افتتاح دفتر گروه جدایی طلب یمنی در کانادا

به گزارش تور گرجستان ارزان، شورای انتقالی جنوب یمن تحت اداره و فرمان امارات، طی مراسمی دفتر خود در کانادا را افتتاح کرد.

افتتاح دفتر گروه جدایی طلب یمنی در کانادا

برای دریافت خدمات تور کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور گرجستان ارزان، شورای انتقالی جنوب یمن که تحت اداره و فرمان امارات عربی متحده است، دفتر خود را در کانادا در آمریکای شمالی افتتاح کرد.

بر اساس گزارش وب سایت رسمی شورای انتقالی جنوب یمن، عبدالکریم احمد سعید رئیس دفتر اداره عمومی روابط خارجی این شورا در مراسم مذکور، افتتاح دفتر را به عیدروس قاسم الزبیدی رئیس شورای انتقالی و دیگر اعضای آن تبریک گفت و آن را اولین گام در جهت بازگشایی سفارت خانه در دیگر کشورهای دنیا دانست.

اردیبهشت ماه 1396 بود که عیدروس الزبیدی استاندار برکنارشده عدن و از شخصیت های تحت حمایت امارات، از تشکیل شورای انتقالی برای رهبری جنوب یمن اطلاع داد. این شورا دارای 27 عضو از فرماندهان جنوب است.

عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن، به دلیل اختلافاتی که با امارات داشت، الزبیدی را از منصبش برکنار و عبدالعزیز عبدالحمید المفلحی را به جای وی مشخص کرد که این مسئله باعث شروع تظاهرات ها و اعتراض های طرفداران او شد.

کودتا و درگیری در عدن دقیقا از همان دو سال گذشته بر این شهر سایه افکنده و این روزها مشهودتر از گذشته به نظر می رسد. منصور هادی از عربستان درخواست یاری نموده است اما سعودی ها دغدغه های امنیتی خود را دارند.

جدایی طلبان جنوب یمن با وجود اتحاد یمن جنوبی با یمن شمالی در سال 1990 میلادی همچنان از قدرت زیادی در این کشور برخوردار هستند. جمهوری دموکراتیک خلق یمن که به یمن جنوبی معروف بود سال ها کشوری مستقل شناخته می شد.

پس از اتحاد یمن جنوبی و یمن شمالی جدایی طلبان جنوب در سال 1994 دست به شورش زدند. این شورش توسط نیروهای دولتی به رهبری علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری وقت یمن سرکوب شد. با این حال درگیری های سال 1994 در دراز مدت تاثیر زیادی بر تقویت خواست جدایی طلبانه در جنوب یمن گذاشت. پس از انقلاب 2011 در یمن، جدایی طلبان زمینه را برای افزایش تحرکات خود برای جدایی از شمال مناسب دیده و پس از شروع جنگ نیز امارات را همراستای خواسته خویش یافتند (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 451

به "افتتاح دفتر گروه جدایی طلب یمنی در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح دفتر گروه جدایی طلب یمنی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید