اینستاگرام بازیچه قدرتنمایی مقامات آمریکایی، فشار بر اینستاگرام موجب بروز نقص فنی شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، بررسی ها نشان می دهد در روزهای اخیر تعدادی از سرویس های اینستاگرام دچار مشکل شده و مدیران این شبکه اجتماعی دلیل آن را رفتارهای سیاستمداران آمریکایی می دانند.

اینستاگرام بازیچه قدرتنمایی مقامات آمریکایی، فشار بر اینستاگرام موجب بروز نقص فنی شد

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، هرچه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا نزدیک تر می شویم فشار سیاستمداران آمریکایی بر رسانه ها و شبکه های اجتماعی پرطرفدار بیشتر شده و هر کدام از کاندیدها تلاش می کند برای اعمال نفوذ بر نظر مردم از ظرفیت های موجود در فضای مجازی استفاده کنند.

کاربران بسیاری در آمریکا و تعدادی دیگر از کشورهای دنیا اعلام کردند که در چند روز گذشته برخی سرویس های اینستاگرام به درستی کار نمی کند و حتی نمی تواند برخی از هشتگ ها را استفاده کرد. اینستاگرام در واکنش به این صحبت ها علت چنین مشکلاتی را سوء استفاده دستگاه های دولتی آمریکایی از ظرفیت های این شبکه اجتماعی اعلام کرد. به عنوان مثال در روزهای اخیر میلیون ها بار هشتگ های مرتبط با جو بایدن و دونالد ترامپ به اشتراک گذاشته شده است.

گروهی از کارشناسان فناوری معتقدند اگرچه اینستاگرام سعی می کند خود را در بازی سیاسی بین بایدن و ترامپ بی تقصیر نشان دهد ولی این شبکه اجتماعی در گذشته بارها نشان داده تابع دستورهای مقام های سیاسی آمریکا است و در برخورد با گروه های آزادی طلب به ویژه احزاب اسلامی بسیار غیرمنصفانه برخورد می کند.

روزانه میلیون ها نفر در سراسر دنیا از اینستاگرام برای تبادل نظرها و به اشتراک گذاری تصویرهای مختلف استفاده می کنند. بنابراین سیاستمداران آمریکایی برای ایجاد انحراف در تفکر کاربران و حاکم کردن نظر خود بر ذهن آن ها از این شبکه اجتماعی سوء استفاده می کنند.

4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1518

به "اینستاگرام بازیچه قدرتنمایی مقامات آمریکایی، فشار بر اینستاگرام موجب بروز نقص فنی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینستاگرام بازیچه قدرتنمایی مقامات آمریکایی، فشار بر اینستاگرام موجب بروز نقص فنی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید