استان کرمان ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه هنر و گردشگری هنری را دارد

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران/کرمان استاندار کرمان با بیان اینکه مردم استان کرمان در طول تاریخ، با الهام از طبیعت و فرهنگ، به خلق آثار زیبا پرداخته اند، اظهار کرد: استان کرمان با پیشینه تاریخی پربار در عرصه فرهنگ و هنر، ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه هنر و گردشگری هنری را دارد.

استان کرمان ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه هنر و گردشگری هنری را دارد

علی زینی وند امروز 28 اردیبهشت ماه در ارتباط مجازی با مراسم اختتامیه اولین جشنواره جهانی نقاشی کودک شهرداری کرمان، هنر را وسیله ای برای خلق و تولید ارزش های اصیل و انسانی، دانست و گفت: هنر از بارزترین راه های بشر برای توصیف و تبیین زیبایی های آفرینش و فرصتی برای شکوفایی استعدادهای نهفته درونی هر فرد و جامعه در جهت ساخت تمدنی فرهنگی و جاودانه در طول تاریخ بوده است.

وی با بیان اینکه مردم استان کرمان در طول تاریخ، با الهام از طبیعت و فرهنگ، به خلق آثار زیبا پرداخته اند، اظهار کرد: استان کرمان با پیشینه تاریخی پربار در عرصه فرهنگ و هنر، ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه هنر و گردشگری هنری را دارد و اولین جشنواره جهانی نقاشی کودک کرمان، به عنوان حرکتی قابل تقدیر فرصتی برای معرفی بیشتر ظرفیت های استان کرمان است.

استاندار کرمان با اشاره به برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در استان کرمان، مطرح کرد: استان کرمان با اجرای برنامه های فرهنگی - هنری متعددی همچون جشنواره موسیقی نواحی سالهاست که در برگزاری برنامه های هنری بین المللی پیشتاز بوده و امیدوارم با تداوم این رویدادها شاهد خلق آثار زیبای هنرمندان در سطح استان کرمان، کشور و جهان باشیم و هنر کرمان و کرمانی را آنگونه که شایسته ظرفیت های این استان است به جهان معرفی کنیم.

وی ادامه داد: جشنواره جهانی نقاشی کودک در جهت افزایش سطح آگاهی بچه ها نسبت به ابعاد گوناگون زندگی، بالا بردن اشتیاق آن ها به مشارکت در رقابت های فرهنگی و اجتماعی با بچه ها جهان در راستای خلق آینده ای بهتر و معرفی دیار تاریخی و فرهنگی کرمان به بچه ها امروز و آتیه سازان فردا، فضای استان را با نشاط و پر تحرک ساخته است.

زینی وند ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های موثر همه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره، شرح داد: امیدوارم میزبانی این رویداد هنری به ویژه در شرایطی که شیوع بیماری کرونا منجر به کاهش تعاملات اجتماعی شده است، باعث ارتقای هر چه بیشتر فرهنگ، افزایش مهارت های ارتباطی، تجزیه و تحلیل بصری، توانایی ابراز وجود و خلاقیت آینده سازان این خطه و تعاملات بین المللی هنرمندان و فرهنگ جویان و معرفی بهتر استان کرمان شود.

وی با بیان اینکه به امید روزی که شادی، لبخند و آرامش فارغ از نژاد، ملیت و جغرافیا سهم بچه ها سراسر جهان باشد، اضافه کرد: بی تردید تداوم اجرای چنین برنامه هایی، فرصت های بیشماری را برای مردم این دیار به ویژه بچه ها در راستای تعاملات بین المللی به ارمغان می آورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1966

به "استان کرمان ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه هنر و گردشگری هنری را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استان کرمان ظرفیت تبدیل شدن به پایگاه هنر و گردشگری هنری را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید