد مغزی نجف آبادی ـ شهردار نجف آباد استان اصفهان ـ نجف آباد را از نظر جمعیت دومین شهر و از شهرستان های مهم استان اصفهان دانست و اضافه نمود: مقاصد مهم گردشگری کشور همانند شهر اصفهان می توانند با تکیه بر ظرفیت های گردشگری شهر های اطراف همانند نجف آباد، کیفیت حضور و افزایش مدت زمان ماندگاری سفر گردشگران را تجربه نمایند.

او افزود: ظرفیت های موجود در این شهر و همچنین اقدامات گسترده از سوی شهرداری در ایجاد زیرساخت های صنعت گردشگری، اعم از بازسازی و بازسازی بنا های تاریخی و یا احداث و ایجاد تفرجگاه های مختلف همانند کوچه باغ زندگی به منظور احیای محور گردشگری و تفریحی توانسته نجف آباد را به عنوان مقصد گردشگری در جوار شهر اصفهان معرفی کند.

او اضافه نمود: کوشش برای معرفی این شهر به عنوان نجف آباد باغ شهر صفوی و یا شهر علم و ایثار سبب شده است تا حیات گردشگری استان، فرصت حضور در مقصد های متنوعی را بیابد و زمینه ایجاد انواع شاخه های گردشگری فراهم گردد.

تیموری برگزاری جشنواره ها و رویداد های مختلف را نیز در معرفی ظرفیت های گردشگری و برندسازی روستا ها و شهر های مختلف موثر دانست و گفت: تقسیم مناطق استان بر اساس محصول و داشته طبیعی و در پی آن فراوری محصولات اصلی و جانبی نیز یکی دیگر از اقدامات در راستای برندسازی به شمار می آید که شهر نجف آباد توانسته با تمرکز بر غذا های محلی، سوغات و یا رویداد های طبیعی و اجتماعی موضوع گردشگری دفاع مقدس را نیز مطرح و ارزش های آن را در ابعاد مختلف نهادینه کند.

معاون گردشگری ادامه داد: وجود آرامگاه شهید گرانقدر محسن حججی در نجف آباد و برخورداری از این امتیاز در کنار تدابیر اتخاذشده برای شکوفایی ظرفیت های گردشگری دفاع مقدس در این شهر اقدامی شایسته است که گردشگری را در زمینه های مختلف نهادینه می سازد.

تیموری اعلام کرد: شهرداری نجف آباد توانسته اهم کوشش خود را به امر توسعه گردشگری معطوف دارد و شکوفایی این شهر را در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و خصوصاً گردشگری سبب گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1572

به "تیموری: آرامگاه شهید محسن حججی جاذبه گردشگری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیموری: آرامگاه شهید محسن حججی جاذبه گردشگری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید