بازدید آذری جهرمی از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

به گزارش تور گرجستان ارزان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای اینکه دیجیتال سهم قابل توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص دهد، باید نهادسازی کنیم.

بازدید آذری جهرمی از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

به گزارش تور گرجستان ارزان، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه سفر به اصفهان و در شهرک علمی و تحقیقاتی این کلانشهر، اظهار کرد: خمیرمایه پیشرفت و توسعه، خلاقیت است. به همین دلیل باید در راستای ایجاد جغرافیا در همه شهرستان ها کوشش کنیم.

وی ادامه داد: اگر قصد داریم دنیای دیجیتال، سهم قابل قابل توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص دهد، باید به سمت ساخت نهادهایی با اکوسیستم و زیست بوم مستعد توسعه دیجیتال حرکت کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نقش پارک های علم و فناوری در این زمینه و ساخت نهادهای اینچنین بسیار مهم است. پارک های علم و فناوری به الگوهای خوبی برای بهبود شرایط تبدیل گردیده اند.

همچنین مهدی ابطحی- رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان گفت: بیش از هفت هزار دانشجو در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مشغول به کار هستند. 470 تحصیل نموده در مقطع دکتری هستند و این آمار با هزینه های مالی محدودی به دست آمده است.

وی ادامه داد: بخش زیادی از گردش مالی شرکت به دلیل صادرات محصولات پزشکی و تکنولوژی های زراعی است که موجب مطرح شدن و نمایش توانایی های شهرک گردیده اند.

رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به نشست IASP که در شهریورماه امسال با حضور 50 کشور در اصفهان برگزار گردید اضافه نمود: وجه بین المللی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز به خوبی رشد نموده و امروز اقدامات قابل تقدیری در این زمینه انجام می دهد.

به گزارش تور گرجستان ارزان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در انتهای بازدید از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان از چهار محصول مدیریت رویدادها و تحلیل ترافیک شبکه، سامانه رای گیری الکترونیک امن، دیواره آتش کاربردی های تحت وب و صندوق مجازی پست ایرانیان رونمایی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 176

به "بازدید آذری جهرمی از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید آذری جهرمی از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید