بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ در فرانسه یا اوکراین

به گزارش تور گرجستان ارزان، سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: اگر امکان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در ایران میسر نبود، مسئول بررسی سانحه ایران با حضور نمایندگان کشورهای ذینفع، بازخوانی اطلاعات را در خارج از ایران که ممکن است فرانسه یا اوکراین باشد، انجام می دهند.

بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ در فرانسه یا اوکراین

به گزارش فارس، پیش از این، رویترز به نقل از یکی از منابع آگاه خود، مدعی شده بود: سازمان هواپیمایی کشوری ایران جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ اوکراینی را به فرانسه تحویل می دهد.

در این راستا و همچنین بابت اطلاع از آخرین فرایند بررسی شرایط جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی، به سراغ سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری رفتیم و موضوع را از وی جویا شدیم.

رضا جعفرزاده در این باره گفت: مسئولیت جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی با سازمان هواپیمایی کشور ایران است و خوانده جعبه سیاه نیز با نظارت تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی ایران انجام می شود و طرح مطلب تحویل جعبه سیاه معنا ندارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ادامه داد: در واقع این جعبه سیاه همراه با کارشناسان ایرانی طبق قوانین و مقررات هوانوردی خوانده می شود.

وی اضافه کرد: طبق قوانین بین المللی هوانوردی، بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی جزو وظایف تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی ایران است و پیش از این هم اعلام شده بود در صورت امکان بازخوانی جعبه های سیاه هواپیما در ایران، FDR (پارامتراهای موتور و...) و CVR (نوار مکالمات خلبان و کروی پروازی) با حضور نماینده های کشورهای ذینفع بازخوانی می شود.

جعفرزاده یادآور شد: اگر امکان بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در ایران میسر نبود، مسئول بررسی سانحه ایران با حضور نمایندگان کشورهای ذینفع در خارج از ایران که ممکن است فرانسه یا اوکراین باشد، بازخوانی اطلاعات را انجام می دهند.

وی اضافه کرد: اقدامات بازخوانی و دعوت از نماینده کشورها توسط تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری ایران انجام شد سپس مطرح شد که بازخوانی اطلاعات جعبه سیاه خارج از ایران انجام شود، اما این فرایند به علت شیوع کرونا و توقف پروازها، به زمان بعد موکول شد و زمانی خواهد بود که شرایط پروازها مناسب تر شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی اضافه کرد: بنابراین به محض آماده شدن شرایط بازخوانی جعبه سیاه هواپیما، این کار انجام می شود، گرچه پیش از این بررسی روی سایر پارامترهای سانحه با حضور نمایندگان اوکراینی و کانادایی در ایران داشته ایم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی اعلام نمود: از این به بعد نیز این همکاری ها تا حصول نتیجه نهایی ادامه دارد و از نظر ما مسئله ای وجود ندارد.

روز 18 دی 1398 ساعت 6:19 صبح بود که یک ففرایند بوئینگ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراینی در جهت تهران - کیف به شماره پرواز 752 دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی (ره) دچار حادثه شد و سقوط کرد، در این حادثه متأسفانه همه مسافران و کروی پروازی جان باختند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 21 مرداد 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1357

به "بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ در فرانسه یا اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ در فرانسه یا اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید