تغییر ساعت کاری موزه های تهران ، فعالیت موزه ها به سمت شب می رود

مدیر اداره کل موزه ها اطلاع داد: با تغییر ساعت کاری چهار موزه بزرگ تهران، کوشش می کنیم به مرور فعالیت موزه ها را به سمت شب ببریم تا با طولانی شدن شب ها نیز بتوانیم فعالیت موزه ها در شب را به مرور در کشور جا بیاندازیم.

تغییر ساعت کاری موزه های تهران ، فعالیت موزه ها به سمت شب می رود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمدرضا کارگر با اشاره به این که ساعت کار موزه ها در نیمه دوم سال تا روز گذشته از ساعت هشت صبح تا پنج بعدازظهر بود، اظهار کرد: برای رسیدن به این برنامه ریزی، باید بتوانیم ساعت کار موزه ها را به مرور در بعد از ظهر و در نهایت در شب گسترش دهیم، به همین دلیل از امروز دوم بهمن ساعت کار موزه ها از 9 صبح شروع می گردد و تا شش و نیم بعدازظهر ادامه دارد.

  • مجله موزه ها

او با تاکید بر این که در این برنامه ریزی در حال حاضر یک ساعت و نیم افزایش ساعت کار به سمت شب را داریم، شرح داد: چهار موزه سعدآباد، نیاوران، گلستان و موزه ملی ایران در حال حاضر بر اساس این برنامه ریزی جلو می فرایند و بخشنامه اداره کل موزه ها به آن ها ابلاغ شده است، تا در صورت رسیدن به نتیجه مطلوب به مرور بتوانیم همه موزه ها در سراسر کشور را در این برنامه ریزی وارد کنیم.

وی افزود: این ساعت کاری تا دو ماه انتها سال به همین فرایند خواهد بود و برای نیمه نخست سال آینده نیز قطعا تغییراتی در ساعت کاری موزه ها به وجود خواهد آمد.

کارگر همچنین با تاکید بر این که با رصد کردن موزه های انتخاب شده برای این طرح و میزان استقبال مردم برنامه ریزی های بعدی انجام می شوند، اعلام کرد: همچنین به صورت جدی کوشش می کنیم تا یکی از موزه ها مانند مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از شروع ماه مبارک رمضان در سال آینده، ساعت کاری این مجموعه تاریخی به پاسی از شب کشیده گردد.

در حالی مدیر اداره کل موزه ها این صحبت ها را مطرح می نماید که فروردین سال جاری نیز به ایسنا اعلام نموده بود؛ براساس کلیت تصویب شده، دو موزه در تهران به صورت آزمایشی و به عنوان پایلوت بعد از انتها ماه رمضان، دو شب در هفته را تا پاسی از شب به بازدیدکنندگان سرویس می دهند. تا کنون کلیت طرح برای فعالیت شبانه موزه ها تأیید شده است، اما نخست باید ساز و کار آن فراهم گردد، در نخستین قدم بعد از انتها ماه رمضان، دو موزه در روزهای پنج شنبه و آدینه تا 9 شب به فعالیت خود ادامه می دهند، تا به نتیجه کلی درباره این اقدام برسیم. به نظر می رسد به تازگی برای نتیجه دادن این طرح اداره کل موزه ها برنامه ریزی های مورد احتیاج را انجام می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1028

به "تغییر ساعت کاری موزه های تهران ، فعالیت موزه ها به سمت شب می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر ساعت کاری موزه های تهران ، فعالیت موزه ها به سمت شب می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید