باز هم یک جشنواره جدید برای تئاتری ها

به گزارش تور گرجستان ارزان، با انتشار فراخوان جشنواره تئاتر رادی، یک جشنواره دیگر به فهرست جشنواره های متعدد تئاتری که هرکدام جای نقد دارند، اضافه شد.

باز هم یک جشنواره جدید برای تئاتری ها

به گزارش تور گرجستان ارزان روابط عمومی بنیاد اکبر رادی، نخستین دوره این جشنواره را اعلام نموده است که به همت موسسه فرهنگی - هنری استاد اکبر رادی (بنیاد اکبر رادی) و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 22 تا 28 دی ماه 1397 برگزار خواهد نمود.

نکته قابل توجه همکاری اداره کل هنرهای نمایشی است که هم خودش با کمبود اعتبار روبرو است و از سوی دیگر بدهکار مطالبات تئاتری ها است و هم اینکه حضور دولت در جشنواره ای است که به نام یک هنرمند برگزار می گردد که این روند استقلال آن را خدشه دار می نماید، حال باید دید این جشنواره چگونه برگزار خواهد شد؟

در بخشی از فراخوان این جشنواره آمده است: اکنون پس از گذشت یک دهه از فعالیت بنیاد استاد اکبر رادی متولیان این بنیاد برای برگزاری برنامه های خود که شامل مسابقات نمایشنامه خوانی، نمایشنامه نویسی، سمینار مقالات رادی شناسی، نمایشگاه عکس، پوستر و اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی و ... در طول هر سال بوده، مصمم شدند که در زمان واحدی این برنامه ها را در قالب جشنواره تئاتر اکبر رادی به اجرا درآورند تا از این پس علاقه مندان تئاتر و آثار اکبر رادی در زمان مشخصی شاهد یکی از مهم ترین فعالیتهای فرهنگی کشور باشند و بر اساس آن نیز هر شرکت کننده و علاقه مندی بتواند در این رویداد ملی حضور یابد.

آخرین مهلت دریافت آثار بخش نمایشگاه عکس و اسناد تصویری استاد اکبر رادی : 15 آذرماه 1397 زمان برپایی نمایشگاه عکس، پوستر و اسناد تصویری استاد اکبر رادی : 18 تا 28 دی ماه 1397

شرایط و مقررات عمومی نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی: شرایط امکاناتی فنی مورد احتیاج گروه های نمایشی و نمایشنامه خوانی به لحاظ سالن و تجهیزات فنی مربوط به اجرا بر اساس دارابودن امکانات فنی سالن اجرا خواهد بود که از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام خواهدشد. در غیر این صورت امکانات مورد احتیاج هر نمایش یا نمایشنامه خوانی منتخب جشنواره برعهده گروههای شرکت کننده خواهد بود. ستاد برگزاری جشنواره مسئولیتی در قبال ساخت و ساز دکور، دوخت لباس، چاپ تبلیغات نمایشها و اسکان گروههای نمایشی ندارد. هیچ یک از مدارک، عکسها، پوسترها، اسناد تصویری، کاریکاتورها، نمایش نامه ها و فیلمهای ارسال گردیده (اعم از پذیرفته گردیده و پذیرفته نگردیده) به این جشنواره مسترد نخواهد شد. تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نگردیده در فراخوان بر عهده شورای سیاستگذاری، ستاد برگزاری جشنواره و حسب سیاستهای اداری و مقررات جاری خواهدبود. دبیرخانه این جشنواره در مقابل ارسال نامناسب آثار و مدارک توسط متقاضیان حضور در جشنواره و آسیب دیدگی در مسیر ارسال هیچ گونه مسئولیتی ندارد. برگزارکننده مجاز است از آثار منتخب در امور نمایشگاهی، انتشاراتی، اطلاع رسانی و تبلیغاتی (محیطی، فضای مجازی و رسانه ای) در زمان برگزاری نمایشگاه ، جشنواره و پس از آن استفاده کند. دبیرخانه این جشنواره موظف است دریافت اثر را به متقاضی اعلام کند. در صورت عدم اعلام دریافت اثر از سوی برگزارکننده پس از 72 ساعت، به معنی عدم وصول است و باید مجدا آثار متقاضی ارسال گردد. عکسهای متقاضیان شرکت در جشنواره که به صورت فایل JPEG است، باید فاقد آرم، لوگو، عنوان عکس و نام عکاس بر روی عکس باشند.

آیین پایانی جشنواره: براساس برنامه ریزی های انجام گردیده، پس از داوری آثار توسط هیئتهای داوریِ جداگانه در بخشهای رقابتی (مونولوگ، نمایشنامه نویسی، نمایشنامه خوانی، مقالات رادیشناسی و کاریکاتور) ، آیین پایانی نخستین دورهی جشنواره تئاتر اکبر رادی در 28 دی ماه امسال با حضور هنرمندان تئاتر، خانوادی فرهنگ و هنر و نمایندگان رسانهای جمعی برگزار خواهدشد.

نشانی و راههای ارتباطی با جشنواره: نشانی پست الکترونیکی دبیرخانه: [email protected] نشانی دبیرخانه: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران، طبقه دوم، دبیرخانه نخستین دورهی جشنواره تئاتر اکبر رادی تلفن: 20-22872818 - داخلی: 110 – 09199839405

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 111

به "باز هم یک جشنواره جدید برای تئاتری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز هم یک جشنواره جدید برای تئاتری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید