اولین تماس با موجودات فضایی می تواند نسل بشر را منقرض کند!

به گزارش تور گرجستان ارزان، گجت نیوز نوشت: دانشمندان معتقدند در صورت وقوع اولین تماس با موجودات فضایی، حیات بشر با تهدیدی جدی و غیرمنتظره روبرو خواهد شد.

اولین تماس با موجودات فضایی می تواند نسل بشر را منقرض کند!

2023 سالی پرخبر از رویدادهای مرتبط با بشقاب پرنده های مرموز بوده است. طی ماه فوریه، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دستور ساقط کردن سه یوفو را صادر کرد. سپس در پی آن، یک خلبان نیروی دریایی فیلمی از یک بشقاب پرنده را منتشر کرد و گزارشی از یک افشاگر مبنی بر سرپوش گذاشتن دولت ایالات متحده بر تحقیقات یوفوها نیز لو رفت.

هزینه تماس با حیات بیگانه مساوی با نابودی کل بشر

در صورتی که شواهدی از حیات فرازمینی و امکان تماس با موجودات فضایی پیدا گردد، تغییر قابل توجهی در درک انسان ایجاد خواهد نمود. دانشمندان بر این باور هستند که اولین تماس با حیات بیگانه یک رویداد واحد نیست و فرآیندی است که از پیش شروع شده است.

این نقاشی قرن شانزدهمی کریستف کلمب را در حال فرود در قاره آمریکا نشان می دهد. کلمب و کاوشگرانش بومیان آنجا را ابتدایی می دانستند، زیرا آنها سیستم نوشتاری نداشتند.

اما پاسخ به این پرسش که چه کسی مسئول آماده شدن برای تماس با موجودات فضایی است، چالش ها و پیچیدگی های خود را دارد. ارتش، شرکت ها و دانشمندان بیشترین شانس برای تعامل را دارند. بنا بر قانون رقابت پذیری پرتاب فضای مجازی در سال 2025، شرکت ها اجازه دارند از گردشگری فضایی و استخراج منابع سود ببرند که می تواند منجر به پیدا کردن نشانه هایی از حیات فرازمینی گردد.

در همین حال، برنامه جستجو برای هوش فرازمینی (SETI) بیشتر فعالیت های مربوط به ارتباطات و شواهد فرازمینی را انجام می دهد. SETI از داشنمندان رشته های مختلف، از جمله STEM (تیمی شامل متخصصان علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات) تشکیل شده است. با این حال، تعداد کمی از کارشناسان علوم اجتماعی و علوم انسانی در فرآیند آماده سازی برای تماس مشارکت داشته اند. در سال 2018، مرکز تحقیقات SETI برکلی از گروه های فعال در حوزه های غیر از STEM نیز دعوت کرد تا دیدگاه های خود را در ارتباط با نحوه اداره کردن فرآیند تماس با موجودات فضایی ارائه دهند.

آداب ارتباط گیری با حیات بیگانه، همیشه موضوعی بحث برانگیز بوده است. پروژه Breakthorugh Listen نیز که در پی ثبت نشانه های فناوری از تمدن های دیگر است نیز فاقد بیانه اخلاقی روشن است. این مهم است که سازمان های مذکور به چه کسانی پاسخ می دهند و از چه دستورالعمل های اخلاقی پیروی می نمایند.

در سال 1768، سفر کاپیتان بریتانیایی جیمز کوک (مرکز) استعمار گسترده و سلب مالکیت بومیان در سراسر اقیانوسیه را به حرکت درآورد.

اکنون گروهی از دانشمندان، فرض هوشمند و پیشرفته بودن تمدن ها را بر اساس معیارهای خاصی برجسته نموده اند. برای مثال، کاوشگران اروپایی، بومیان آمریکایی به علت فقدان قابلیت نوشتار، چندان پیشرفته نمی دانستند که در نهایت منجر به استثمار آنها شد. هم چنین این استدلال نیز وجود دارد که گوش فرا دادن بی اجازه به سیگنال های بیگانگان می تواند به عنوان دخالت و نظارت برداشت گردد و تاثیری منفی در ارتباط و تماس با موجودات فضایی داشته باشد.

از جنبه تاریخی، تماس بین استعمارگران غربی و مردم بومی اغلب منجر به خشونت، بیماری، بردگی و نسل کشی شده است، حتی زمانی که قصد محافظت از مردم بومی بود. به عنوان مثال، سفر جیمز کوک در سال 1768، که برای تحقیقات علمی در نظر گرفته شده بود، منجر به استعمار و خلع ید از سرزمین های بومی در اقیانوسیه شد.

دانشمندان معتقدند که SETI باید نیات خود را از اهداف شرکت ها، ارتش و دولت جدا کند. تاریخچه استعمار روی زمین نشان می دهد که بعضی سود می برند و سهم باقی استثمار است. بنابراین مهم است از تاریخ درس بگیریم و برای تماس بالقوه با حیات فرازمینی آماده شویم.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 مرداد 1402 بروزرسانی: 1 مرداد 1402 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2567

به "اولین تماس با موجودات فضایی می تواند نسل بشر را منقرض کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین تماس با موجودات فضایی می تواند نسل بشر را منقرض کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید